Тема: "Зима. Зимові місяці. Ознаки зими в неживій природі."

Про матеріал

Метою є сформувати в учнів уявлення про характерні ознаки зими в неживій природі; ознайомити з зимовими місяцями; розкрити походження назв місяців; розвивати творчу уяву, фантазію, зв'язне мовлення, спостережливість, пізнавальний інтерес, пам'ять; виховувати любов до природи, бажання бути природі другом бережливе ставлення до навколишнього світу.

Перегляд файлу

ПРИРОДОЗНАВСТВО

2 клас

Тема: Зима. Зимові місяці. Ознаки зими в неживій природі.

Мета: сформувати в учнів уявлення про характерні ознаки зими в неживій природі; ознайомити з зимовими місяцями; розкрити походження назв місяців; розвивати творчу уяву, фантазію, зв’язне мовлення, спостережливість, пізнавальний інтерес, пам'ять; виховувати любов до природи, бажання бути природі другом бережливе ставлення до навколишнього світу.

Обладнання: ноутбук, телевізор, таблиці, індивідуальні картки.

                                         Хід уроку

  I.Організація класу

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Він зимовий і цікавий,

Тож гостей зібрав чимало.

 Учень:        Ми вам раді, люди добрі,

                     І вітаєм щиро вас ,

                     І запрошуєм ласкаво

                     На урок у 2 клас.    

Девіз нашого уроку:

Діяти – активно,

Думати – оперативно!

Сперечатися – доказово,

Для всіх – обов’язково!

  ІІ.Фенологічні спостереження.

Повідомлення чергових.. 

  • Яка температура повітря?
  • Який стан неба?
  • Сила вітру?
  • Опади?
  • Інші явища природи?

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1. Послухайте і відгадайте вірш-загадку, щоб дізнатися, яку пору року ми будемо вивчати.

Скатертина біла увесь світ накрила.

І у місті, і у полі
нагулялася доволі.
Не давала снігу спати,примусила танцювати.   

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

  • Ви вже здогадалися, про яку пору року ми сьогодні говоритимемо? (Про зиму)
  • Дізнаємося про характерні ознаки зими в неживій природі. Ознайомимося з зимовими місяцями; розкриємо походження їх назв.

ІV. Вивчення нового матеріалу

1.Музична пауза.

Слухання аудіозапису твору А.Вівальді «Зима».

  • А зараз я пропоную вам послухати звуки зими.
  • Уявіть зимову картину! Що ви уявили?(відповіді учнів)
  • Пронизлива зимова холоднеча, завивання вітру.

2.Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ»

  • Заплющте очі, та скажіть, які асоціації у вас викликає слово «зима».

Screenshot_14

  • Який настрій викликає у вас зима?

- Якою ви хочете бачити зиму?

-Як ви вважаєте, а чим пахне зима?(свіжістю, чистотою, мандаринами, ялинкою, сосною).

- А коли, на вашу думку, вона настає?

- За календарм зима розпочинається 1 грудня, а вчені визначають початок зими від 22 грудня від дня зимового сонцестояння: найкоротшого дня та найдовшої ночі. За народним уявленням, зима починається з перших заморозків.
3.     Галерея творчості

- Ми щойно з вами послухали , як відобразив у своєму творі композитор зиму, а також на дошці приклеїли слова  асоціації. які виникають у вас . коли ви чуєте слово зима. Кожен з вас по своєму уявляє зиму. Давайте завітаємо в галерею,творчості на виставку наших робіт, які ми робили на уроці образотворчого мистецтва. Ось так ми уявляємо зиму, недарма її називають красунею, чарівницею.

V. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

- Які ознаки зими ви зобразили на своїх малюнках?

- Які зміни в природі відбуваються взимку, ми спробуємо

 описати за малюнками і власними спостереженнями , усно закінчуючи речення.

winter00008

       

 Сонце взимку знаходиться ________ над землею і не нагріває її так як в інші пори року.

Рано темніє, бо дні________ , а ночі _______.

winter00014

Небо часто вкрите ________.

Capture_4

  Замерзають _______.    

2.Природні явища взимку.

- А прикрасою зими є природні явища, які ми спробуємо відгадати.

Загадки

  • Прозоре мов скло,

А не вставиш у вікно.(Лід)

Не художник, а малює .( Мороз)

  • На зимові віти сіли білі квіти.(Паморозь) Це пухнаста снігова бахрома на деревах і дротах.
  • Снігопад при сильному вітрі називається…(Заметіль)
  •  Ожеледиця - це тонкий шар льоду на поверхні землі, що утворюється після відлиги або дощу в результаті похолодання, а також замерзання мокрого снігу і крапель дощу

 

Фізкультхвилинка

Під подушкою пакунки — Миколайчика дарунки.

Трішки ще, і новий лік, Почне відлік Новий рік! (Грудень)  

Довідкове бюро

  • Перший зимовий місяць грудень ще називали «мостовик», «стужайло», «вітровик», «зимник», «хмурень».

Перегляд відео

Обговорення.

Робота з підручником (читають самостійно)

Отже, зміни в неживій природі у грудні.

  • Сонце, хоч і виглядає з-за хмар, та не гріє;
  • Дні сірі і зовсім короткі, тільки морозні ночі світлішають від зірок;
  • Небо частіше вкрите важкими темними хмарами;
  • Іде сніг, під сніговою ковдрою спить земля;
  • Крига міцно скувала річки та озера.

 

Пухнастий сніг усе вкриває,

Різдвяна зірка в небі сяє.

Повсюди радість, щастя, сміх —

Цей місяць перший із усіх. (Січень)

Довідкове бюро

  • Січень теж мав чимало народних назв: «сніжень», «сніговик», «льодовик», «щипун», «тріскун».

 

Перегляд відео

Робота з підручником ( читає підготовлений учень )

Отже, зміни в неживій природі у січні.

  • Сонце підбивається вище, робить перші несміливі кроки до весни;
  • Дні стають довшими, та морози й заметілі ще люті;
  • Все навкруги вкрите снігами й кригою.

 

Другий він в календарі,

Холодно у цій порі.

Снігопади, завірюха…

Всі сховали в шапку вуха?(Лютий)

Довідкове бюро.

  • Лютий називали: «зимобор», «криводоріг», «громник», «бокогрій».

 

Перегляд відео

Робота з підручником.

Отже, зміни в неживій природі у лютому:

  • Морозисько пекучий, як вогонь, і хуртовини злющі;
  •  З-за хмар частіше виглядає сонце;
  • Бувають відлиги, крізь хмари частіше проглядає

     блакитне небо.

VІ. Узагальнення і систематизація знань.

2.Виберіть ознаки зими (взаємоперевірка)

1.Падає сніг.
2.Йдуть затяжні дощі.
3.Рослини вкривається інеєм.
4.Мороз сковує водойми.
5.На небі з’являється веселка.
6.Часто бувають заметілі.
7.Дні короткі, а ночі довгі.

Ключ:1,3,4,6,7.

3.Робота в парі

Літо запасає,                                                                    а взимку воза.

Січень січе та морозить,                                                 а зима з’їдає

Готуй влітку сани,                                                            літо без хліба.

Зима без снігу -                                          а господар дрова із лісу возить.

 

VІІ. Підсумок уроку.

Гра «Мікрофон»

  • Про яку пору року ми говорили?
  • Які ознаки зими ви запам’ятали?
  • Які завдання найбільш сподобались?

Ялинка бажань

VІІІ. Домашнє завдання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
29 березня 2018
Переглядів
3229
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку