Тема. Як книга з’являється на світ.
Мета. Познайомити з історією виникнення книги; розвивати інтерес до книги, прививати любов до читання, стимулювати допитливість; виховувати шанобливе ставлення до книги.
Хід уроку
-
Ранкове коло.
Ось зібралися ми в круг.
Ти мій друг і я твій друг.
Міцно за руки візьмемось,
Один одному всміхнемось.
-
Робота в групах.
За допомогою кольорових смайликів, учні об’єднуються в 3 групи.
Повторивши правила роботи в групах, учні утворюють словесні аналогії.
Шафа рибки
|
Пенал квітка
|
Автобус піч
|
Зоопарк одяг
|
Алфавіт олівці
|
Аптека пасажир
|
Акваріум тварини
|
Ваза літери
|
Пекарня ліки
|
-
Молодці! Як ви гарно виконали завдання. А у мене виникли труднощі. Допоможете?
-
Бібліотека?...(Книжка)
-
Крісло автора.
-
Сьогодні прорекламувати свою улюблену книгу хоче…
-
Оголошення теми дня.
-
Виступ бібліотекаря школи про історію виникнення книги.
-
Фізкультхвилинка.
-
Книжкова майстерня.
-
А зараз настав час створити свою книгу. Запрошую вас у «Книжкову майстерню».
-
На ваших партах є заготовки книг. Хто буде автором із них? Так кожен із вас. Тому вгорі напишіть своє ім’я.
-
Над виглядом книги, її привабливістю працює дизайнер.
-
Виставка книг.
-
Ось погляньте, які книги створює дизайнер. Вони різної форми та розміру. В ролі дизайнера побудете і ви. Ви можете заокруглити краї у своїх книжечках та наведіть заголовок.
-
А як з’являється текст у книжках? Так. Його друкує друкар.
-
Ви теж побудете друкарями та надрукуєте слово «іграшка» улюбленим кольором, зафарбувавши клавіші з відповідними літерами.
-
Трапляється так, що у текстах, які дають на друк є помилки, виправляє їх редактор. Ми з вами знайдемо серед слів лише правильне слово іграшка.
-
А чому наша книга сумна? Чого їй не вистачає?( малюнків). Як ви думаєте, хто створює малюнок? Художник. Намалюйте свою улюблену іграшку на титульній сторінці.
-
Погляньте на дошку, поки ми з вами працювали на дошці з’явились назви професій людей, які трудяться для того, аби книжка була яскрава, цікава і стала вашою улюбленою.
-
Багато сили і праці слід прикласти для цього? Тому ми маємо шанувати і берегти книги.
-
Підсумок уроку. Рефлексія.
Я зможу…
Я вмію…
Я знаю….
Запрошую вас на килимок, продемонструйте свої книжечки друзям.