вдосконалювати знання учнів про дієслово; формувати вміння розпізнавати дієслово за істотними ознаками (питанням, значенням, роллю в реченні); вчити ставити питання від іменника до дієслова; ь.розвивати зв'язне мовлення школярів, фонематичний слух; виховувати прцелюбніст
УРОК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В 3 КЛАСІ
Урок – подорож
Тема: Зв’язок дієслова в реченні з іменником.
Мета: вдосконалювати знання учнів про дієслово; формувати вміння розпізнавати дієслово за істотними ознаками (питанням, значенням, роллю в реченні); вчити ставити питання від іменника до дієслова; ь.розвивати зв’язне мовлення школярів, фонематичний слух; виховувати прцелюбніст
Обладнання: презентація, зразок хвилини каліграфії, карта подорожі.
Тип уроку: урок – подорож. (Нестандартний).
Хід уроку
а) Три учні працюють на картках.
Розкинувся наш Київ над Дніпром.
Сірий ранок брови хмурить.
Зробити звуко – буквений аналіз.
Шумлять
Сяє
б) Перевірка домашнього завдання.
(Учня викликаю до дошки, він читає
дібрані іменники до дієслів із вправи 339).
(Учень розповідає правило, наводить приклади.
Виставляю оцінку, мотивуючи її).
в) Мовні жанри.
— Назвіть дієслова, поставте запитання до них і відгадайте слова.
Без т - коли вода кипить,
а з т - учень на ній сидить. (пара - парта)
На клумбах розквітають,
а без к - з дерев звисають. (квіти - віти)
2) Стежина “Всезнайок”.
а) Хвилинка каліграфії.
Зразок: Зз Зз Зз зв зв зв за за за зт зт зт
(Записують учні по черзі такі слова:
Заблищав, зацвірінькав, розтанув, розв'язати).
На дереві весело зацвірінькав горобчик.
3) Ось “Долина Чомусиків”
Оголошення теми і завдань уроку
Тема. Зв'язок дієслова в реченні з іменником.
(Діти повторюють).
4) А тепер ми на “Зупинці Уважних”.
а) Пояснення вчителя.
(На перерві записати речення на дошці).
Заблищав струмок під яблунею.
Побачив горобчик воду, напився, скупався, зацвірінькав.
(Записати в зошити).
Струмок (що зробив?) заблищав.)
Струмки (що зробили?) заблищали.)
Висновок. Дієслово в реченні найчастіше зв’язане з іменником. Дієслова змінюються за числами. Якщо іменник, який зв’язаний з дієсловом, вживається в однині, то і дієслово вживається в однині, а якщо іменник вживається в множині, то й дієслово зв’язане з іменником, також, вживається в множині.
б) Впр. 340, с. 142.
(Учні розбирають вправу і записують її в зошити. Вправу перевіряємо, виставляю оцінки, мотивуючи).
5) Зупинимося на галявині "Розумійок".
а) Вправа 341 с.143
(Виставляю оцінки, мотивуючи.)
б) Фізкультхвилинка.
Треба трошки відпочити
Руки вгору, руки вниз
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки
І зроби чотири кроки.
Вище руки підніміть.
І спокійно опустіть.
Розведіть їх у сторони
Плесніть, діти, кілька раз
За роботу , все гаразд.
(Підніміть - опустіть).
6) Яр “Самостійності”.
(Коли учні працюють самостійно, вчитель переглядає завдання, які
виконували учні на карточках і теж оголошує оцінки).
7) Стежка “Кмітливості”.
(Літо на зиму робить.)
8) “Місток творчості”.
а)Ми живемо в Україні. Це моя рідна Батьківщина.
Я дуже люблю свою Україну.
б)Ми живемо в прекрасній країні. Вона зветься – Україна.
Це моя рідна Батьківщина.
(Перевіряю 2 учнів, вони читають твір-мініатюру, ставлю оцінки).
9) Зупинка «Підсумкова».
Рефлексія. Гра «Закінчи речення».
10) Домашнє завдання.
(Пояснити виконання домашнього завдання).
1