Особливості проведення уроку:
- розроблений з використанням мультимедійної презентації, тестів, інтерактивних технологій.
Обладнання. Підручник «Сходинки до інформатики» 3 клас
( О.В. Коршунова), робочий зошит «Сходинки до інформатики» 3 клас, (О.В.Коршунова), роздатковий матеріал, мультимедійна презентація, малюнки
Власюк Валентина Іванівна
вчитель початкових класів
Стебненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
Звенигородської районної ради Черкаської області
Гугля Людмила Петрівна
вчитель початкових класів
Гусаківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів
Звенигородської районної ради Черкаської області
Розробка уроку інформатики
3 клас
Урок № 20
Тема. РЕДАГУВАННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЙ
Мета. Формувати ключові компетентності:
Формувати предметну ІКТ компетентність:
Особливості проведення уроку:
Обладнання. Підручник «Сходинки до інформатики» 3 клас
( О.В. Коршунова), робочий зошит «Сходинки до інформатики» 3 клас, (О.В.Коршунова), роздатковий матеріал, мультимедійна презентація, малюнки
Тип уроку. Урок вивчення нового матеріалу
Хід уроку
І. Організація класу
1. Віршовані рядочки.
Хочу вам сказати я,
Що сьогодні на уроці,
Є роботи в нас багато.
Треба дещо пригадати,
Аби ще мудрішим стати!
2. Вправа «Очікування»
- Що я очікую від сьогоднішнього уроку ?
Орієнтовні відповіді учнів.
ІІ. Повторення правил поведінки на уроці
Гра «Так чи ні»
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Розшифруйте слово, переставляючи букви по порядку.
Г у д а р е н н в а я
5 6 3 4 1 2 910 7 8 11
Редагування
ІV. Актуалізація опорних знань
1.Вправа «Барон Мюнхаузен»
Спростувати брехню Барона Мюнхаузена:
- зображення можна вставити в слайд лише один раз.
V. Фізкультхвилинка
Я малюю. Ось хатинка.
(Руками малюють у повітрі обриси хатинки)
Над хатинкою хмаринка.
(Стають навшпиньки; піднімають руки, малюючи коло)
Із хмаринки сипле сніг.
(Перебирають пальчиками, ніби посипають. Присідають)
А з хатинки лине сміх.
(Встають, розводять руки в сторони, сміються)
VІ. Вивчення навчального матеріалу.
1.Розповідь вчителя з елементами демонстрування
Редагування – це процес внесення змін.
Перед початком введення тексту в потрібне місце його потрібно виділити.
Традиційно текст набирають з клавіатури. Але можна вставити фрагмент
тексту, скопійованого раніше. На слайді має бути мінімум тексту, максимум інформації.
Головне — зробити презентацію одночасно інформативною та привабливою для глядача. Кожний слайд повинен бути зрозумілим, коротким і містити короткі фрази.
Редагування 1:
1. Розташувати в один рядок слова «Більшість ссавців – сухопутні тварини».
2. Перемістити заголовок трохи вище.
- На першому слайді змінюємо розміри об’єкта Напис (більшість ссавців -
сухопутні тварини).
Виділили об’єкт Напис. Встановивши вказівник в один із маркерів (він набуде вигляду двонапрамленої стрілки) і, натиснувши ліву кнопку миші, змінюємо розміри текстової області.
Для переміщення об’єкта на слайді потрібно його виділити і встановити
вказівник на ньому так, що він набув вигляду перехрещених стрілок, а потім, натиснувши ліву кнопку миші, перемістити об’єкт.
Редагування 2:
1. Виправити помилки у заголовку:
- вставити «пробіл»;
- вставити літеру «д».
2. Розташувати світлину по центру і збільшити її розміри.
Вставляємо пропущені текстові символи. Для цього потрібно встановити
текстовий курсор у місце вставлення символів і ввести потрібні. Для переміщення малюнка встановлюємо вказівник так, щоб він набув
вигляду перехрещених стрілок, і, натиснувши ліву кнопку миші, перемістити його.
Для зміни розмірів малюнка потрібно його виділити та, встановивши
вказівник в один з маркерів, змінити розмір.
Редагування 3:
1. Виправити помилку у слові «твурини». Замінити букву «у» на букву «а».
2. Залишити тільки одну світлину на слайді та розмістити її по центру.
Щоб виправити помилку в тексті виконуємо такі дії:
- установити текстовий курсор за літерою, яку потрібно вилучити;
- вилучити «зайву» літеру, натиснувши клавішу ;
- ввести потрібний символ;
- щоб видалити малюнок або будь – який об’єкт потрібно його
виділити і натиснути клавішу .
Редагування 4:
У четвертому слайді потрібно:
1. Розташувати слова на слайді так, щоб імена вчених містилися в одному
рядку.
Для перенесення слів на наступний рядок слід виконати такі дії:
- встановити текстовий курсор перед словом, яке потрібно перенести;
- натиснути клавішу.
Для виконання зворотної дії, тобто піднімання текстових символів на рядок вище, потрібно перед першим символом у рядку встановити текстовий курсор і натиснути клавішу .
VІІ. Робота з комп’ютером
Робота з підручником.
ст.96 Впр. 2 (для кмітливих)
Вправа 1. Швидко поморгати, заплющити очі і посидіти, рахуючи до 10.
Вправа 2. Для кисті руки вправа «Спіймай сонечко», «Півники боряться».
Робота в зошиті.
ст. 38 Впр. 1,2,3.
Сідаємо до комп’ютерів і перш ніж розпочати роботу, давайте самостійно пригадаємо правила техніки безпеки під час роботи за комп’ютером.
Схилились голівки до праці мерщій.
Ти всі перешкоди здолати зумій.
Працюй наполегливо, швидко, старанно,
Щоб кожна хвилинка не втратилась марно!
Сидимо за комп’ютером рівно, не горбимося. Відстань від очей до екрану 60- 70 см.
Вправа 1.
Швидко поморгати, заплющити очі і посидіти, рахуючи до 10.
Вправа 2.
Для кисті руки вправа «Спіймай сонечко», «Півники боряться».
VII. Підсумок уроку.
1. «Гра зі словом».
- Я вам читаю запитання, а ви стараєтесь знайти відповідь у самому запитанні.
- Який спортивний заклад спорудили на пустирі?
2. Фронтальне опитування.
— Чи справдились ваші очікування ?
— Що ви дізналися нового?
— Чого навчилися?
— Що сподобалось на уроці?