Тема: Письмове віднімання трицифрових чисел. ( № 722 – 731)
Мета: з’ясувати особливість письмового віднімання трицифрових чисел з двома переходами через розряд, опрацювати ускладнену задачу на знаходження невідомого доданка; виконати практичне завдання на побудову
квадрата і прямокутника з однаковим периметром.
Обладнання: малюнки, друковані приклади.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Гра « Піднімись по сходинках»
52 – (18 – 9) 70 +29 -16
42 – 19 +6 70 – 16 + 29
42 – (19 + 6) 70 – 16 + 29
16 – 8 + 57 56 – (14 -7)
--Знайдіть суму чисел 457 і 268. Поясни спосіб обчислення.
-- Знайдіть два значення с, за яких нерівність с – 12 > 18 є правильною.
3. Самостійна робота
Обчислити письмово кругові приклади № 722.
460 – 239, 221 + 683, 904 – 541, 363 + 27, 390 – 165, 225 + 235
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Коментоване розв’язування прикладів № 724.
Фізкультхвилинка
IV. Закріплення вивченого матеріалу
Розв’язок
1). 177 – 28 = 149 (км) – довжина водосховища;
2). 149 – 28 = 121 (км)
Відповідь: на 121 км ширина водосховища менша за довжину.
1). 45 : 5 = 9 (кг) – вміщується яблук в 1 ящик;
2). 9 – 1 = 8 (кг) – вміщується груш у 1 ящик;
3). 8 ∙ 6 = 48 (кг) – груш можна роскласти в 6 ящиків.
3. Завдання № 729 (виконується фронтально на дошці).
На дошці накреслено коло з радіусом 5см. Учні за допомогою лінійки вимірюють відрізок 8см і перевіряють, поміститься в колі це відрізок чи ні.
55
8 см < 10 см ( 5 + 5), відрізок поміститься.
V. Підсумок уроку
-- Поясніть спосіб обчислення прикладу 412 – 267
VI. Повідомлення домашнього завдання
№ 730, 731.