Тема уроку. Слово. Будова слова

Про матеріал
Урок української мови в 3 класі нової української школи, з використанням лего, офтальмотренажем (гімнастикою для очей) у вигляді конкурсу майстер- шефа.
Перегляд файлу

Клас :3

Урок . Українська мова

Тема: Слово. Будова слова

Мета: Удосконалювати вміння розрізняти спільнокореневі слова та форми слів для правильного вживання їх у мовленні, вміння відділяти закінчення слів від основи, виділяти значущі частини слова. Розвивати усне мовлення, уяву, пам’ять. Виховувати почуття взаємоповаги, відчуття задоволення від виконаної роботи.

Тип уроку: Повторення і узагальнення знань.

Обладнання: LEGO, малюнок кухонного комбайну, гра «Майстер шеф», картки- схеми «формочок слів» ( префікс, корінь, суфікс, основа, закінчення), малюнок і запис слова «хліб» для хвилини каліграфії,

                                          Хід уроку

 

 

1.Організація  класу

Знову пролунав дзвінок -

Кличе всіх він на урок.

Ось зібрались в цій оселі

Дружні, милі і веселі.

2. Оголошення теми і мети уроку.

  • На цьому уроці ми з вами будемо займатися «приготуванням страв зі слів». Так – так! Сьогодні ми – майстер-шефи у розборі і складанні слів.

3. Актуалізація знань

- Перш за все пропоную перевірити на девайси. Без яких робота на сьогоднішній кухні просто неможлива.

а). Без цієї форми слово зовсім не може існувати. (Корінь)

б). Форма, яка може стояти тільки перед коренем. (Префікс)

в). Огортає всіх своєю любов’ю. (Основа)

г). Весь час змінюється. (Закінчення)

- Яку форму ми пропустили? Що можете сказати про неї?

 4. Закріплення матеріалу. Робота з цеглинками лего.

Червона – основа

Жовта – закінчення

Синя – суфікс

Зелена – корінь

Блакитна – префікс.

Цукор, цукровий.

Вода, водний, підводний.

Піч, печений, випечений.

5. Хвилина каліграфії     

- Що ж ми випекли? (хліб)

- спробуємо написати так красиво це слово, щоб в класі запахло хлібом. Хто напише – підніміться, будь ласка , з-за парти, як хліб піднімається у діжі.

6. Офтальмотренаж. Гімнастика для очей.

«Місимо» тісто; «підходить»; час випікання (за годинниковою стрілкою).

7. Робота з підручником.

Кухонний комбайн . ст. 69

«Вмикаємо комбайн» і виконуємо вправу 1.

  • Змініть закінчення слів, щоб слова об’єдналися в речення.

Вправа 2.  Зміни слова за зразком (однина - множина). Виділи закінчення.

8. Фізкультхвилина

Тостер – присіли, підскочили.

Міксер – колові рухи руками.

Чайник – стрибки вгору, похитуючи руками.

9. Творчий диктант. Беремо різні частини від слів і з’єднуємо в одне слово.

- Корінь слова бачу, префікс від слова – побіг, після кореня – спів пташеняти горобця . (Побачив)

- Префікс зі слова розбіг, корінь – летючий, суфікс –звівся, без 2 перших букв (Розлетівся)

- Корінь –виглядає «гарно» + закінчення прикметника чоловічого роду. (Гарний)

10. Підсумок уроку

Мікрофон

- Мені було цікаво…

- Мені  сподобалось…

- Для мене було новим…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Горбачова Людмила
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
НУШ
Додано
29 жовтня 2020
Переглядів
2316
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку