Тема уроку :Безпека на дорогах. Правила для мотоциклістів. Перевезення пасажирів на мотоциклі

Про матеріал

Мета:

освітня: сформувати знання про правила для мотоциклістів та правила перевезення пасажирів на мотоциклі;

розвивальна: розвивати вміння застосовувати контроль і самоконтроль та оцінювати ситуацію та власні дії; розуміння послідовності та причинно-наслідкових зв'язків;

виховна: продовжити формувати розуміння необхідності виконання правил безпечної поведінки на дорогах; продовжити виховувати відповідальність за особисте життя та життя і здоров'я оточуючих.

Перегляд файлу

Тема уроку :Безпека на дорогах. Правила для мотоциклістів. Перевезення пасажирів на мотоциклі

Мета:

 освітня: сформувати знання про правила для мотоциклістів та правила перевезення пасажирів на мотоциклі;

розвивальна: розвивати вміння застосовувати контроль і самоконтроль та оцінювати ситуацію та власні дії; розуміння послідовності та причинно-наслідкових зв’язків;

виховна: продовжити формувати розуміння необхідності виконання правил безпечної поведінки на дорогах; продовжити виховувати відповідальність за особисте життя та життя і здоров’я оточуючих.

Тип уроку: комбінований.

Основні терміни і поняття: «правила безпеки на дорогах»

Наочність: схеми, таблиці, малюнки, сигнальні картки «Світлофор», слайди, фото.

Обладнання: 1. Основи здоров’я: Підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів/ О. В. Тагліна, І. Ю. Кузьміна.— Х. : Веста, 2008. — 160 с. : іл. 2. Тагліна О. В. Основи здоров’я. Робочий зошит. 8 клас.— Х. : Веста, 2007.— 64 с.

Хід уроку

І. Організаційний етап

1. Привітання, створення позитивного настрою

2. Перевірка готовності до уроку

ІІ.  Перевірка  засвоєння змісту навчального матеріалу

1. Перевірка домашнього завдання

2. Виконання учнями тестових завдань

Варіант І

1. Дружба — це:

А використання однією людиною іншої задля власних цілей;

Б стосунки між людьми, зумовлені духовною близькістю;

В глибоке почуття, спрямоване на якусь ідею;

Г звичка спілкуватись з однією і тією самою людиною

2. Вагітність у дівчат часто зумовлена:

А легковажним ставленням до власних вчинків;

Б розумінням того, що рання вагітність шкідлива для організму;

В умінням приймати відповідальні рішення;

Г знанням особливостей свого організму

 

3. Оберіть правильне твердження:

А організм підлітка готовий для відтворення потомства;

Б сексуальність людини обмежується фізичними бажаннями;

В завжди слід попередньо обдумувати свої вчинки;

Г сексуальний потяг не притаманний зрілим людям

 

4. Людина відрізняється від тварин тим, що вона:

А окультурює фізіологічні процеси;

Б дихає легенями;

В має опорно-руховий апарат;

          Г уміє їсти

5. Оберіть правильне твердження:

А сексуальні стосунки не мають відношення до культури:

Б не існує правил, які регламентують стосунки між статями;

В сексуальна культура людини не виявляється в дрібницях;

Г сексуальна культура людини виявляється навіть у дрібницях

 6. Цироз печінки може виникнути у підлітків унаслідок:

А уживання алкоголю;

Б куріння;

В недотримання режиму дня;

Г регулярного прослуховування гучної музики

7. До ІПСШ належать:

А венеричні;

Б карієс зубів;

В хламідіоз;

Г цироз печінки

 

8. До наслідків ІПСШ належать:

А часті і болючі сечовипускання;

Б головний біль;

В болі в області живота чи в паху;

          Г незвичайні виділення зі статевих органів

9. ВІЛ передається через:

А незахищений статевий акт;

Б рукостискання;

В гроші, папери, книжки;

Г від ВІЛ-інфікованої матері до дитини під час вагітності

 

10. Правила безпечної поведінки:

А дотримання особистої гігієни;

Б можливе раннє статеве життя;

В можна курити тільки в компанії друзів;

Г уникання небезпечних компаній

3. Взаємоперевірка виконаних тестових завдань

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Розповідь учителя

— Одним із видів НС є аварії. Найчастіше цей термін ми асоціюємо з дорожньо-транспортними пригодами (ДТП), тобто з транспортними аваріями.

А чи знаєте ви, який вид транспорту найнебезпечніший?

Проаналізуймо статистичні дані:

Вид транспорту

Кількість нещасних випадків на 1млн. людей

автобус

0,03

залізниця

0,05

приватний транспорт

0,6

літаки

1,0

мотоцикл

9,0

 

— Який же вид транспорту найнебезпечніший?

— Який же вид транспорту найбезпечніший?

— Як ви думаєте чому?

ІV. Постановка пізнавального завдання

Повідомлення учнів (слайди, фото)

1. Загальна будова та види мотоциклів.

2. Активна та пасивна безпека конструкції мотоцикла.

V. Засвоєння нових знань

Рольова гра «Безпека руху»

1. Об’єднання в групи за принципом «Пасажири — Водії (2 групи) — Працівники ДПС»

2. Робота в групах за підручником відповідно до ролі

VІ. Первинна перевірка розуміння і корекція засвоєння учнями нового матеріалу

Повідомлення учнів, корекція знань учителем

1. Доповідь результатів роботи в групах:

— «Пасажири»: поведінка пасажира мотоцикла;

— «Водії»: правила їзди на мотоциклі, мопеді, велосипеді;

— «Водії»: особливості їзди на скутері.

2. «Працівники ДПС» задають запитання щодо щойно вивчених тем.

VІІ. Фізкультхвилинка

VІІІ . Закріплення знань і способів дій, самоперевірка знань

Виконання творчої групової роботи

Проілюструвати знаками, схематичними малюнками ті правила, які щойно опрацювала група з урахуванням зауважень «Працівників ДПС».

ІХ. Узагальнення і систематизація знань

1. Демонстрація результатів роботи груп

Кожна група демонструє свій ілюстративний матеріал. Інші групи вгадують

відповідні правила.

2. Складання схеми «Правила перевезення пасажирів на мотоциклі»

Можливий варіант схеми

 ІХ. Рефлексія

Гра «Світлофор»

На запитання вчителя учні кольоровими значками відповідають «так» або «ні»: зелений — «так», червоний — «ні».

1) На велосипеді можна їздити на подвір’ї;

2) керування мотоциклом не вимагає навичок водіння;

3) пю;

6)  пасажир може розмовляти з водієм під час їзди;

4) якщо у велосипеда несправні гальма, можна гальмувати ногами;

5) під час зупинки мотоцикла на червоний сигнал світлофора пасажир не повинен ставити ноги на землю;

 6) під час  їзди на скутері треба обов’язково захищати очі герметичними окулярами;

7) рухатись по дорогах на велосипеді можна з 12 років;

8) при їзді на велосипеді можна рухатись по тротуарах;

9) при їзді на велосипеді можна триматись за інший транспортний засіб;

10) керувати мотоциклом можна з 16 років за наявності посвідчення водія.

Х. Підбиття підсумків

Повідомлення вчителя

1. Аргументоване виставлення оцінок.

2. Загальні зауваження щодо роботи груп, класу на уроці.

ХІ. Повідомлення домашнього  завдання

Опрацювати § 9 підручника.

 

docx
Додано
3 листопада 2018
Переглядів
834
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку