Тема: Письмове додавання трицифрових чисел у випадку кількох доданків. Задачі, що передбачають суму 3 і 2 доданків. ( № 732 – 741)
Мета: Узагальнити прийоми письмового додавання трицифрових чисел на випадок кількох доданків. Удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі, що включають суми трьох і двох доданків. Закріплювати вміння розв’язувати рівняння. Розвивати мислення, увагу, пам’ять. Формувати пізнавальні інтереси.
Обладнання: таблиці, сюжетні малюнки, картки із завданнями, силуетні картинки, малюнки із зображенням людей професій, пов’язаних з цирком.
Хід уроку
I. Організація класу до уроку.
II. Мотивація пізнавальної діяльності.
Сьогодні у нас незвичайний урок. Скажіть, будь ласка, діти, ви любите цирк?
-- Хто із вас хоч раз побував у цирку?
-- Чи знаєте ви, де вперше з’явився цирк? (У Римі.)
-- Що означає слово цирк? (Слово цирк означає «круглий».)
Сьогодні я запросила артистів цирку до нас на урок.
III. Повідомлення теми і мети уроку.
Очікування учнів.
-- Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
-- Чи справдились ваші очікування, ви скажете в кінці уроку.
IV. Робота над темою уроку.
Першими хто вийде на сцену, це клоуни. І вони принесли для вас завдання. Вам потрібно розв’язати приклади у кружечках.
999
Цифра 9, чи дев’ятка,
Наче в цирку акробатка.
Сторчака перевернеться
Зразу в шістку обернеться.
На арену цирку виходить собачка із своїм номером, і приносить для вас наступне завдання.
46 + 154 + 248 455 + 21 + 115 + 219
1). 307 – 295 = 45 (кг) – маса мавпи;
2). 295 – 45 = 250 (кг) – маса бегемота;
3) 262 – 250 = 12 (кг) – маса борсука.
Фізкультхвилинка.
Розв’язавши задачу, скажіть хто найважчий з тварин.
Отже на сцену виходить бегемотик.
І приносить наступне завдання.
V. Закріплення знань учнів
1). 400 + 545 = 945 (м) – всього проїхав хлопчик;
2). 545 – 400= 145 (м) – від будинку.
2. Розв’язування рівнянь.
х– 325 = 478, 583 – х = 299.
3. Робота з геометричним матеріалом.
Клоуни для вас приготували ще одне завдання. Погляньте на дошку.
З яких геометричних фігур складено клоуна?
Полічіть всі фігури. (12)
Полічіть, скільки трикутників. (4)
У скільки разів трикутників менше, ніж всіх фігур? (У 3 рази.)
На скільки квадратів менше, ніж кіл? (На 4.)
VI. Підсумок уроку.
Чи справдились ваші очікування?
Що найбільше сподобалось?
На якому етапі уроку виникли труднощі?
V. Домашнє завдання.
- с. 111, №740; №741.