Урок "Про що думала Марійка "

Про матеріал
Мета: вчити правильно та свідомо читати текст; удосконалювати техніку читання; розвивати вміння переказувати близько до тексту; формувати оцінні судження; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати витривалість, впевненість.
Перегляд файлу

                                                                 Волкова Євгенія Олександрівна,

                                                                  вчитель початкових класів

                                                                  Васильківської ЗОШ IIII ступенів № 9

 

Предмет: Літературне читання

Клас: 2

Розділ: Оповідання про світ дитинства

Тема: Грайся, веселися, не сумуй і не журися. В. Сухомлинський «Про що думала Марійка»

Мета: вчити правильно та свідомо читати текст; удосконалювати техніку читання; розвивати вміння переказувати близько до тексту; формувати оцінні судження; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати витривалість, впевненість.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: Савченко О. Я. Літературне читання:Підручник для 2 кл. – К.: ТОВ «Видавничий дім «Освіта», 2012., мультимедійна презентація « Від смутку до радості».

Хід уроку

  1. Мовна розминка
  1. Чистомовка.

Ір – ір – ір – вийшли діти всі у двір,

Ати – ати – ати – щоб гру розпочати.

Ли – ли – ли – лічилку знайому згадали,

 ли – ли – ли – гратись в піжмурки почали.

 

  1. Гра «Піжмурки» ( слайд № 2)
  • Слова послухали чистомовку, їм сподобалась гра піжмурки і вони теж заховались від вас у «бібліотеці». Спробуйте їх знайти. А допоможуть вам числа.

( Кожна літера слова «бібліотека» має свій код – цифру. Згідно з комбінаціями цифр діти утворюють слова.)

               Б  і  б  л  і  о  т  е  к  а

  1. 2  3  4 5  6  7  8  9 10

                 123               4576       124910  ( Біб, літо, білка )

                 129                7546                     ( Бік, тіло,)

           3.Гра «Хмаринки» (Слайд № 3)

               Хмаринки принесли нам цікаві слова.   Учні повинні швидко  прочитати.

Синьоока, скрикнула, сумуватимуть, Марійка.

  1. Перевірка домашнього завдання
  1. Вибіркове читання.
  • Коли і де познайомились Оля й Сергійко?
  • Де проживали діти?
  • Про що розповідали одне одному діти?
  • Що побачили діти на цукерці?
  • Порятунок метелика.
  • Думки Сергійка.

 

  1. Слухання розповідей дітей про те, як зустрілися діти через кілька років.
  1. Повідомлення теми і мети уроку.
  • Який розділ ми почали читати?
  • Хто написав оповідання які ми читаємо?

На сьогоднішньому уроці ми продовжимо знайомитися з творами відомого педагога, письменника, який усе своє життя присвятив роботі з дітьми. Прочитаємо оповідання В. Сухомлинського «Про що думала Марійка» (Слайд № 4)

 

  1. Опрацювання оповідання В. Сухомлинського «Про що думала Марійка»
  1. Робота над заголовком оповідання.
  • В яку гру грали сьогодні слова?

                А зараз ми прочитаємо оповідання про те, як у цю гру гралися маленькі    діти. Прочитайте заголовок.

  1. Гра «Мікрофон»

Пофантазуйте. Про що може думати дівчинка під час гри?

  1. Читання оповідання вчителем.
  • Чи справдилися ваші припущення?
  • Про що насправді думала Марійка?

 

  1. Словникова робота. (Слайд №5)

Гра                   боляче

Шукає              синьоока

Мусить            сміються

Побігла            стоятиму

Піжмурки        скрикнула

             Читання слів «луною» за вчителем.

  • Яке слово «зайве» в II стовпчику? (Боляче )

 

  1. Читання тексту учнями.
  • Читаючи, подумайте, скільки років було Марійці?

Гра «Квіточка»  ( Читає той учень, на парту якого впала квіточка. )

 

  1. Фізкультхвилинка. ( Слайд № 6)

Трава низенька – низенька,

Дерева високі – високі,

Вітер дерева колише – гойдає,

 то вправо, то вліво нахиляє,

То вгору, то назад, то вниз нагинає.

Птахи летять – відлітають,

 а учні тихенько за парти сідають.

 

  1. Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання.
  • Хто грався у піжмурки?
  • Прочитайте опис гри.
  • Де заховалася дівчинка?
  • Хто шукав дітей?
  • Кого Миколка знайшов спочатку?
  • Що робили діти, коли їх знаходили? Прочитайте.
  • Чому сумувала Марійка?
  • З яким почуттям слід читати думки дівчинки?
  • Про що вона думала? Прочитайте.
  • Чи справді Микола не шукав Марійку?
  • Як змінився настрій дівчинки?
  • З ким порівняв автор думки Марійки?
  • Чи знайомі тобі почуття, що переживала дівчинка? Розкажи.
  •  Якими словами твору можна підписати малюнок у підручнику?

 

  1. Вправи на розвиток техніки читання.
  1. Гра «Розвідники». ( Слайд № 7)

Учитель читає початок речення, учні повинні відшукати кінець і прочитати його.

  • Це така гра,…
  • Так думала…
  • Маленькі діти…
  • Все – таки боляче…
  • Марійка радісно…
  • Заховалася…
  • Бігають діти…

 

  1. Гра «Хто що робить?» ( Слайд № 8)

Лариса              злетіли, полетіли

Миколка           заховалася

Птахи                шукає, знайшов

Марійка            скрикнула, засміялася, побігла

 

  1. Перечитування твору з метою підготовки до детального переказу.

( мовчазне читання.)

 

  1. Детальний переказ оповідання.

 

  1. Творчий переказ.

Переказати текст від імені Марійки.

 

  1. Підсумок уроку
  • Коли співчували Марійці?
  • Коли раділи за неї?
  • Чого вчить нас оповідання?

 

  1. Домашнє завдання
  1. Читати і переказувати оповідання.
  2. Якою ви собі уявляєте Марійку? Опишіть.

 

 

 

docx
Додано
17 січня 2020
Переглядів
1166
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку