Тема: Утворення текстового вікна/поля. Доповнення презентації текстом

Про матеріал
Тема: Утворення текстового вікна/поля. Доповнення презентації текстом Цілі: ФОРМУВАННЯ ПРЕДМЕТНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ: Пізнавальні: вити здобувачів освіти працювати з комп’ютерною презентацією, а саме, утворювати текстове вікно та доповнювати її текстом; продовжувати формувати вміння безпечної роботи за комп’ютером. Розвивальні: розвивати пам’ять, логічне мислення. Виховні: виховувати дисциплінованість та любов до навчання на уроках інформатики.
Перегляд файлу

Інформатика 3 клас

Тема: Утворення текстового вікна/поля. Доповнення презентації текстом

Цілі:

ФОРМУВАННЯ ПРЕДМЕТНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ:

Пізнавальні: вити здобувачів освіти працювати з комп’ютерною презентацією, а саме, утворювати текстове вікно та доповнювати її текстом; продовжувати формувати вміння безпечної роботи за комп’ютером.

Розвивальні: розвивати пам’ять, логічне мислення.

Виховні: виховувати дисциплінованість та любов до навчання на уроках інформатики.

КЛЮЧОВІ КОМПЕТЕНТНОСТІ:

СПІЛКУВАННЯ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ

Уміння: грамотно і безпечно комунікувати з використанням сучасних технологій державною (і рідною у разі відмінності) мовою; висловлюватись та спілкуватися на тему сучасних інформаційних технологій з використанням відповідної термінології.

СПІЛКУВАННЯ ІНОЗЕМНИМИ МОВАМИ.

Уміння: використовувати клавіші та сполучення клавіш клавіатури з інтерфейсом іноземними мовами;

ІНФОРМАЦІЙНО- ЦИФРОВА КОМПЕТЕНТНІСТЬ

опанування основою цифрової грамотності для розвитку і спілкування, здатність

безпечного та етичного використання засобів інформаційно-комунікаційної

компетентності у навчанні та інших життєвих ситуаціях;

УМІННЯ ВЧИТИСЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ

Уміння: організовувати свою діяльність з використанням програмних засобів для планування та структурування роботи, а також співпраці з членами соціуму;

ІНІЦІАТИВНІСТЬ І ПІДПРИЄМЛИВІСТЬ.

Здатність ефективно та безпечно використовувати сучасні цифрові технології в навчанні.

СОЦІАЛЬНА ТА ГРОМАДЯНСЬКА КОМПЕТЕНТНОСТІ

Усвідомлення рівних прав і можливостей, що передбачають співпрацю з іншими особами для досягнення спільної мети, активність в житті класу

ОБІЗНАНІСТЬ ТА САМОВИРАЖЕННЯ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ

Уміння: грамотно і логічно висловлювати свою думку, аргументувати та вести діалог, враховуючи національні та культурні особливості співрозмовників та дотримуючись етики спілкування; враховувати художньо-естетичну складову при створенні інформаційних продуктів

ЕКОЛОГІЧНА ГРАМОТНІСТЬ І ЗДОРОВЕ ЖИТТЯ.

Вміння організовувати власний робочий простір на фізичному та простому програмному рівні для збереження здоров’я, доброго самопочуття та ефективної діяльності учня/ учениці.

 

ФОРМА ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ: урок

ФОРМИ НАВЧАННЯ :

  •              Індивідуальна форма навчання – практична робота, рефлексія
  •              У групових формах навчання – робота в командах,
  •              Фронтальне навчання – закріплення матеріалу
  •              Колективна форма навчання – загадки,  визначення правил під час форматування тексту
  •              У парному навчанні – практична робота.

 

МЕТОДИ НАВЧАННЯ:

Словесні методи – закріплення вивченого матеріалу, рефлексія

Наочні методи – загадки, показ та роз’яснення презентації

Практичні методи – робота в командах, практична робота

 

ТИП УРОКУ: комбінований

ОБЛАДНАННЯ УРОКУ: мультимедійний проектор, комп'ютер, комп’ютерна презентація

 

ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: комп’ютерна презентація Microsoft PowerPoint

 

ХІД УРОКУ:

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП:

- привітання

- перевірка присутніх

- перевірка готовності учнів до уроку

 

ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ. (групова форма навчання, практичні методи навчання)

На минулих уроках ми почали вивчати тему «Комп’ютерні презентації». Для того щоб перевірити, як ви засвоїли пройдений матеріал, я пропоную вам розділитися на дві команди та виконати слідуюче завдання.

І команда (вибір команди та капітана)

Вам потрібно скласти алгоритм відкриття програми PowerPoint через головне меню. (Пуск-Програми-MicrosoftOffice-Microsoft PowerPoint.

ІІ команда (вибір команди та капітана)

Вам потрібно вибрати ті об’єкти, які можна додавати в презентацію.

(фото, відео, текст, звук, мультимедія)

Молодці, ви гарно впорались із завданням.

ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА МОТИВАЦІЯ УЧНІВ

(колективна форма навчання, наочний метод)

 

Ви вже навчились створювати та редагувати комп’ютерну презентацію, а більш детальніше, про те які саме існують об’єкти слайда та як ними доповнювати презентацію, ви дізнаєтесь на сьогоднішньому уроці.

Та перш ніж почати, давайте розгадаємо загадки. (демонстрація презентації)

  1. (Сім-сом) слайд 1
  2. (Коза-лоза) слайд 2
  1. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ПОНЯТЬ ТА ЗАСОБІВ ДІЇ (наочний метод)

Тема уроку: Утворення текстового вікна/поля. Доповнення презентації текстом. (слайд 3)

Ви вже знаєте, що основним об’єктом презентації є СЛАЙД. І він може містити різні об’єкти:

Текстові: - заголовок слайду

  • Текст слайду
  • Напис
  • Примітку

Графічні: - Малюнок

  • Діаграму
  • Схему
  • Фігури

Мультимедійні: - Відео

  • Звук
  • Анімацію

(слайд  4)

 

Більшість слайдів містить два текстові об’єкти:

  • Заголовок слайду
  • Текст слайду
  • (слайд5 )

 

Додавати інші текстові об’єкти можна за допомогою команди вкладки ВСТАВЛЕННЯ – ТЕКСТОВЕ ПОЛЕ.

(слайд6 )

Гімнастика для очей (слайд 7)

Текст на слайді можна вводити тільки в текстове поле, обмежене прямокутною рамкою (слайд 8)

Розгляньте малюнки. Яких правил слід дотримуватись під час форматування тексту?

  • Дрібний текст
  • Дуже багато кольорів
  • Дуже багато шрифтів і накреслень
  • Текст надрукований великими літерами важко читати.

(слайд9 )

Для того щоб форматувати текст, його потрібно спочатку ВИДІЛИТИ та використати інструменти для форматування, які знаходяться на вкладці ОСНОВНЕ. (слайд10 )

За допомогою кнопок на панелі ФОРМАТУВАННЯ, можна вирівняти текст за лівим краєм, за правим краєм, по центру, за шириною

 (слайд 11)

 

ЦІКАВИНКА

А чи знаєте ви, що існують 3D принтери? Уявіть, що в інтернеті сподобався вам малюнок казкового героя. Ви вмикаєте 3D принтер, подаєте команду ДРУК і через 15 хвилин отримуєте не малюнок, а пластикову фігуру цього героя.

 (слайд 12)

Фізкультхвилинка. (слайд13 )

VІ. ФОРМУВАННЯ УМІНЬ ТА НАВИЧОК: (індивідуальна та парна форма навчання, практичний метод)

1. Підготовча робота (інструктаж до практичної роботи). (слайд 14)

2. Робота з комп’ютерною презентацією Microsoft PowerPoint (слайд 15)

(індивідуальна робота за комп’ютером, для дітей з високим рівнем знань. Діти з низьким рівнем знань працюють в парі)

Хід практичної роботи:

  1. відкрити презентацію Microsoft PowerPoint
  2. створити титульний слайд і залишити його булим кольором
  3. створити другий слайд червоного кольору
  4. створити третій слайд жовтого кольору
  5. створити четвертий слайд зеленого кольору
  6. Оформити титульний слайд: - Заголовок  - СВІТЛОФОР

- Підзаголовок – Твоє ім’я та клас.

7) додай до інших слайдів відповідні заголовки: СТІЙ! УВАГА! ЙДИ!

8) розташуй текст заголовків по центру

(інструмент вирівнювання, групи АБЗАЦ)

9) збережи презентацію з іменем СВІТЛОФОР1_ твоє ім’я.

Під час виконання практичної роботи роздати учням алгоритм виконання роботи.

 

VІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ (фронтальне опитування, словесний метод навчання)

  1. Які об’єкти може містити слайд презентації? (текстові, графічні, мультимедійні, звукові)
  2. Що ми сьогодні на уроці навчились створювати? (текстове поле або текстові об’єкти)
  3. Які властивості має текстовий об’єкт? ( шрифт, розмір символів, накреслення символів, колір символів, спосіб вирівнювання тексту).

VІІІ. ПІДСУМОК УРОКУ

  1. Рефлексія (індивідуальна форма навчання, словесний метод навчання)

(робота з картками)

Молодці дітки. Ви були на уроці уважними та активними. До побачення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

docx
Пов’язані теми
Інформатика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
1 квітня 2021
Переглядів
1739
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку