Тема: Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд. Прості задачі на додавання і віднімання. Розв’язування рівнянь

Про матеріал
Мета: Ознайомити учнів з прийомом письмового додавання трицифрових чисел без переходу через розряд. Повторити прийоми усного додавання і віднімання і трицифрових чисел. Закріплювати вміння розв'язувати прості на додавання та віднімання. Вчити складати та розв’язувати рівняння. Розвивати ло¬гічне мислення, обчислювальні навички. Виховувати любов до прекрасного
Перегляд файлу

Тема: Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд. Прості задачі на додавання і віднімання. Розв’язування рівнянь (№ 663 – 671)

Мета: Ознайомити учнів з прийомом письмового додавання трицифрових чисел без переходу через розряд.  Повторити прийоми усного додавання і віднімання і трицифрових чисел. Закріплювати вміння розв'язувати прості на додавання та віднімання. Вчити складати та розв’язувати рівняння.  Розвивати ло­гічне мислення, обчислювальні навички.  Виховувати любов до прекрасного

Обладнання:

          Хід уроку

              І Організація класу.
Дзвоник дав усім наказ –
До роботи, швидше, в клас.
Працюватимемо гарно,
Щоб урок пройшов немарно.

                    ІІ. Мотивація навчальної діяльності

- Дітки, якщо будете старатися, то нас на урок математики завітають чарівні гості , а хто вони, ви повинні відгадати:

Хто це? Що це? – всі кричать.

Білі мухи он летять.  (Сніжинки)

         Так дітки, це сніжинки. І на них записані етапи нашого уроку.

--Давайте прочитаємо, що ми будемо робити сьогодні на уроці.

Вчимося граючись;

розумова розминка,

снігопад запитань;

нове на уроці. 

ІІ.                     ІІІ. Каліграфічна хвилинка.

-Запишіть шість чисел, щоб кожне наступне було на 6 більше від попереднього. (6,12,18,24,30,36)

-Що ви знаєте про число 36?

               VІ. Математичний диктант.

--Знайдіть різницю чисел 36 і 12.  (24)

--Знайдіть суму чисел 36 і 12.  (48)

--Що необхідно знати, щоб знайти суму?  (Одиниці додаємо до одиниць, а десятки до десятків).

              V. Усний рахунок.

Гра «Шифрувальник»

 

90 –35      

76 -- 40

76 – 4

28 + 8

39 + 18

43 + 50

43 -- 5

     ц

     м

    о

    д

    і

    л

    о

 

    36

    38

    93

    72

    36

   55

    57

    м

    о

    л

    о

    д

    ц

    і

 

        VІ. Робота над темою уроку.

На дошці написана тема уроку.

--Давайте хором прочитаємо тему уроку.

--Що ви очікуєте від нашого уроку? Над чим будемо працювати?

(Будемо вчитися додавати письмово трицифрові числа.)

 Підготовча робота.

Розумова розминка. ,,Мозкова атака”

--Назвіть найменше трицифрове число.  (100)

--Назвіть найбільше трицифрове число.  (999)

--Назвіть попереднє і наступне числа до числа 999.

--Скільки в числі 999 всього одиниць? Всього десятків? Всього сотень?

--А зараз протопчемо доріжку, щоб піти далі.

--З’єднати числа в порядку зростання (один учень біля дошки), решта - в зошитах, в порядку спадання. (247, 365, 572, 639, 792, 841, 946)

--Молодці, доріжка підвела до нового на уроці.

--Що   потрібно знати і вміти, щоб працювати з трицифровими числами?                                          

   ( Розряди )                              

        853 –розкладіть на суму  розрядних доданків

800+50+3        

--Скільки всього одиниць в числі 853?(853)  , всього  десятків?(85), всього сотень?  (8)   

--Перед вами приклади, прокоментуйте:

  +   24             +   47              

      35                    52

      59                  99

        VІІ. Пояснення нового матеріалу.

 --Розгляньте приклади і поясніть. (№ 663)

 +    325

    413

--Пригадайте, з яких розрядних одиниць починаємо виконувати письмове додавання?

       VIII. Первинне закріплення.

1)Робота з підручником.

№ 664

Перший приклад біля дошки з докладним поясненням.

+722

   134

 856

Решта прикладів самостійно по варіантам.

2. Олена і Петрик приклад 344 + 54 обчислювали так:

         Олена:     344           Петрик:    344

                           54                              54

--Хто з них записав правильно? Чому?

3)..Задача№665—усно.

+346    +650  +527

 412    234            242

758    884            769

                         ІХ.  Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

Руки в боки, руки так,

Руки вгору, як вітряк.

Вище руки підніміть

І спокійно опустіть.

Плесніть, діти, кілька раз.

За роботу, все гаразд!

    Розвиток математичних знань.

1. Задача 666 – письмово

1). 18  :  9  =  2 (м) – на 1 дит. п.

2). 2  +  1  =  3 (м) – на 1 доросле п.

3). 6  ∙ 3  =  18 (м) – потрібно для 6 пальт

2. Фронтальна робота над № 667 --  письмово. Рівняння

-Як називаються компоненти при додаванні? Відніманні?

-Як знаходити невідомі компоненти?

(800 – 320 = 480    280 – 120  =160     40 + 270  = 310)

3. Завдання 668.

                Х. Підсумок уроку

--Справдились ваші очікування на уроці?

--Що найбільше сподобалось?

--Докладно поясніть обчислення суми:

                    632

                    327

          ХІ. Домашнє завдання.

                 № 670,   № 671

docx
Додано
1 жовтня 2019
Переглядів
695
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку