Урок математики.
Тема: Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел, розв’язування задач
Мета:Закріпити навички додавання і віднімання двоцифрових чисел, вміння розв’язувати задачі, формувати вміння аналізувати, робити висновки, правильно критично оцінювати свою працю, виховувати екологічне виховання.
Обладнання:Капітошка, зображення озера, глобус, презентація до уроку, Сонечко.
Тип уроку:підсумковий
Хід уроку
I Організація класу до уроку
-Встаньте, дітки. Підтягнулись
Один одному всміхнулись
На урок старання не забудьте взяти
Сядьте всі рівненько, починаєм працювати
- На уроці необхідно :
Міркувати –швидко
Відповідати –правильно
Лічити –точно
Писати-гарно (слайд 2)
II. Актуалізація опорних знань
-А тепер , діти, уявіть собі, що у нас на уроці відбулося диво.
Підставте долоньки, ніби ви збираєте крапельки дощу. На ваших долоньках лежать крапельки, вони маленькі,прозорі!Ось такі!(показую плакат із зображенням Капітошки)
- Я зустріла цю краплинку сьогодні вранці. Ось що вона мені розповіла. До нас вона прийшла з океану ( показую на карті) . І принесла з собою чарівні краплинки із завданнями. Тож давайте подивимося, яке завдання сховалося за першою краплинкою.(слайд 3-5)
1.Каліграфічна хвилинка.(слайд6)
- Відкрийте зошити і запишіть число і класна робота.
- Урок продовжим без зупинки з каліграфічної хвилинки
-Діти ,Капітошка найбільш за всі інші цифри полюбляє одну цифру, вона навіть на неї схожа. Хто здогадався? Яка це цифра?
- Молодці
Сядемо всі рівненько,
Цифру виведем гарненько.
А тепер відкриємо завдання наступної краплинки. « Закінчи речення»(слайд 7)
2. Гра « Мікорфон»
Пограємо у гру. Ви будете «зірками» естради, кіно, а я буду кореспондентом. Ви повинні відповідати на мої запитання.
- Що таке сума?
- Що таке різниця?
-Як називаються компоненти при додаванні?
-Як називаються компоненти при відніманні?
-Як знайти периметp?
Молодці!
3. Математичний диктант (слайд 8-9 )
На цьому не зупиняємося і беремо наступну краплинку.
-Діти, послухайте розповідь краплинки і запишіть у зошити всі числа, які почуєте під час прослуховування.
Я одна з багатьох краплинок великого світового океану, який об'єднує в себе 4 океани, та 30 морів. Всього 70 відсотків поверхні Землі вкрито водою.
У нас в Україні є 2 моря: Чорне і Азовське, а також більше 30 рік.
Ваше тіло на 75 відсотків складається з води. Без води ваш організм може прожити лише 4 доби. Людина випиває за день 2 літри води і у 20 разів більше води використовує для миття посуду та приготування їжі.
Прочитайте числа, які записали.(1,4,30,70,2,30,75,4,2,20)
_Назвіть лише двоцифрові числа.
-Молодці!
Часу не гаємо і відкриваємо наступну краплинку
4. Розумова розминка (фронтальна робота)
«Усний рахунок» (слайд 10-12)
Усний рахунок ми виконаємо граючись у гру «Мовчанка»
Я показую числа і дію, яку потрібно виконати, а ви лише називаєте відповідь.
_Молодці і з цим завданням справилися.
Відкриваємо наступну краплинку.
5. Робота з геометричним матеріалом.(слайд 13-14)
Які геометричні фігури ви бачите на екрані?
_Яку геометричну фігуру називають прямокутником?
Що таке квадрат?
Знайдіть периметр прямокутника із сторонами 5см і 2см.
(усно відповідають)
А ось ця краплинка запрошує нас на фізкультхвилинку(слайд15)
6.Ура фізкультхвилинка!
Вийдіть всі із-за парт і виконуємо рухи за мною.
Раз, два –всі присіли
Потім вгору підлетіли!
Три, чотири- нахилились
До струмочка, гарно вмились
П'ять, шість- всі веселі крутимось, як каруселі
Сім, вісім- в поїзд сіли,
Ніжками затупотіли
Дев'ять,десять-відпочили
І за парти тихо сіли.
7.Письмове розв’язування виразів.(слайд16-18).
- І знову звернемося до краплинок. Це завдання пов’язане ще з однією історією Капітошки. Зовсім недавно, вона була на дні озера і її найбільш вразило те, що воно було дуже засмічене. Допоможіть, дорогі діти очистити озеро. Допоможемо озеру?
- Для цього вам потрібно у зошити записати вирази, які ви бачите на дні озера і розв’язати їх. Записуємо вирази того кольору, які кружечки лежать у вас на парті.
Будьте уважні.
56+(35-24) Д 100-(37-13) В 85-(21+14) Н
45+(93-50) Р 80-(10+50) А 68-(15-5) І
Перевіримо вирази.
- зверніть увагу, на дошці є відповіді, які у наших виразах. На місце кожного виразу прикріпимо відповіді, але вони чарівні, вони з водоростями, і ми правильно розв’язавши вирази ,очистимо і озеленимо озеро.
- Сміття прибрали, озеро очистили. Можна приступити до наступної краплинки.
8. Робота з підручником.
- Розв’язування задачі(слайд 19-21)
Книжка вчить чудес без ліку
Мудрим наймиліша
Тому відкриємо її
І попрацюємо скоріше
- Відкрийте підручники на с.79 задача 455 (читаю задачу,учні читають по частинах)
Аналіз задачі
- Скільки жіночих курточок продали у магазині?
- А скільки чоловічих?
- А що сказано про дитячі курточки?
- Про що питається в задачі?
Гляньте на план розв’язування. Що ми будемо знаходити?
План розв’язування .
1. Скільки чоловічих курточок продали у магазині?
2. Скільки дитячих курточок продали у магазині?
Ми активно знову працювали,
над задачею творчо мудрували
Запишемо в зошити свої думки,
Хай нашим успіхам усі радіють залюбки.
- Запишіть розв’язок у зошити.
9. Розв’язування виразів (слайд 22-23)
«Заселити рибку в озеро» таке завдання приготувала наступна краплинка.
- Для того, щоб заселити рибку в озеро, треба розв’язати вирази, які записані на рибках (робота біля дошки)
(45+5)-3= 12+18-6= (23+7)-4= (34-4)+7=
- Учні біля дошки, а ви у зошити, запишіть вирази.
III Рефлексія – підсумок уроку
Знову краплинка нам каже, що робити(слайд 24)
Заглянуло Сонечко до нас на мить
Дуже швидко час біжить.
Вже підсумки нам потрібно підбити,
Чого зуміли досягти?
- Урок навчив мене…
- Найцікавіше завдання було…
- Перед вами на партах лежать біленькі кружечки, які допоможуть мені дізнатися наскільки вам сподобався урок. Для цього вам потрібно зафарбувати кружок на скільки, на скільки вам сподобався урок.
- Дітки, а ви звернули увагу, що ще одна краплинка залишилася, що ж вона нам підкаже.
IYДомашня робота
На маленьких краплинках домашнє завдання.
- І нарешті остання краплинка (слайд 25)
Всі ви добре працювали
На уроці не дрімали
Всі завдання розв’язали,
Тому сюрприз всі заслужили!
(Роздаю сувеніри).