Тема уроку:Скіфи на території України

Про матеріал
Урок «Всесвітня історія.Історія України « 6 клас НУШ за підручником Щупака І.Я. Тема уроку:Скіфи на території України Мета уроку: • сформувати уявлення в учнів про розселення скіфів, їхні основні заняття, повсякденне життя та духовний світ; • зіставляти хронологічні межі кіммерійської та скіфської історії; • розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки; • виховувати зацікавленість до історії.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Скіфи на території України

Номер слайду 2

Мета: . сформувати уявлення в учнів про розселення та скіфів, їхні основні заняття, повсякденне життя та духовний світ; зіставляти хронологічні межі кіммерійської та скіфської історії; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки; виховувати зацікавленість до історії.

Номер слайду 3

Мотивація навчальної діяльності . Сьогодні ми поглибимо свої знання про часи панування скіфів на українських теренах. У ході дослідження знайдемо відповіді на запитання освітнього дартсу.

Номер слайду 4

Скіфи на території України. Скіфи – войовничі кочові племена, що заселяли територію між річками Доном, Дунаєм та Дніпром, а також частину Криму у VІІ – ІІІ ст. до н. е.

Номер слайду 5

Діємо! Практичне завдання. Уважно розгляньте карту на стор.190 та дайте відповіді на запитання:1. Коли на теренах українських земель панували скіфи?2. Як називалася держава скіфів? Які народи її населяли?3. Які групи населення Великої Скіфії позначили на карті історики за свідченнями Геродота?4. Визначте за назвами груп скіфів заняття населення Великої Скіфії.

Номер слайду 6

Мовою документів. Геродот про природу СкіфіїВ усій цій країні, яку я описав, зима така сувора, що нестерпний мороз триває вісім місяців, так що коли проллєш воду, то від цього на землі не буває болота, але коли розпалиш вогонь, може бути багнюка. Одна з рік Скіфії — це Істр. Далі за нею йде Тірас... Третя ріка — це Гіпаній... Четверта ріка — це Борисфен... Серед інших рік Борисфен найбільш корисний людям, бо навколо нього найкращі й найпоживніші пасовища для худоби, і дуже багато в ньому риби, приємної на смак, і вода в ньому дуже чиста, порівняно до інших із каламутною водою, і ниви навколо нього чудові, а там, де не засіяно, виростає висока трава. А в його гирлі відкладається багато солі. І великі риби в ньому без колючих кісток, що їх називають антакаями. Для харчування ця ріка дає ще і багато чого іншого, гідного всякої уваги.1. Чим клімат Скіфії (території сучасної України), за описом Геродота, відрізнявся від клімату вже вивчених вами країн?2. Яку користь для господарювання людини приносили багатства Борисфена?

Номер слайду 7

1. Уважно розгляньте зображення скіфів на археологічних знахідках. Про що вони можуть розповісти?2. Про які заняття скіфів ми можемо довідатися з пам’яток?Скіфська пектораль. Діємо! Практичне завдання

Номер слайду 8

Віртуальна екскурсія. Відео про скіфську пектораль(тривалість 14 хв 27с)https://www.youtube.com/watch?v=Iq. KUhl. Row. H0

Номер слайду 9

ЧИМ УСЛАВИЛИСЯ СКІФСЬКІ ВОЇНИУ 513 р. до н. е. перський цар Дарій І напав на територію Скіфії. Для оборони скіфи застосували тактику випаленої землі та блискавичних набігів на ворога невеликими загонами.

Номер слайду 10

Мовою документів. З праці Геродота «Історії»Після здобуття Вавилона Дарій вирушив у похід на скіфів... Скіфи ... вирішили не давати одразу відкритого бою,... поступово відступаючи і відбиваючи ворогів [персів], засипати криниці і джерела, що траплятимуться на їхньому шляху, а також підпалити всю траву... Коли нарешті Дарій опинився у великій скруті, скіфські царі довідалися про це і послали вісника з дарами до Дарія: птаха, мишу, жабу і п’ять стріл... зробив висновок про те, що дари означали таке: «Якщо, перси, ви не станете птахами і не полетите високо в небо, або мишами і сховаєтеся в землю, або жабами і не пострибаєте в болота, то ви не повернетеся до себе, вас загублять оці стріли».[Невдовзі Дарій зі своїм військом відступив.]1. За допомогою додаткових джерел інформації дізнайтеся, коли відбувся похід Дарія І на скіфів.2. Визначте за текстом, як скіфам вдалося змусити вороже військо відступити.3. Поміркуйте, у чому цінність праці Геродота для вивчення минулого.

Номер слайду 11

У III ст. до н. е. під тиском наступаючих зі сходу племен сарматів скіфи покинули свою територію, лишаючи собі лише південь гирла річки Дніпро та степовий Крим. На цих землях з’явилася Мала Скіфія, яка проіснувала до III ст. н. е.

Номер слайду 12

Знаю й систематизую нову інформаціюІсторичний диктант. Вибрати ті, що стосуються кіммерійців (К), та такі, що стосуються скіфів (С) або й тих, й інших.1)  Курган Товста могила (С)2)  Їм належала першість у використанні коней для верхової їзди. (К)3)  Воювали з Урарту. (К)4)  Займалися землеробством? (С)5)  Пектораль. (С)6)  Першими почали використовувати кінну збрую. (К)7)  На нашій території перебували у ІХ–VІІ ст. до н. е. (К)8)  Скотарі-кочовики. (К, С)9)  На нашій території перебували у VІІ – ІІІ  ст. до н. е. (с)10) Прийшли зі Сходу. (К, С)11) «Кобилодоїльці». (К)

Номер слайду 13

Визначте, які історичні епізоди були «сучасниками» скіфів. Побудуйте з них хронологічну шкалу (усно або накресліть у зошиті).

Номер слайду 14

Самооцінювання. Оцініть свої успіхи в опануванні теми «Скіфи на території України». Дайте відповіді на запитання.

Номер слайду 15

Домашнє завдання:1) Опрацювати §41;2) Майстерня гугл-дудл. Уявіть себе дизайнером дудлів й намалюйте або створіть за допомогою відомого вам графічного редактора/онлайн-застосунка дудл «Скіфські історії». Представте свою роботу в класі.

pptx
Додано
21 лютого
Переглядів
767
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку