Тема уроку: Складання таблиці множення числа 6. Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 6. Обчислення виразів з буквеним компонентом у яких двічі повторюється одна і та

Про матеріал

План-конспект уроку з Математики 2 клас

Тема уроку: Складання таблиці множення числа 6. Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 6. Обчислення виразів з буквеним компонентом у яких двічі повторюється одна і та сама буква.

Перегляд файлу

Тема: Складання таблиці множення числа 6. Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 6. Обчислення виразів з буквеним компонентом у яких двічі повторюється одна і та сама буква.

Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 6 та її практичним застосуванням; удосконалювати вміння знаходити значення виразів зі змінною, що повторюється; формувати вміння розв’язувати приклади і задачі, застосовуючи знання таблиці множення і правила про порядок дій; розвивати обчислювальні навички, математичне мовлення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. Контроль та закріплення знань учнів

1.1 Організація класу

-Доброго дня! На партах в вас лежить підручник з математики, зошит, щоденник та пенал.

Також на партах у кожного з нас лежать два смайлики: веселий та сумнй.

Оберіть смайлик який відповідає вашому настрою. Та підійміть його у гору.

У кого поганий настрій постаємося його покращити.

- Сьогодні на уроці ми будемо працювати за планом (на дошці)

План:

1. Перевірка домашнього завдання

2.Каліграфічна хвилинка

3.Складання таблиці множення на 6

4. Робота з підручником

5. Робота в парах

6. Завдання до дому

1.2  Перевірка домашнього завдання (с. 109, завдання 718; 719)

Завдання 718

— Прочитайте кругові приклади.

Завдання 719

— Прочитайте розв’язання задачі різними способами.

- Зарядка для пальчиків, правильно сидимо.

1.3 Каліграфічна хвилинка

Запищіть у зошиті число класна робота та пропищить одну строчку числа 6 .

 

II. Опрацювання нового матеріалу

2.1 Підготовка до вивчення нового

Завдання 720

Учні замінюють додавання множенням, коментують, як виконали обчислення.

5 *6      6*4

Проблемне запитання: Чи можна з прикладу на додавання утворити приклад на множення? Чому?

7+5+4+1+3=

Порахуйте його. Яким законом ви скористалися? (Переставний закон додавання)

Завдання 721

 -Що показує множник 7 ? (Скільки разів ми добавляємо 6)

-Як перевірити? 42:6=7

2.2 Пояснення нового матеріалу

Чи здогадуєтесь яка у нас тема? Сьогодні тема нашого уроку:

1. Складання таблиці множення  на 6.

(за допомогою вже відомих результатів множення чисел 2,3,4,5, використовуючи переставний закон множення)

— Із скількох прикладів складена таблиця?

— Який перший множник у прикладах?

— На скільки наступна відповідь більша, ніж попередня?

— Як отримати наступну відповідь, маючи попередню? (Додати 6)

— Застосуйте переставну властивість множення і скажіть, які приклади

вам знайомі.

6 · 2 = 2 · 6 = 12 6 · 3 = 3 · 6 = 18 6 · 4 = 4 · 6 = 24 6 · 5 = 5 · 6 = 30

 Подивіться на цифри у розряді одиниць при мно­женні на парні числа.

6 • 2 =12
6 • 4 =24
6 • 6 =36
6 • 8 =48

(при множенні 6 на парне число, добуток закінчується тією ж цифрою, на яку множили)

Запишіть у зошити складену таблицю множення числа 6.

- Фызкультхвилинка для очей.

2. Робота з підручником

Завдання 723

Вирішення прикладів з поясненням порядку дій

6 · 8 +23= 71

50 – 6  ·5=20

6 ·9-6 ·5=24

6 ·2:3=4

Завдання 724 Усно

5 ·6 =30

2.3 Первинне закріплення

1. Робота з підручником

Завдання 725

  1. Учень вирізав з паперу 4 квадрати, 6 кругів, а трикутників – у 3 рази більше, ніж кругів. Скільки всього многокутників вирізав учень?
  • Що означає кожне число в задачі?
  • Про що запитується?
  • Чи всі дані фігури є многокутниками?

– Діти, хто може розв’язати задачу, працюйте самостійно.

В кого виникли труднощі, складемо план  розв’язання задачі.

– Чи можемо відразу відповісти на запитання задачі? (Ні)

  • Чому? (Бо нам невідомо, скільки трикутників вирізав учень з паперу)
  • Чи можна про це дізнатися? (Так)
  • Як? (6 ∙ 3=18(тр.))
  • Як відповісти тепер на запитання задачі? (18+4=22 (мн.))

План:

1) Скільки трикутників вирізав учень з паперу?

2) Скільки всього многокутників вирізав учень?

Розв’язання

1) 6·3=18(ф)- вирізав трикутників

2) 18+4+22(ф)

Відповідь: Всього 22 многокутників вирізав учень.

 

Фізкультхвилинка

 

2. Робота в парах

- Робота з картками в парах

Картка №1

М     6· 4 = 24                   Н 12:6=2                           Р 15:5=3

П      32: 4= 8                    А 4·7=28                           Е 4·3=12

С      28:4 = 7                    Л 3·9= 27                          Т 5·8=40

 

8

27

28

2

12

40

28

 

24

28

3

7

П

Л

А

Н

Е

Т

А

М

А

Р

С

 

Картка №2

Н     6· 6 = 36                   П 3·6=18                           Л 5·8=40

Е      3· 9= 27                    Я 5·2=10                           Т 56-7=49

З      72-56= 67                 А 40-33= 7                        М 16:2=8

 

18

40

7

36

27

49

7

 

67

27

8

40

10

П

Л

А

Н

Е

Т

А

З

Е

М

Л

Я

 

Картка №3

Н     6· 4 = 24                  Е 24:4=7                           Л 5·8=40

Т      72-5= 67                  Р 3·6=18                           У 6·6=36

П     36:6= 6                    А 6·5= 30                           П 18:3=6

 

6

40

30

24

7

67

30

 

36

18

30

24

П

Л

А

Н

Е

Т

А

У

Р

А

Н

 

А на наступному уроці математики ми помандруємо у космос. Для цього ми нагадали планети сонячної системи.

III. Закріплення та узагальнення знань учнів

3.1 Закріплення та повтор матеріалу

1.Завдання 727

Обчислення виразів, якщо а=8

а +6-а =           8+6-8= 6

а : 4 + а=         8:4+8= 10

(а + 7) : 5=     (8+7) :5= 3

2. розв’язування логічних задач

1) На дубі три гілки, на кожній — по 5 яблук. Полічіть урожай. (На дубі

яблука не ростуть.)

2) У сітці 5 груш. Необхідно їх поділити між п’ятьма дівчатками (по одній),

але так, щоб одна груша залишилася у сітці. (Одній дівчинці дати яблуко

із сіткою.)

3.2 Завдання до дому

Завдання № 728, 729 с. 110 (за вибором)

3.3 Підсумок уроку

- Ось і пройшов наш урок! Подивіться знову на свої смайлики та підійміть той який відповідає вашому настрою.

Також я хочу взяти у вас інтерв’ю:

  • Чи сподобався вам урок?
  • Що нового ви дізналися?
  • Які закони математики повторили?
  • Чого ви досягли?
docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
27 серпня 2018
Переглядів
937
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку