Тема: Підсумок за темою «Ой весна, весна днем красна»
Мета: систематизувати знання учнів за розділом «Ой, весна, весна, днем красна...»; вчити співставляти, порівнювати прочитані твори, робити висновки з прочитаного; розвивати зв'язне мовлення; виховувати любов до художнього слова.
Тип уроку: узагальнення і систематизації знань
Тема: Підсумок за темою «Ой весна, весна днем красна»
Мета: систематизувати знання учнів за розділом «Ой, весна, весна, днем красна...»; вчити співставляти, порівнювати прочитані твори, робити висновки з прочитаного; розвивати зв'язне мовлення; виховувати любов до художнього слова.
Тип уроку: узагальнення і систематизації знань
Методи та прийоми:бесіда,розповідь,пояснення,ілюстрація,гра.
Інтерактивні технології:робота в групах, «Асоціативний кущ».
Здоров’язберігаючі технології:фізкультхвилинка.
Обладнання:таблиці,завдання для групової роботи,слова на картках,аудіо запис щедрівок.
Література: Ковальчук Н. О., Настенко А. І.Літературне читання. 2 клас. ІI семестр (за підручником О. Я. Савченко) — 109, [3] с. — (Серія «Початкова школа. Мій конспект»).
Інтернет джерела: http://skills.ucoz.ua/news/konspekty_urokov_2_klass_pourochnye_plany/2015-01-06-239
Хід уроку
I. Організаційний момент
У – спішний (урок)
Р – розумний (вчитель)
О – організовані (учні)
К – кмітливі (учні)
ІІ. Активізація опорних знань і чуттєвих уявлень учнів
1.Робота над скоромовкою. Гра «Дощик»
Заболіло горло в горили —
Бо горила багато говорила.
2.Гра «Пеньок»
Котикбілкащука
котикгілкащука
кошикбілкащука
котикбілкащока
котикбілкащука
3. Додайте склад, утворіть слова!
Мі — ... (сяць)го — ... (лос)
мі — ... (кроб)го — .. (лка)
мі — ... (ністр)го — ... (луб)
мі — .. (раж)го — ... (мін)
мі — ... (нус)го — ... (нчар)
мі — ... (ра)го — ... (пак)
мі — ... (сто)го — ... (ра)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
1 Робота над скоромовкою
Жив жучок між бур’янами,
Жив без тата і без мами.
Жив і жив, і не тужив —
Жовтим листям ворушив.
Жаба квакнула: «Попався!»
Жук завмер — так налякався.
Г. Чубач
— Знайдіть слова — назви предметів. Утворіть від них слова зі
зменшувально-пестливим значенням.
Жук — жучок, бур’ян — бур’янець, тато — татусь, мама — ма-
мочка, матуся, листя — листячко, жаба — жабка.
2 Робота над скоромовкою
Заболіло горло в горили —
Бо горила багато говорила.
IV. Повідомлення теми уроку
— Сьогодні ми підіб’ємо підсумок за прочитаним розділом, перевіримо свої досягнення.
V. Узагальнення та систематизація знань
1.Знаю...
•Знайдіть у змісті підручника прочитаний розділ. Слова з якого вірша стали його назвою?
•У якому творі розповідається про життя ранньою весною? Хто його автор?
•Яка художниця з великою любов’ю і майстерністю малювала квіти?
•З якого вірша цей вислів: «лиш гусей лебедина низочка огинає струни беріз»? Хто його автор? Які інші твори цього автора ви читали?
Фізкультхвилинка
Встаньте,діти,посміхніться,
Землі нашій поклоніться.
За щасливий день вчорашній
І до сонця потягніться
В різні боки нахиліться,
Веретеном покрутіться
Раз присядьте,два присядьте
І за парти тихо сядьте.
2.Розумію, можу пояснити...
•Чому весна днем красна?
•Як березень будить весну?
•Чому травень найвеселіший місяць? Доведіть це, звертаючись до тексту.
•Про яку квітку йдеться: «...квітка ніжна, але смілива й нетерпляча»? Чому?
3.Конкурс «Хто краще»?
—Хто краще розкаже напам’ять вірш, який найбільше сподобався?
4.Гра «утвори пару»
—Знайди відповідність між назвою вірша і його автором.
•На зеленому горбочку»Анатолій Костецький •(Берізки по коліна у воді» Ганна Чубач
•Все починається з мами»Леся Українка *Я беру своє відерце» Ліна Костенко
5.Гра «З якого твору рядки?»
—Назвіть твір і автора.
Я ту писанку для себе,
Для зразочка залишу,
А для мами і для тата
Дві ще кращі напишу. («Писанка» Катерина Перелісна)
Серед свіжого листя кущів затаївся цей невтомний співак, і чути його чистий голос далеко-далеко. («Найвеселіший місяць» Олександр Копи- ленко)
•Як же, хлопці, хатку ви прибили,
Що її порушили вітри?! («Перекинута шпаківня» Ліна Костенко)
Ми їх не чіпали, і вони наче крізь землю провалились, так швидко сховались в колючому чагарнику. («Весна у лісі» Олександр Копиленко)
•Помідори червоніють,
Бо подякувати не вміють. («Я беру своє відерце» Ганна Чубач)
6.Висловлюю свої почуття і ставлення
—Зміст якого з прочитаних творів викликав у вас радість, а який — здивував? Чому?
—Які вислови, порівняння ви використали звертаючись до мами, бабусі?
VІ. Повторення та систематизація знань
З-під снігу свій листочок До сонця простягну. І синій мій дзвіночок Вітатиме весну.( Пролісок)
Лист зелений не пропав,
а під снігом задрімав,
щоб у синю сукенчину
одягнуть весняну днину. (Барвінок)
Перша квіточка весняна
тихо під сніжком куняла.
Дмухнув вітерець тепленький,
і з’явився цвіт біленький. (Підсніжник)
Фіолетові фіранки
у світлиці та на ґанку.
Фіолетові малята
весну люблять зустрічати. (Фіалки)
Вишні росами вмивались,
чепурились, наряджались.
В білі вбралися сорочки —
звеселилися садочки. (Цвіт)
Сонечко в травах зійшло,
Усміхнулось, розцвіло,
Потім стало біле-біле
І за вітром полетіло
(Кульбаба)
Що ви повинні отримати сьогодні як винагороду за роботу? (Радість)
|
|
|
|
1п |
8 Р |
о |
л |
і |
с |
о |
к |
|||||||||
|
2б |
А |
р |
в |
і |
н |
о |
к |
||||||||||||
3п |
і |
Д |
с |
н |
і |
ж |
н |
и |
к |
|||||||||||
4ф |
І |
а |
л |
к |
и |
|
||||||||||||||
|
|
|
5 С |
|
||||||||||||||||
|
6 ц |
в |
і |
Т |
|
|
|
|||||||||||||
7 |
7к |
у |
л |
Ь |
б |
а |
б |
а |
|
|||||||||||
VІІ.Підсумки уроку
Гра «Закінчи речення»
Сьогодні на уроці я вчився...
Мені вдалося...
Найбільше мені сподобалося...
Складно було...
На наступному уроці хочу...
V. Домашнє завдання
Намалювати малюнок до улюбленого твору розділу.
1