30.03.2017
Тема: Розв’язування вправ на використання теореми Вієта.
Мета: формувати вміння і навички учнів застосовуючи теорему Вієта при розв’язуванні вправ; узагальнити знання про квадратні рівняння і удосконалити обчислювальні навички, вміння працювати з тестами; розвивати логічне мислення учнів; виховувати охайність записів, самостійність та любов до предмету.
Тип уроку: урок узагальнення знань, умінь, навичок
Обладнання: картки із завданнями, портрет Ф. Вієта, комп’ютер.
Епіграф: Знання тільки тоді знання, коли вони здобуваються зусиллям своїх думок, а не тільки пам’яттю.
Л.М.Толстой
Хід уроку
І. Організаційний етап
Доброго дня, я рада всіх бачити сьогодні. І сподіваюсь, що ви теж прийшли на урок з гарним настроєм.
Епіграфом до уроку я взяла слова Лева Миколайовича Толстого:
Знання тільки тоді знання, коли вони здобуваються зусиллям своїх думок, а не тільки пам’яттю.
ІІ. Перевірка домашньої роботи.
Правильна відповідь написана на дошці
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Повторення вивченого матеріалу.
Проводиться у тестовій формі на картках.
І варіант.
1) один; 2) два; 3) жодного.
1) один; 2) два; 3) жодного.
а) 7 + 8√3 = х2; б) 3/х + 2х – 1 = 0; в) х2 – 3х = 9; г) -6х2 + 4/х2 – 3 = 0.
а) х2 – 1 = 0; б) 6х2 + 3х = 1; в) 3х2 – 7х = 0; г) 6х2 = 1/х
а) коренів немає; б) 3 і -2; в) 2 і 3; г) 6 і -1.
а) х2 – 5х + 6 = 0; б) х2 + 7х + 12 = 0; в) х2 – 6х – 7 = 0; г) х2 + х – 6 = 0.
а) х2 – 5х + 5 = 0; б) х2 + 4х – 5 = 0; в) х2 – 4х – 5 = 0; г) х2 – 6х + 5 = 0.
а) х = 0, х = 6; б) х = 0; в) х = 6; г) х = -6
ІІ варіант.
1) D = b2 + 4ac; 2) D = b – ac; 3) D = b2 – 4ac; 4) D = k2 – ac.
1) один; 2) два; 3) жодного.
а) 2√3 – х2 = 5; б) 6х – 5 = х2; в) 2/х2 + 7 = 0; г) 5х3 – 2х + 1/х = 0.
1) один; 2) два; 3) жодного; г) безліч.
а) 2; б) 4; в) 8; г) -4.
а) 2х2 – х + 1 = 0; б) -2х – 1 + х2 = 0; в) 1 – 2х + 2х2 = 0; г) 4х2 – 7х +1 = 0.
а) х2 + 5х + 6 = 0; б) х2 + 3х – 4 = 0; в) х2 – 5х + 6 = 0; г) х2 + 2х – 8 = 0.
а) 2 і -2; б) 4; в) 2 і 4; г) -2.
2. Робота на карточках.
4 учні за партами.
Завдання: Розв’язати квадратне рівняння:
1) х2 + 8х + 7 = 0; 2) х2 – 9х + 8 =0; 3) х2 – 10х + 25 = 0; 4) х2 – 9 = 0.
3. Робота біля дошки. (2 учні)
Розв’язати рівняння:
1. 3х2 + 6х = 0; 2. х2 – 7х + 6 = 0.
Оголошення теми та мети уроку.
Тема нашого уроку „Розв’язування вправ на використання теореми Вієта.” На минулому уроці ми вивчили теорему Вієта і на цьому уроці повинні навчитися розв’язувати вправи з використанням цих двох теорем, і узагальнити знання про квадратні рівняння.
1. Робота з комп’ютером.
1.1. Робота в групах.
Клас ділиться на 3 групи.
Слайд 2. Розв’язати зведене квадратне рівняння за теоремою Вієта:
|
Слайд 3. Відповіді:
|
Cлайд 4. Знайти суму і добуток коренів рівняння:
|
Слайд 5. Відповіді:
|
1.2. Робота в парах. |
|
Слайд 6. Скласти квадратне рівняння за сумою і добутком коренів:
На картках:
|
Слайд 7. Відповіді:
|
Слайд 8. Скласти квадратне рівняння за даними коренями:
На картках :
|
Сайд 9. Відповіді:
|
ІV. Підсумок уроку.
Сьогодні на уроці ми закріпили теорему Вієта, розв'язуючи квадратні рівняння.
Тестове завдання
Вибери правильну відповідь:
1.Сума коренів квадратного рівняння x2 - 4x + 3 = 0 дорівнює
а) 3 б) 4 в) – 3 г) – 4
2. Добуток коренів квадратного рівняння x2 + 2x - 8 = 0 дорівнює
а) 2 б) -2 в) 8 г) – 8
3.Які з наведених чисел є коренями рівняння x2 - 5x + 6 = 0 дорівнює
а) 3 і 2 б) -3 і -2 в) 0 і 1 г) 6 і -1
V. Домашнє завдання.
Повторити п.19(с.229) №767, №778