Тема. Зимуючі птахи. Годівнички для зимуючих птахів

Про матеріал
Інтегрований урок з природознавства та трудового навчання. Тема. Зимуючі птахи. Годівнички для зимуючих птахів
Перегляд файлу

 

 Інтегрований урок  

Тема. Зимуючі птахи. Годівнички для зимуючих птахів

Мета: -   створювати умови для  розвитку зв’язного мовлення, пізнавальної

               активності  та формуванню навичок будувати текст - розповідь,
               познайомити з життям птахів узимку;

  • сприяти розвитку комунікативних навичок, мислення, пам’яті та спостережливості;
  • виховувати інтерес до природи, бажання допомагати птахам узимку, уміння співпрацювати у групах, парах.

Хід уроку

І. Організація класу.

     Пролунав дзвінок,

     Починаємо  урок.

     Будемо швидко  працювати,

     Розповідь вчитись будувати.

     Про природу дізнаватись

     Та  як  про неї піклуватись.

ІІ.  Мотивація навчальної діяльності.

  • Діти, до нашого уроку знову завітала Синьокрила Сойка  та  запросила ще й своїх друзів. Розгадайте загадки і дізнаєтесь, хто вони.

    (Відгадуючи загадку, учитель вивішує малюнок пташки)

 

 Маленький хлопчик.

 У сірій свитині.

 По дворах стрибає,

 Крихти збирає.

            (Горобець )

Вірно людям я служу, їм дерева стережу.

Дзьоб міцний я маю,

Шкідників ним здобуваю.

             (Дятел)

Дзьоб гачком,

Щоб шишки їсти.

Діток виводять узимку

І дають їм шишки гризти.

            (Шишкарик)

 

Жовтогруді пташенята

Просять хліба в двір їм дати.

На морозі мерзнуть щічки,

Прилетіли це … (синички)

 

 Крізь зимові заметілі 

 Пташенята прилетіли.

 В них червоні гарні груди —

 Ніби яблука усюди 

 Хтось розвісив у дворі.

 Звуться пташки... (снігурі).

 

Вправа «Мозковий штурм»

  • Як ви гадаєте, чому завітали ці птахи на наш урок?

(Діти відповідають)

 

ІІІ.  Повідомлення теми та мети уроку.

  • Сьогодні ми дізнаємось про зимуючих птахів та як вони живуть взимку, будемо вчитись будувати розповідь на тему «Друзі птахів» та пригадаємо як можна зробити годівничку з підручних матеріалів.

ІV.  Вивчення нового матеріалу.

  • Деякі птахи взимку відлітають у теплі краї. Пригадайте, як називаються  вони? (перелітні). Але є птахи, які взимку залишаються . Цих птахів називають осілими.

Як ви гадаєте, чи змінюється життя птахів взимку?

  1.  Вправа «Мікрофон»

Продовж висловлювання :  Життя птахів взимку змінюється, тому що …

 

 Робота в парах. Розкажіть одне одному про те, як можна допомогти птахам  

 узимку.

 

  1. Самостійна робота.

Добери свої назви до малюнків, запиши.

 

Фізкультхвилинка

 

  1. Вправа «Шукачі». (на дошці подані слова, треба відшукати слова – назви ознак та слова – назви дій, записати)

 

Слова:  турботливі, спостережливі, зимуючі, голодні, маленькі, виготовили, повісили, прикріпили, змайстрували, прилітали, ласували, дякували, щебетали.

 Діти  (які?)…..          , (що робили?) …….

 

 Птахи  (які?) …..       , (що робили?) …….  

 

  1. Об’єднайтесь у  групи. Пригадайте правила роботи в групах. Завдання: усно складіть план розповіді за запитаннями. Речення повинні бути короткими.

Перевірка. Найкращі пункти плану записуємо у зошит.

 

  1. Вправа «Журналіст». Діти, ви знаєте, хто такі журналісти? Уявіть себе журналістами. Складіть усну замітку до журналу «Друзі природи»  про те, як діти допомагають птахам взимку. Не забудьте дібрати заголовок! Будуючи текст, користуйтесь планом.

 

(Декілька учнів розповідають складений ними текст)

 

  1. А зараз я пропоную  скласти віршик – загадку. Склавши віршик, ви дізнаєтесь що ми будемо робити далі.

 

 

Робота в парах.   Висить хатка з дашком.

                           Поспіша туди пташина

                           На дереві під вікном

                           Скуштувати насінини.

    Діти, що це за хатка? (годівничка)

 

  1.  Я пропаную зробити годівничку для птахів з підручних матеріалів. Як ви гадаєте, що нам може знадобитись? (відповіді дітей, перегляд електронної презентації «Годівниці для птахів»)
  2.  Бесіда з правил безпечної роботи з ножицями.
  3.  Практична діяльність учнів. Виставка годівничок.
  4.  Вправа «Так чи ні». Чим же ми будемо пригощати пташок взимку?

 

Гарбузове насіння; пшоно; підсмажене соняшникове насіння; зерно; крихти хліба; насіння бур'янів; солоне сало; насіння клена, кавуна, дині, конопель; цукерки.

VІ.  Узагальнення та систематизація знань.

       Синьокрила Сойка пропонує вам «Скриньку запитань».

(Діти по черзі витягають із скриньки питання та відповідають на них)

  • Яких птахів називають осілими?
  • Яких ти знаєш птахів, які зимують у твоїй місцевості?
  • Чого бояться зимуючі птахи взимку  холоду чи голоду?
  • Як люди можуть допомогти птахам взимку?
  • Чим можна кормити птахів взимку?
  • Чи виникло в тебе бажання допомагати птахам взимку?

 

VІІ.  Підсумок уроку. Рефлексія

  • Діти, ви добре працювали на уроці. Гадаю, що ви завжди будете друзями не тільки птахів, а й природи.

 

VІІІ. Домашнє завдання. (Скласти усну розповідь «Як ти допомагаєш пташкам узимку»)

 

 

docx
Додано
18 вересня 2019
Переглядів
2423
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку