Тема:Узагальнення знань, умінь і навичок за темою «Ділення чисел, що закінчуються нулями. Ділення іменованих чисел. Розв'язування задач.»

Про матеріал
Мета: Закріпити множення і ділення чисел, що закінчуються нулями. Вправляти учнів у множені і діленні іменованих чисел. Повторити порядок виконання дій, закріпити вміння розв'язувати приклади, відпрацювати навички усного рахунку.
Перегляд файлу

Конспект уроку з математики у 4 класі

 

Тема:Узагальнення знань, умінь і навичок за темою

«Ділення чисел, що закінчуються нулями. Ділення іменованих чисел. Розв'язування задач.»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема:Узагальнення знань, умінь і навичок за темою

«Ділення чисел, що закінчуються нулями. Ділення іменованих чисел. Розв'язування задач.»

Мета: Закріпити множення і ділення чисел, що закінчуються нулями. Вправляти учнів у множені і діленні іменованих чисел. Повторити порядок виконання дій, закріпити вміння розв'язувати приклади, відпрацювати навички усного рахунку.

Розвивати абстрактне мислення,увагу, вміння самостійно працювати, творчі здібності, кмітливість.

Виховувати інтерес до предмету.

Обладнання: барабан із стрілкою, ілюстрації казкових героїв, картки,конверти із завданнями.

 Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу.

ХІД УРОКУ

І. Організація учнів до уроку.

Продзвенів уже дзвінок

Починати час урок

Він незвичний і цікавий

Гостей багато завітало,

Давайте звернемось до гостей

Лагідно промовим «Добрий день!»

     -подивіться мені в очі, погляньте один до одного,посміхніться. Для того, щоб виконати завдання цього уроку, будемо працювати, рахувати, слухати,мислити,охайно писати.

ІІ.Актуалізація опорних знань.

  • Діти, давайте пригадаємо, яку тему ми з вами вивчали?
  • Як поділити число на 10, 100.
  • Як помножити 10, 100.
  • Що потрібно зробити, щоб поділити число на добуток.
  • Як правильно обчислити вирази з дужками і без дужок.
  • Що отримаємо коли поділимо, або помножимо іменоване число на іменоване.
  • Як виконується ділення іменованих чисел.

Настанова вчителя:

Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно,гарно,

Кругом себе подивіться,

І сусіду посміхніться,

А щоб знання здобути,

Треба уважним бути.

Зошити ми відкриваємо

І під нахилом тримаємо,

Сидимо рівно не нахиляємось,

А гості побачать як ми стараємось.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

       Сьогодні урок у нас незвичайний. Ми будем учнями-знавцями, які гратимуть у гру « Що? Де? Коли? А вашими суперниками будуть казкові герої, які дружать з вами із першого класу. Вони підготували вам завдання з теми, яку ми вчили.

1.Каліграфічна хвилинка

    Хвилинку каліграфії

    Ви,друзі, запишіть.

    Мої гарненькі цифрочки

    Виводьте вже як слід.

    А потім з моїм іменем

    Ви приклади складіть

    І відповіді в них швиденько віднайдіть.

Запишіть число,класна робота,запишіть цифри,а з них складіть два приклади, і швиденько порахуйте їх.

         60          12         24         14500         100         10         40         6270

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Розпочинаємо гру.

Раунд1.Крутиться барабан, зараз він зупиниться.

           На барабані випадає сектор…

-         Хто ж це з вами грає?

В нього гарний пишний хвіст,

Він до двійок має хист

Тільки вийде на подвір'я-

Вмить кругом летить пір'я(Півень)

Завдання. Порахувати усно приклади (Завдання записати на дошці)

    200 · 90 =                       5430 : 100 =                         1200 : 400 =

    250 · 50 =                        700 · 700 =                          1700 · 3 =

Молодці із завданням справились ви добре.

Рахунок 1:0

Раунд 2. Ось покрутимо барабан наш,сектор…

            Лиска вже на черзі

            З запитаннями для гри

            Хоче Лисонька, щоб ви

            Швидко відповідь дали

Завдання. Розв'язування вправ з поясненням №801(Два учні працюють біля дошки а інші самостійно в зошитах)

          20400 : 50                        26880 : 700

-         Перевіримо завдання

-         Хитрій лисичці не вдалося вас перемогти.Вона хоч і вміє хитрувати, але вас не перехитрила.

Рахунок 2:0.

Фізкультхвилинка

Раз!Два!Час вставати,

Будем відпочивати.

Три!Чотири!Присідаймо.

Швидко втому проганяймо.

П'ять шість засміялись

Кілька раз понахилялись.

Зайчик сонячний до нас

Завітав у світлий клас,

Будем бігати, стрибати,

Щоб нам зайчика впіймати,

Прудко зайчик утікає

І промінчиками крає,

Сім!Вісім!Час настав

Повернутися до справ.

Раунд 3 Граємо далі, випадає сектор…

-         Хто ж це такий?

Хто змінив свій голос грізний,

Козеняток підманув,

Бо завжди у лісі темнім

Жадібним, жорстоким був?(Вовк)

Завдання. Порівняння іменованих чисел.(Завдання роздані на картках)

-         Але давайте спочатку пригадаємо одиниці вимірювання маси і одиниці вимірювання величин (На дошці таблиця)

1м=10дм                           1км=1000м

1м=100см                         1дм=10см

1м=1000мм                      1см=10мм

1т= 1000кг                       1ц=100кг

1кг=1000г                        1т=10ц

 

Картка1.

110т                              20ц 2кг                            6500см

32м 8см                        260г                                 2600м

65м                               2кг 600г                           3208см

2002кг                          100 000кг                         2км 600м

            Картка 2.

100см                           1м                                      2500г

100кг                            10ц                                     4т

100кг                            1ц                                       420000г

1000кг                           1кг                                     2кг 500г

4000кг                          2кг 500г

Знову ви перемогли і рахунок 3:0

 

Раунд 4. Випадає сектор…

-         Під номером 4 сіренький, хвалькуватий

На черзі – зайчик сірий

З завданням для вас.

На грі він перший раз!

Завдання. Розв'язати задачу №804.

                З однієї ділянки зібрали 30мішків картоплі, а з другої 32 таких мішки, при чому з другої ділянки зібрали на 100кг картоплі більше, ніж з першої. Яка маса одного мішка картоплі?

-         Читання задачі вчителем

-         Читання задачі учнями

-         Під час повторення учнями змісту задачі, вчитель на дошці заповнює зазделегідь накреслену таблицю.

 

 

 

 

Маса 1 мішка

К-сть мішків

Загальна маса картоплі

І ділянка

 

 

ІІ ділянка

 

 

однакова

 

 

? кг

 

? кг, на 100кг більше

 

-         Скільки мішків зібрали з першої (другої) ділянки? З якої ділянки зібрали картоплі більше? Як дізнатися, на скільки мішків більше картоплі зібрали з другої ділянки, ніж з першої? А на скільки більше кілограмів картоплі зібрали з другої ділянки?

-         Скільки кілограмів картоплі в одному мішку? Ми тут мали справу із двома різницями. 2 мішки це різниця між двома ділянками у мішках, 100кг та сама різниця, але виражена в кілограмах.

            Молодці справились з завданням, рахунок 4:0

Раунд 5. Нашим суперником у цьому раунді буде Мудра Сова

   Грає вчителька Сова

   Мудра, добра, чарівна

   Запитання знає хитрі,

   Щоб ви думали, гадали

   І не на одне запитання

   Ви всі відповіді знали.

Завдання. Ці завдання вимагають від вас уваги та вміння мислити. Необхідно розшифрувати слово, а для цього використовуючи шифр,замінюйте цифри відповідними буквами. Друге завдання, яке приготувала Мудра Сова це розгадування кросворда.

КРОСВОРД

 

  1. Що знайдемо, якщо швидкість помножити на час? (Відстань)
  2. Що одержимо, коли до різниці додати від'ємник? (Зменшуване)
  3. Частина від цілого. (Дріб)
  4. Що одержимо, коли довжину помножимо на ширину? (Площу)
  5. Що одержимо, коли відстань поділимо на час? (Швидкість)
  6. Як називається компонент при дії множення? (Множник)
  7. Як називається компонент при діленні? (Дільник)
  8. Сучасна грошова одиниця України? (Гривня)

( Слово відгадка: терпіння )

Третє завдання вчительки Сови це розв'язування рівнянь. Вона хоче подивитися котрий ряд швидше виконає.

Робота в групах.

Завдання: x · 90 = 36810                                      х : 40 = 280

                   х : 90 = 990                                          х · 40 =280

І нарешті останнє завдання лісової мешканки це розгадування ребусів.

       А к 3 са                                        Пі 100 лет

       40 а                                              100 лиця

       І 100 рія                                        Ті 100

       Ли 100 к                                        Е 100 нія

Ви справжні знавці, рахунок 8:0

       От і підійшла до кінця наша гра. Ми пройшли довгий і не легкий шлях. Ви були дружними, уважними. Я дякую вам за прекрасну гру. А знайти дорогу додому ви зможете, якщо правильно розв'яжете логічні задачі і складете число з двох менших.

       Задачі на розвиток логіки:

       Над ставком летіли птиці

       Голуб,щука,три синиці

       Скільки птиць, а ну скажіть? ( Чотири )

Із під воріт виглядає 8 собачих ніч. Скільки собак за воротами? (Два)

      Діти, скажіть будь-ласка, які пори року ви знаєте?А яка зараз?А була? Ви любите ліпити сніговиків так само і учасники гри, суперник. Але щось в них не виходить, то може ми їм допоможем і разом закінчимо гру? Верхні частини сніговиків у нас готові, вони знаходяться на дошках. А нижні потрібно знайти і підібрати такі, щоб кількість ґудзиків на верхній і нижній частинах відповідала числу на шапці сніговика.

V. Підсумок уроку.

Закінчилася гра

Не крутиться барабан

Команда сильна! Ви знавці,

Із задоволенням впорались Всі!

І Вам скажу я: молодці!

-         От ми і вдома,в школі. А школа наша знаходиться на вулиці «Ігровій»

-         Де ми сьогодні побували?

-         Що цікавого дізнались?

-         Чи сподобалась вам гра?

VІ. Домашнє завдання.

Результат пошуку зображень за запитом "картинки до нестандартних уроків математики у початкових класах" 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
До підручника
Математика 4 клас (Листопад Н.П.)
Додано
14 березня
Переглядів
317
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку