Тема: Знаходження компонентів арифметичних дій

Про матеріал
Мета: повторити відомості про рівняння, одержані у попередніх класах. -Навчальна: Формування знань про рівняння, рівносильні рівняння Систематизація вмінь виконувати дії при знаходженні невідомого елемента у рівнянні Формування знань щодо предмету алгебри - Виховна: Виховувати пізнавальний інтерес до математики, зацікавленість до предмету Сприяти вихованню поваги одне одного в колективі - Розвиваюча: Пізнавальний та інтелектуальний розвиток учнів Розвиток навичок логічного мислення Вміння аналізувати, узагальнювати, порівнювати, робити висновки
Перегляд файлу

 

 

Конспект уроку з алгебри 7 клас.

Підготувала вчитель математики вищої категорії

Димчогло Катерина Степанівна

Петрівський Перший НВК

Тема: Знаходження компонентів арифметичних дій

Мета: повторити відомості про рівняння, одержані у  попередніх класах.

Тип  уроку: узагальнення та  систематизація знань.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

Повідомлення теми і  мети уроку. Вступне слово вчителя про предмет « Алгебра», історична довідка про рівняння.

  1. Повторення теоретичних питань: знаходження невідомих компонентів дій. Учитель пропанує учням назвати компоненти дій і  дати відповіді на  запитання. ( Технологія « Мікрофон»).
  1. Як знайти невідомий  доданок?
  2. Як знайти невідомий від’ємник?
  3. Як знайти невідомий  множник?
  4. Як знайти невідомий  дільник?
  5. Як знайти невідомий  ділене?

 

  1. Тренувальні вправи

а) х + 3,5 = 5;              б) х – 1,75 = 0,625           в) х*1,5 =7,5     г) х: (- 3 ) = 5/6

 

д) 7 + х = 8                  е) 8 – х = 1,8                є) 1/8*х = 1,75      ж) 12,5 : х = 0,5

Серед даних рівнянь, які записані на дощці заздалегідь, учні вибирають послідовно рівняння, де  записаний  невідомий  доданок, пояснюють як  його знайти; потім рівняння, де невідоме зменшуване, пояснюють як його знайти і т.д.

 У зошитах учні записують по одному рівнянню на кожне правило. (Можуть привести свої приклади)

  1. Розв’язування задач за  допомогою складання рівняння з однією змінною.

1) До числа  х додали 10,5 і  одержали 20. Знайти число х.

2) Від числа  х відняли 1,23 і  одержали 0,87. Знайти число х

3) Яке число треба помножити на 1,5, щоб одержати ( -3) 

Тексти задач аналізуються колективно, рівняння учні складають самостійно.

Зразок аналізу задачі 1.

  • Як за  допомогою математичних знаків записати речення: до числа  х  додати 10,5?
  • Яким компонентом  являється число 20?
  • Яке правило використовують для знаходження числа х?
  1. Самостійна  робота з перевіркою

Варіант 1                                                     Варіант 2

а) 4,2 + х = - 7 (2б)                                    а) 3,6 + х  =  -4,2 ( 2б)

б) х – ( - 3,5) = 20 (2б)                              б) х – ( -4,1) = 3  (2 б)

в) -9: х = - 0,6 (2б)                                     в) -1/5: х = - 0,4 ( 2б)

г) 4,8 *х = - 9,6   (2б)                                 г) – 1,2*х = 3,6 (2б)

д) ( 1224 - 612)* х : 36 = 17(4б)             д) (1406 - 703)*х : 37 = 19 (4б)

V.Домашня робота.

Повторити означення знаходження компонентів арифметичних дій.

 Рефлексія «Наплічник»

Принцип: Учні передають один одному умовний «наплічник». Той, хто тримає його в руках, має озвучити свої досягнення або найбільш цікаві моменти уроку та навести конкретний приклад. Якщо не вдається одразу зібратися з думками, учень може сказати фразу «Пропускаю хід» та передати слово наступному школяреві.

  • Я запам’ятав….
  • Я зрозумів….
  • Мені сподобалось….
  • Я навчився….

 

docx
Пов’язані теми
Алгебра, Розробки уроків
Додано
11 квітня 2022
Переглядів
235
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку