Тема: «Слова – що називають предмети».Читання оповідання ‘’ Ґуля ’’2 клас НУШ

Про матеріал
Тема: «Слова – що називають предмети».Читання оповідання ‘’ Ґуля ’’ Мета: формувати поняття про слова, що називають предмети, вміння ставити запитання до означених слів в однині і множині (без вживання термінів), вчити розпізнавати предмети за їх ознаками; збагачувати лексичний запас учнів; виховувати старанність, уважність.
Перегляд файлу

Тема: «Слова – що називають предмети».Читання оповідання ‘’ Ґуля ’’

Мета: формувати поняття про слова, що називають предмети, вміння ставити запитання до означених слів в однині і множині (без вживання термінів), вчити розпізнавати предмети за їх ознаками; збагачувати лексичний запас учнів; виховувати старанність, уважність.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

Вже пролунав шкільний дзвінок.

Покликав всіх він на урок.

Все.  Вже час.

Роботу починає клас.

  • Готові? (так)
  • Тож успіх всіх чекає вас!

• Вправа «Очікування».

  • Чого ви  очікуєте від уроку?
  • Яких результатів ви хотіли б досягти в кінці уроку?

ll. Актуалізація опорних знань.

  1. Каліграфічна хвилина.

Завітайте до крамнички!
Персні, ґудзики і стрічки –
Пропонує всім оздоби
Господиня довгодзьоба.

(Ґава)

Кинула шишку на мене зозуля,
В мене на лобі з’явилася…
(Ґуля)

Зошит свій ви відкривайте,

Та під нахилом кладіть.

Сядьте рівно, не зігніться.

За роботу враз візьміться.

  • Пропишіть букву Ґ і слово Ґава

- Молодці діти, ви чудово впорались з цим завданням.

lll.  Повідомлення теми і мети уроку.

 - Отже, на сьогоднішньому уроці ми поговоримо про слова , що називають предмети, прочитаємо оповідання  Ґуля.

     lV.  Основна частина

    1. Читання тексту

Відкрийте свої підручники на сторінці 11.

Читаємо текс з дітьми:

  • Читає вчитель
  • Читаємо разом
  • Читаємо ланцюжком

Назвіть головного героя оповідання.

Про що розповідається у тексті?

Де діти облаштували ковзанку?

Щоб ви робили на місці Юрка?

Що означає слово глузувати?

Яка поведінка була у дівчат?

Щоб ви їм порадили?

Молодці!

  1. Близькі за значенням слова

Виберіть близькі за значенням  слова:

Насміхатися, дивуватися, жартувати, сміятися, радіти.

    3. Правопис.

1.А зараз випишіть з тексту виділені слова, на які питання вони відповідають?

2 Прочитайте запитання на сторінці 12, вправа 4. Запишіть відповіді на них. Підкресліть слова, які називають предмети.

3 Диктант оповідання ‘’Гуля’’(два абзаци)

V. Підсумок уроку.

  • Чи справилися ваші очікування?
  • Що нового дізналися?
  • Що сподобалося?
  • З чим виникли труднощі?

 Домашнє завдання

Вправа 4(загадки).

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Рогоза Юлія
Додано
16 січня 2020
Переглядів
800
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку