Підготувала
вчитель музичного мистецтва
Ізюменко Юлія Миколаївна
Вчитель 2 категорії
КЗ « Полтавська загальноосвітня
школа І-ІІІ ступенів №34»
1 клас НУШ
Урок
Тема. Дитячий світ. Настрій у музичному творі.
Сприймання: Д.Кабалевський. Клоуни. Ж.Колодуб. Лялька співає.
Виконання: А.Філіпенко. На місточку.
Мета:
формування ключових компетентностей: загальнокультурної, інформаційної;
міжпредметної естетичної компетентності: формувати в учнів уявлення про красу навколишнього світу, сповненого розмаїттям звуків; естетично оцінювати предмети та явища у різних сферах життєдіяльності, що формується під час опанування різних видів мистецтва та їх взаємодії;
предметних мистецьких компетентностей: продовжити знайомити з основними елементами художньо – образної мови музики; вчити визначати настрій музичного твору;
розвивати допитливість, вміння «дивитися і бачити», розрізняти настрої у музиці, естетичний смак, збагачувати емоційно-чуттєву сферу;
виховувати емоційно – ціннісне ставлення до мистецтва, ініціативність.
Завдання уроку:
учити аналізувати та інтерпретувати мистецькі твори;
розширювати художньо – естетичний досвід;
Тип уроку: комбінований
Вид уроку: інтегрований
Обладнання: підручник, аудіозапис Д.Кабалевський. Клоуни. Ж.Колодуб. Лялька співає, презентація, смайлики
Хід уроку |
||
1 |
Організаційний момент. Створення емоційної атмосфери Музико! Завжди будь з нами, Щоб дзвенів наш дім піснями, Щоб у школі вчились діти Мову звуків розуміти. Щоб лунало на весь світ: Здрастуй, Музико! - Привіт 2.Музичне привітання (слайд №3) Доб – рий день вам, ді – ти! Доб – рий день! |
|
Гра «Чарівна кулька» (в колі) Це чарівна кулька. Той, до кого вона докотиться, розкаже про свій настрій. А потім цю кульку покотить іншому. 2. Відгадування настроїв за допомогою смайликів (слайд4) Яке ім’я ви б підібрали нашим смайликам: Веселунчик, Сумунчик, Звичайчик, Смуток, Посміхайчик, Журливість… Чому? |
||
2 |
Мотивація навчальної діяльності Повідомлення теми, мети уроку |
|
|
Дійсно, усі події, що відбуваються з людиною, залишають слід у її душі та відбиваються на обличчі. Кожна людина відчуває різні настрої, а музика відображає їх, розповідає про людські почуття. Сьогодні ми повчимося пізнавати настрій у музичному творі |
|
4 |
Вивчення нового матеріалу |
|
|
|
Музика може звучати ніжно або урочисто, дійсно чи сумно. Музика здатна передавати різні характери: мужній, грайливий, журливий, замріяний. В одному і тому ж творі часто переплітаються абсолютно різні характери. Д.Кабалевський. Клоуни. Ж.Колодуб. Лялька співає. Як композитори передали в музиці характери героїв? Виконання: А.Філіпенко. На місточку. (слайд 6) 1. Співацька постава 2.Визначити гучність виконання пісні: форте чи піано 3.Виконання пісні в ролях відповідно до характерів героїв: вовк злий, козлик – сміливий 4.Проплескати послідовність звуків |
|
|
Фізкультхвилинка «Посмішка» |
5 |
Закріплення матеріалу Чи можна характер передати в малюнку? Роботи Євгенії Гапчинської – української художниці продаються найдорожче серед сучасних українських художників. Художниця співпрацює з видавництвом «А-ба-ба-га-ла-ма-га», зокрема проілюструвала книжку Івана Малковича «Ліза та її сни». Які характери малюків зобразила художниця Євгенія Гапчинська? (слайд 8 ), с.21 |
|
|
Гра «Хто більше» Пригадайте дитячі пісеньки, які б передавали різні характери героїв. 2. «Картина за хвилину» Намалювати перше що спало на думку |
|
6 |
Підсумок уроку |
|
|
|
1.Вправа «Настрій» Які настрої ми відчували сьогодні на уроці? Як музика допомагала нам відчувати ці настрої? З яким настроєм ви завершуєте урок? 2.«Ланцюжок висловлювань!» Сьогодні я… Найбільше мені запам’яталось… |