Тема уроку: Складові комп’ютера
Автор: вчитель математики та інформатики Ганнівського НВК
Сафата Аліна Сергіївна
Цілі:
навчальна: розглянути будову комп'ютера, ознайомити учнів зі складовими комп'ютера та їх призначенням;
розвивальна: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки; сприяти розвитку пам'яті, уваги, спостережливості;
виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість; виховувати культуру користувача ПК
Тип уроку: засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок;
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, картки із завданнями.
Хід уроку
І. Організаційний етап
1. Привітання з класом. Перевірка присутніх.
Добрий день!
На вас чекає гарний день.
Бачу, всі веселі і здорові
До уроку всі готові!
Проведемо перекличку.
2. Перевірка наявності робочих зошитів, підручників, ручок.
3. Повідомлення теми і мети уроку
Тема сьогоднішнього уроку: «Складові комп’ютера».
ІІ. Актуалізація опорних знань
Відгадай ребуси
Відповід: Інформація
Відповідь: Диктофон
Відповідь: фотокамера
Відповідь: Комп’ютер
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Вправа «Мозковий штурм»
На вашу думку, які складові комп’ютера і для чого вони призначені?
IV. Вивчення нового матеріалу
Основними складовими персонального комп'ютера є:
Також до складових комп’ютера входять інші пристрої, які потрібні для роботи користувачеві: принтер, сканер, модем, колонки, навушники.
Розглянемо їх.
1. Системний блок. |
«Мозок» комп’ютера (містяться основні компоненти комп'ютера: пам'ять, процесор, блок живлення, диск, плати).
|
2. Монітор. |
Пристрій, на екрані якого відображається інформація, з якою працює комп'ютер. |
3. Клавіатура |
Пристрій введення інформації у комп'ютер |
4. Миша. |
Пристрій введення інформації в комп'ютер (допомагає вводити команди та обирати значки на екрані монітора). У ноутбуці замість миші використовують тачпад. |
Принтер |
Пристрій виведення інформації, друкує текстову та графічну інформацію (різні тексти та малюнки). |
Сканер |
Пристрій для введення в комп’ютер графічних зображень. |
Модем |
Пристрій для передавання інформації між комп’ютерами. |
Колонки |
Це пристрій для відтворення звуку, буває односмуговою (один широкосмуговий випромінювач, наприклад, динамічна головка) і багатосмуговою. |
Навушники |
пристрій для особистого прослуховування музики або інших звукових записів, у комплекті з мікрофоном можуть використовуватись як засіб для ведення перемовин по телефону або за допомогою іншого засобу голосового зв'язку. |
V. Фізкультхвилинка
Давайте дітки поглянемо на екран і разом спробуємо відтворити всі рухи.
Відео «Весела фізкультхвилинка».
VІ. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок
Завдання 1 «Склади пазл»
Завдання. З кусочків потрібно скласти пристрої ПК.
Завдання 2 «Знайди пару»
Завдання 3. «Знайти слова – назви складових комп’ютера».
Релаксація
VII. Підведення підсумків уроку
Відгадай загадки
В неї довгий сірий хвіст,
Він покаже все на світі:
Що малюють, пишуть діти,
Грають як і що співають,
І як пошту відправляють.
Все, що є відображає,
Без нього ПК немає! (Монітор)
Урок закінчено! До побачення!
1