Тема уроку: "Приголосні тверді й м'які, дзвінкі й глухі. Тренувальні вправи."

Перегляд файлу

Тема.        Приголосні тверді й м'які, дзвінкі й глухі. Тренувальні вправи.

Мета:

 навчальна: узагальнити й систематизувати знання учнів про тверді й м'які, глухі й дзвінкі приголосні;

 розвивальна: розвивати навички роботи з текстом, вміння працювати колективно та самостійно;

 виховна: виховувати людяність, співчуття, уміння знаходити вихід зі складної ситуації.

.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

III. Актуалізація опорних  знань, умінь і навичок

 

.  1. Бесіда.( учень біля дошки задає запитання класу )

 Що вивчає фонетика?

 Що є найменшою одиницею мови та мовлення?

 Назвіть голосні звуки. За допомогою чого вони утворюються?

 За допомогою чого утворюються приголосні звуки?

 Скільки звуків в українській мові?

 Чи стільки ж звуків людина вимовляє в процесі мовлення? Чому?

  • Назвіть приголосні дзвінкі, глухі, тверді, м’які
  •  

2.  Лінгвістичний волейбол (називаю звук, діти кажуть, який він,  дзвінкий чи глухий)

3. Домашня вправа 2 учні аналізують

ІІ.  Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку

ІІІ.  Узагальнення й систематизація навчального матеріалу

  1. Розшукайте. Робота в парах на індив. картках
  2. Розподільний диктант

Записати у 2 колонки слова, які починаються на м’який приголосний і помякшений

Ніч, піч, січ, ляк, бік, вік, рій, кіно, хіт, гілка, ціль, міф.

  1. Гра «Найуважніший»

Учитель називає звуки дзвінкі – хлопають в долоні, глухі - ні, учні реагують .Хто помилився, вибуває з гри.

[б], [в], [ч], [н], [ш], [ц], [с], [т], [т¢], [з], [к], [х].

4. Самодиктант

Записати по 3 слова, які починаються на дзвінкий і глухий пригосні

  1. .   Розподільний диктант.(самостійно)

Запишіть слова у два стовпчики: І — ті, що починаються дзвінкими приголосними; ІІ — глухими. Поясніть значення незрозумілих слів.

Джерело, тесля, син, льон, хорунжий, корогва, нива, боєць, зілля, шило, чаша, ґанок, цвях, родина, призьба, фіранка, йод, дзвін, вершина.

6. Робота з підручником

Вправа 202

 

7. Фонетична розминка

 Передайте в транскрипції звучання слів дзвенить, якість, пісня, щілина

VI.  Підсумок уроку

Інтерактивна вправа «Мікрофон».

 Сьогодні я більше дізнався (дізналась) про приголосні звуки…

 V.  Домашнє завдання

1)   Повторити теоретичний матеріал стор.83 - 84

2)   Виконати вправи 203 (ІІ завд)

 

docx
Додано
11 грудня 2018
Переглядів
4099
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку