Тема Звуки [в], [в’], позначення їх буквою Вв. Читання складів, слів. Звуковий аналіз слів. Опрацювання оповідання (за В.Сухомлинським)

Про матеріал

Початкова школа вирізняється своїми особливими потребами через вік школярів, адже саме на цьому етапі їхнього життя учні опановують новий для себе вид діяльності – навчання. Саме в школі проходить особистісний і психічний розвиток дитини. В перші дні навчання в школі майже кожна дитина сумлінно ставиться до навчання, проте через деякий час ставлення до школи у деяких учнів змінюється. Як свідчать дослідження соціальних педагогів та психологів основною причиною даного явища є недосконалість навчально-виховного процесу, яка виявляється в недостатній активізації учбової діяльності учнів. Кілька років назад я почала використовувати на своїх уроках інформаційно-комп'ютерні технології. Спочатку просто для концентрації дитячої уваги, а потім і для розвитку логічних операції (узагальнення, синтез, абстракція), удосконалення смислової пам'яті (не просто механічного запам'ятовування, яке є характерним для даної вікової категорії, а саме для осмислення навчального матеріалу), та використання дитячої уяви ( вона є достатньо розвинутою в цьому віці). Саме тому уявні, казкові чи мультяшні образи можна використовувати для подачі інформації дитині.

Місце для використання ІКТ можна знайти на уроках математики, письма, образотворчого, але я особисто віддаю перевагу урокам навчання грамоти. Особливо активно я використовую презентації, котрі є актуальними для уроків будь-якого типу. І, в свою чергу, дають змогу вчителеві підвищувати інтерес до навчання, активізувати пізнавальну діяльність учнів, розвивати творчі здібності, допомагає створити на уроці особливу атмосферу і настрій. А це так необхідно учням початкових класів.

За роки моєї праці в школі я впевнилась, що використання ІКТ полегшує роботу вчителя, а навчання дітей стає більш цікавим та ефективним. Мною були розроблені презентації до уроків навчання грамоти на введення нових літер.

Першим етапом такого уроку є видідення звука який вивчається. Ми можемо це робити наступним чином:

- відгадати загадку і у слові-відгадці виділити перший звук;

- прослухати цікаву казку або оповідання;

- за предметними малюнками назвати слова і визначити спільний звук;

- у вірші виділити звук, який найчастіше повторюється.

Другий етап

Прослухавши відеозапис визначити до голосних чи приголосних відноситься даний звук.

Третій етап

Діти знайомляться з літерою, яка позначає даний звук.

Четвертий етап

Хвилинка фантазії. Визначити на що схожа літера, з чим вона асоціюється.

П'ятий етап

Розучування віршика про нову літеру, який допоможе дитині швидше її запам'ятати.

Шостий етап

Гра «Впіймай звук»

Сьомий етап

Визначення за анімацією слів з даною буквою

Восьмий етап

Звуковий аналіз слів

Дев'ятий етап

Утворення і читання складів

Наступні етапи:

- читання слів:

- розучування скоромовок;

- розучування чистомовок;

- ігрові вправи і завдання тощо.

Перегляд файлу

Тема: Звуки [в], [в’], позначення їх буквою Вв. Читання складів, слів. Звуковий аналіз слів. Опрацювання оповідання (за В.Сухомлинським)

Мета: Ознайомити учнів із звуками [в], [в’]. вчити читати склади і речення з новою буквою, розвивати фонематичний слух, зв’язне мовлення, виховувати любов до природи.

Обладнання:  фішки для звукового аналізу, малюнки, звукові схеми до малюнків, складові таблиці.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Форми роботи: фронтальна, індивідуальна, групова

 

 

Хід уроку

І Організаційна частина

 Всі мерщій сідайте, діти.

Домовляймось не шуміти,

На уроці не дрімати,

Руку вчасно підіймати.

І, щоб не було мороки,

Всі готові до уроку?

Тож, гаразд, часу не гаймо

І урок розпочинаймо.

ІІ Мовленнєва розминка

1.Дихальні вправи

Здуємо пір’їнку з долоні

Понюхаємо конвалію.

2. Повторення вивчених скоромовок

☺У сестрички Люби

    Випадають зуби.

    І говорить Люба:

    - Я тепер бежжуба.

 

☺Сів Сень на пень,

    Та й просидів цілий день.

 

☺Лис зустрів у лісі лиса.

   Лис із лисом обнялися.

ІІІ Повторення вивченого матеріалу

1. Гра «Голосні-приголосні» (Діти розкладають букви у два кошики: у перший – голосні, у другий - букви, що позначають приголосні звуки ).

2. Гра «Знайди звукову схему до малюнка»

174835_1        00297553

                    ученая-сова                         букет_ромашек

 

       [- = о - о]      [- о - о]        [о – о =]        [- о – о - о]

3. Фізкультхвилинка

Встаньте, діти, посміхніться.

Землі нашій поклоніться

За щасливий день вчорашній.

І до сонця потягніться.

В різні боки нахиліться,

Веретеном покрутіться.

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.

 ІV  Вивчення нового матеріалу

         1) Повідомлення теми, мети уроку.

- Сьогодні до одного з кошиків ми маємо покласти ще одну букву. Але до якого?

          2) Відгадування загадки

Влітку медом ласував,

Досхочу малини мав,

А як впав глибокий сніг,

Він поспати трохи ліг.

3) Артикуляція звука

-Вимовте перший звук [в]  

4) Виділення звуків[в], [в’] з віршика:

Вовк розлючено завив –

Вовк зайчати не зловив.

Він сердито крикнув: - Ну-у.

Я тебе ще дожену!

5) Добір слів з новим звуком

6) Визначення місцезнаходження звуків [в], [в’]

Вовк ведмедя розбудив:

- Вже весна, гуляти йди!

Виліз велетень з барлоги,

Вовк втікає в ліс від нього.

 

7) Ознайомлення з буквою Вв (ве)

8) Хвилинка фантазії. Розучування вірша

Буква «В» - велосипед,

Ні назад, ані вперед.

 

           

9) Гра «Впіймай звук»

10. Утворення прямих та обернених складів

11) Робота над чистомовкою

Ва-ва-ва – у нас корова нова.

Ву-ву-ву – дуже любить траву.

Во-во-во – молоко дає – во!

Ви-ви-ви – спробуйте і ви.

Ві-ві-ві – у неї дзвони нові.

 

12) Розучування скоромовки

Водовіз віз воду

З водовопроводу.

13) Фізкультхвилинка

Буратіно потягнувся.

Раз нагнувся, два нагнувся,

Руки в сторони розвів.

Мабуть, ключик загубив.

Щоб той ключик відшукати.

На носочки треба встати

І тихенько посідати.

У Робота за Букварем (с.66-67)

1) Аналітична робота з комбінованими словами: схема і склад (с.66)

2) Читання односкладових слів

3) Читання «променевої» таблиці

4) Читання слів у стовпчиках «луною» за вчителем

5) Бесіда за сюжетним малюнком (с.67)

6) Робота з текстом за В.Сухомлинським

УІ Підсумок уроку

  •                  З якою буквою ми познайомилися на сьогоднішньому уроці?
  •                  Який звук позначає буква Вв?
  •                  На що схожа буква В?

-        Назвіть слова, в яких є звук  [в].

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Ходеєва Тетяна Юріївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
22 липня 2018
Переглядів
2026
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку