Мета: удосконалювати техніку свідомого, виразного читання віршованих творів, вмілого використання інтонацій у мовленні, уміння орієнтуватися в тексті, порівнювати зміст різних творів; формувати оцінні судження, сприяти розвитку уваги, мислення, зв'язного мовлення; виховувати любов до природи.
Тема. Принади літнього ранку. Анатолій Костецький. Рибалка – дивак.
Мета: удосконалювати техніку свідомого, виразного читання віршованих творів, вмілого використання інтонацій у мовленні, уміння орієнтуватися в тексті, порівнювати зміст різних творів; формувати оцінні судження, сприяти розвитку уваги, мислення, зв’язного мовлення; виховувати любов до природи.
Обладнання: презентація, картки.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
- Для того щоб наш урок був цікавим, минув швидко і з користю, ми маємо зламати кригу відчуженості, згуртуватися. Виконаємо вправу « Криголам». ( слайд 2 )
- Отже, наш урок повинен бути…
У – успішним, ……
Р – розвивальним, …….
О – організованим, …….
К – корисним, ……..
ІІ. Мовленнєва розминка.
Роз’єднайте слова і прочитайте скоромовку.
НарічціЛукапіймавракаврукав.
Читання скоромовки « хвилями»:
ТНГ ( тихо, нормально, голосно)
ПНШ ( повільно, нормально, швидко).
1 група 2 група 3 група
Рибалка – риба, лак, бак, рак, бал, рибка.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Сприймання нового матеріалу.
Дивак – людина, яка своїми вчинками, поведінкою викликає здивування.
птиці похизуєшся
у промінні розправляли
вранці спроквола
раннім зірниця
уставало упіймав
Читання слів вголос «луною» ( за вчителем). Потім напівголосне відтворення в парі.
Рибалка - хвастати, похвалятися перевагою.
Хизуватися - на світанку.
На зірниці - не поспішаючи.
Спроквола - людина, яка займається риболовлею.
V.Фізкультхвилинка. ( слайд 11 )
Сонечко прокинулося, потягнулось.
В різні боки повернулось.
Потім весело всміхнулось.
Кругом себе обернулось.
Стали квіти оживати,
Пташки пісеньки співати.
Діти стали танцювати,
Миле сонечко вітати.
VІ. Вправи для розвитку техніки читання.
Один з учнів починає читати рядок вірша, хтось з інших продовжує.
Встав -… ( упіймав);
в росі - …( на ріці);
на зірниці - … ( птиці);
сам - … ( зависав);
дивак - …. ( отак ).
Чув, як ранком на зірниці
Розправляли крила …….. .
- Ну а риба де ж, дивак?
- В ……. плаває. Отак!
VІІ. Підсумок уроку.
Наші ліси, річки, луки й озера, наші гори і степи називаються одним словом – природа. Природа дає людині усе потрібне для життя.
МВІООДЗЧУМВЗЗАМОТИМОЛЮЗОБМЗИООТИМЗОБАМОЧЗИОТЗЗИМЗПОРЗОЕКМЗОРАЗМНОМЕ
VІІІ. Домашнє завдання
Читати вірш « Рибалка – дивак» способом « Диктор».