Тема: «Письмо вивчених рядкових і великих літер»
Мета:
Освітня:
Корекційно-розвиткова:
Корекційно-виховна:
Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу.
Обладнання: літери друковані і прописні р, Р, п, П, н, Н, е, Е, і, І; малюнки до гри «Подивись, подумай і скажи»; зошити.
ХІД УРОКУ
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА
1.1. Організація класу.
Вчитель: Доброго дня, учні та учениці! На нас сьогодні чекає чудовий урок, який ми створимо завдяки гарному настрою, умілими ручками та старанністю. Бачу, ви всі налаштовані на роботу.
1.2. Актуалізація опорних знань
Вчитель: Учні, давайте згадаємо які літери ми вже вивчили.
(Діти за допомогою педагога називають літери)
Гра «Подивись, подумай і скажи»
Вчитель: Молодці! Я пропоную пограти нам в цікаву гру. Правила такі: кожен учень по черзі підходить до дошки, а я називаю літеру. Вам потрібно знайти малюнки та їх назвати.
Вчитель: Доберіть малюнок, які починається на літеру Р? (Рука, риба);
(Відповідь учнів)
Вчитель: Подивіться та згадайте який малюнок починається на літеру І? (Індик);
(Відповідь учнів)
Вчитель: Яка картинка починається на літеру Н? (Ножиці, нитка, носки);
(Відповідь учнів)
Вчитель: Уважно поглянь на картинки та назви їх. (Лебідь, телефон). У яких з них є в слові літера Е? (Лебідь, телефон).
(Відповідь учнів)
Гра «Добери літеру»
Вчитель: Погляньте на дошку на ній зображено літери друковані і рукописні. Ваше завдання з’єднати між собою однакові літери. (П – П)
(Відповідь учнів)
Робота з таблицею «Сиди правильно».
Повторення правил сидіння за партою. Ноги вставте на підлогу, спину тримайте прямо, лікті покладіть на парту. Між партою і грудьми повинен поміститися кулачок.
(Учитель дивиться, чи всі діти правильно сіли, допомагає тим, хто виконав щось неточно)
1.3. Повідомлення теми, мети уроку.
Вчитель: Сьогодні на уроці ми закріпимо написання великих та рядкових літер що вже ми вивчали. І будемо продовжувати виховувати старанність, охайність, уважність.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
Музична пальчикова гра «Дощик»
Дощик з неба копотить.
Хто боїться, той біжить.
Де ти сонечко? Ти де?
Хто за хмаркою знайде?
Музична пальчикова гра «Рибка»
За городом невеличка
Протікає в лузі річка.
Чути, як вода шумить,
Зрідка риба плюскотить.
2.1. Робота над темою уроку
Повторення поетапне написання букв р, Р, п, П, н, Н, е, Е, і, І.
Вчитель: Дітки, зараз ми повторимо з яких частин складається кожна буква та її написання.
Літера Р
Алгоритм написання рядкової букви р («ер»)
Алгоритм написання великої букви Р («ер»)
Вчитель: Тепер напишемо їх в повітрі під рахунок. Спочатку маленька літера, а потім велика. І раз…і два…і три.
(Діти разом з педагогом пишуть літери під рахунок)
Вчитель: Тепер пишемо літеру в зошиті.
(Діти прописують рядок літери р, Р)
Літера П
Алгоритм написання рядкової букви п («пе»)
Алгоритм написання великої букви П («пe»)
Вчитель: Тепер напишемо їх вологою ганчіркою на дошці. Маленька літера, а потім велика. І раз…і два…і три.
(Діти разом з педагогом пишуть літери під рахунок)
Вчитель: Тепер пишемо літеру в зошиті.
(Діти прописують рядок літери п, П)
Літера Н
Алгоритм написання рядкової букви н («ен»)
Алгоритм написання великої букви Н («eн»)
Вчитель: Зараз ми викладемо друковану літеру з паличок. З скількох літера Н складається паличок? Почекаємо викладати
(Відповідь дітей)
(Діти разом з педагогом викладають літеру Н))
Вчитель: Тепер пишемо літеру в зошиті.
(Діти прописують рядок літер н, Н)
Літера Е
Алгоритм написання рядкової букви е («е»)
Алгоритм написання великої букви Е («e»)
Вчитель: Пишемо в повітрі під рахунок маленьку літеру, а потім велика. І раз…і два…і три.
Вчитель: Зараз запишемо літеру Е в зошиті.
(Діти прописують рядок літер е, Е)
Літера І
Алгоритм написання рядкової букви і («і»)
Алгоритм написання великої букви І («і»)
Вчитель: Зараз запишемо крейдою на дошці маленьку літеру, а потім велику. І раз…і два…і три.
(Діти разом з педагогом пишуть літери під рахунок)
Вчитель: Тепер пишемо літеру в зошиті.
(Діти прописують рядок літер і, І)
Фізкультхвилинка
Раз! Два! Всі присіли.
Потім вгору підлетіли.
Три! Чотири! Нахилились,
Із струмочка гарно вмились.
П'ять! Шість! Усі веселі.
Летимо на каруселі.
Сім! Вісім! В поїзд сіли
Ніжками затупотіли.
Дев'ять! Десять! Відпочили
І за парти дружно сіли
2.2. Закріплення знань
Гра «Розв’яжи завдання»
Вправа «Асоціативний кущ»
Вчитель: Діти, запишіть слова, у яких є буква П.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
3.1. Підсумки уроку.
3.2. Домашнє завдання.
Наочний матеріал до уроку
Літери друковані і прописні р, Р, п, П, н, Н, е, Е, і,
Малюнки до гри «Подивись, подумай і скажи».