Тема: Виникнення міста Рим
Мета: ознайомити учнів з природою, кліматом населенням Апеннінського півострова, виникненням тут цивілізації, заснуванням міста Риму; формувати вміння учнів отримувати історичну інформацію з різних джерел в тому числі і мультимедійних, формувати навички аналітичного мислення; виховувати інтерес і повагу до історії інших народів.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
- назвати і показати на карті найдавніші цивілізації, які учні вже вивчили.
ІV. Вивчення нового матеріалу
- робота зі схемою на дошці, за допомогою різнокольорових карток заповнити пропуски в схемі:
Півострів на якому утворилась давньоримська держава - Апеннінський
Ім’я братів - засновників Риму - Ромул і Рем
Пагорби на яких засновано Рим - Палантин та Капітолій
Ця тварина врятувала життя немовлят - вовчиця
Троянський цар, що заснував перші поселення на Апеннінському півострові- Еней
Назва, яку дав поселенню Еней - Альба-Лонга
Рік заснування Риму - 753 р. до н. е.
Ріка на березі якої засновано Рим - Тибр
4. Поділ суспільства. Перші царі
- перегляд відео сюжету "Царський період"
- робота з тестами
Тести
1. Коміції -
а)збори чоловіків - воїнів б) жіночі вечорниці
Выберите элемент.
2. Сенат -
а) рада голів родів в’язниця для полоненних
3. Патриції -
а)члени роду, повноцінні мешканці міста б) неповноправні жителі міста
4.Плебеї -
а) неповноправні жителі міста б) члени роду, повноцінні мешканці міста
V. Закріплення
- робота в парах з ілюстраціями
VІ. Підсумок уроку
VІІ. Домашнє завдання:
1) прочитати параграф 42
2) підготувати по 2 тестових питання до даної теми
Підготувала вчитель історії Панькина Н.Н.
Урок
у 6 класі
на тему
"Виникнення міста Рим"
вчитель Панькина Н.П.