Тема "Щирість, мужність і оптимізм героїні твору, її вплив на життя міста."

Про матеріал

Тема. Щирість, мужність і оптимізм героїні твору, її вплив на життя міста.

Мета: розширювати і доповнювати знання учнів про творчість зарубіжних письменників, активізувати читацьку пам'ять; формувати в учнів уміння робити висновки і висловлювати судження на основі прочитаного; сприяти усвідомленню значимості в житті людини віри в позитив.

Перегляд файлу

Тема. Щирість, мужність і оптимізм героїні твору, її вплив на життя міста.

Мета: розширювати і доповнювати знання учнів про творчість зарубіжних письменників, активізувати читацьку пам'ять; формувати в учнів уміння робити висновки і висловлювати судження на основі прочитаного; сприяти усвідомленню значимості в житті людини віри в позитив.

Обладнання: висловлювання митців,опорні схеми, таблиці, ілюстрації до вору.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Епіграф:

Війна випробовує сміливця,
Гнів - мудреця,
Нужда - друга.
Східна мудрість

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання.

 

 

  1.               C:\Documents and Settings\user\Рабочий стол\media\image1.jpegЕвристична бесіда.
  •                   Як міс Полі зустріла небогу?
  •                   Чим Поліанна шокувала тітку?
  •                   Опишіть, якою ви побачили 11-річну дівчинку .
  •                   Чому міс Полі забороняла небозі згадувати про батька?
  •                   Розкажіть, що ви запам'ятали про речі Поліанни?
  •                   Чи сподобався дівчинці будинок тітки?
  •                   Чим керувалася міс Полі, підбираючи кімнату для малолітньої
    родички?
  •                   Чому дівчинка зраділа, що у кімнаті не було дзеркала?
    1.               Робота з епіграфом.
    2.               Стислий переказ оповідок за планом.

Методичний коментар. План заздалегідь написаний на дошці і складений учителем. Пункти тану можуть бути проілюстровані дитячими малюнками.

1). Лист.

На початку літа міс Полі Гарінгтон отримала лист, в якому повідомлялось, що її племінниця, ГІоліанна, залишилась сиротою, так як у неї померла мама, сестра міс Поллі, а потім тато, священик Джон Вітьєр, і просили взяти дівчинку на виховання.

2). Обов'язок.

Міс Поллі вважала своїм обов'язком забрати дівчинку до себе. Вона наказала своїй служниці Ненсі приготувати кімнату на горищі для Поліанни і зустріти дівчинку на станції. Ненсі так і зробила, хоча була дуже невдоволена тим, що дівчинку поселяють у кімнату на горищі, де було лише ліжко, стіл, стілець, голі стіни, підлога і вікна, а не в одній з розкішних кімнат великого будинку.

3). Приїзд Поліанни.

  1.      «Режим дня Поліанни».

Методичний коментар. Таке завдання можна використати як індивідуальне:
дослідити, ніш упродовж тижня займалася Поліанна. Імовірні відповіді:

  1. . О восьмій прибирала свою кімнату.
  2.   . Щоранку о дев'ятій півгодини читала для тітоньки вголос.
  3. . Щодня після обіду - година заняття музикою.
  4.   . У середу та суботу - навчання з Ненсі на кухні у приготуванні страв.
  5. . У понеділок, вівторок і четвер - шиття з тітонькою Полі.
  6.   . Щодня з 14 по 16 годину займалася тим, що подобалося.
  1.               Підведення підсумків перевірки домашнього завдання.

Оголошення результатів. Виставлення оцінок.

II. Актуалізація опорних знань учнів.

1.. Робота за таблицею.

Проблемні запитання:

  •                   Якою уявляла собі кімнату Поліанна і якою вана виявилася насправді?
  •                   Чому, залишившись на самоті в кімнаті на горищі, Поліанна заплакала?

Порівняльна таблиця

Будинок міс Полі
очима Поліанни

Кімната,
яку уявляла

Кімнатчина,
у яку поселили

Перед очима Поліанни
шурхотіла розкішна чорна
шовкова спідниця міс Полі.

... найбільше вона прагнула
вгадати, за якими з цих
чарівних дверей чекає на неї її
власна кімната.

... не було нічого
цікавого;

Крізь відчинені двері
позаду вона встигла
помітити килими у м'яких
тонах... .

мила,

... голі стіни обабіч;
... гола підлога;
...голі вікна;

... меблі, обшиті атласом.

прекрасна кімната,

... кінці сходів -
сутінки до
найдальших закутків;

Ноги Поліанни потопали в
чудовому килимі, схожому
на зелений мох.

повна фіранок, килимків та
картин...

... дах спускався
майже до підлоги;

Обабіч сходів на стінах
золочені рами картин або
зблиски сонячних променів,
що пробивалися крізь
прозористе мереживо
фіранок, засліплювали очі.

 

громадилося безліч
ящиків та скринь;
... під дахом не було
чим дихати;

... прекрасний будинок!

 

...було спекотно й
душно.

 

  1.   Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і завдань уроку.
  2.         Вивчення нового матеріалу.
    1. Слово учителя.
  •    Батько Поліанни, священик, який знав 800 радісних місць із Біблії, поки ще був живий, передав своїй донечці у спадок безцінний дар - він навчив її грати у Радість. Чим важче було радіти, тим більш захоплюючою та складною була гра. Потім вона дуже допомогла Поліанні в житті, коли після смерті батька їй довелось оселитися у своєї сердитої тітоньки. Добра душа дівчинки змогла змінити довкола себе світ та людей, допомогла їм побачити радість і сонце.
    1. Читання оповідки «Гра».

Учитель:

- Із п'ятої оповідки ми дізналися про чудову гру, гратися в яку її навчив батько. "Що це таке?" - запитаєте ви. І Поліанна відповість: " Гра в радість - це коли в будь-якій ситуації треба знайти щось таке, з чого можна порадіти". І тепер з'ясуємо, чи були ви уважними читачами.

  1. Гра «Мікрофон».
  • Чому Поліанна любила радіти?
  • Розкажіть, як зявилася «гра в радість».
  • Чому вечеря на кухні з Ненсі не засмутила дівчинки?
  • До кого подумки зверталася Поліанна, залишившись на самоті у темній кімнаті на горищі?
  • Чому міс Полі просила ласки у Господа, виходячи з кімнати небоги?
  • Прокоментуйте слова міс Полі:

«Вона рада, що я її покарала, і просить, «аби я не робила собі з цього клопоту».

  1. Читання та обговорення оповідки «Поліанна йде в гості».
  • Як пояснити неймовірну любов Поліанни до людей?
  • За яких обставин дівчинка познайомилася із міс Сноу?
  • Кого з мешканців міста Поліанна прозвала «кумедним»?
  • Чому це кумедний чоловік так привернув увагу героїні?
  • Поліанну назвали «першою, хто хотів побачити» міс Сноу. Чому?
  • Розкажіть, як Поліанна змусила міс Сноу по-новому дивитися на своє життя.
  • Чому навіть Міллі, доньку міс Сноу, здивували зміни у поведінці матері?
  • Із ким ще познайомилася Поліанна під час прогулянки?
  • Що ви дізналися про містера Пендлтона?
  1. Гронування.

Учитель. Спробуємо створити гроно рис характеру Поліанни.

  • Які, на вашу думку, найцінніші якості у поведінці дівчинки слід відзначити?

 

  1.               Підсумок уроку

Учитель.

- Юні читачі, повість американської письменниці Елеонор Портер  Поліанна» - це справжній бестселер світової літератури. І це завдяки головній героїні, 11-річній дівчинці Поліанні, та її незвичній «грі у радість», у яку й досі захоплено грається увесь світ. Наступного разу ми спробуємо зясувати, чи знайшла Полінна друзів у будинку міс Полі та серед мешканців містечка.

  1. Домашнє завдання.
  1. Прочитати оповідки «Сюрприз для місіс Сноу», «Знайомство з Джиммі», «Перед жіночою допомогою», «Лікар Чилтон».
  2. Підготувати розповідь про одного з друзів Поліанни.
  3. Намалювати малюнок до однієї з оповідок.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Bessmertnaya Natalya
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
19 грудня 2018
Переглядів
8562
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку