8 липня о 18:00Вебінар: Проєктне навчання: розвиваємо логічне, критичне та креативне мислення школярів

Тест " ХІМІЯ В ПОСТАТЯХ"

Про матеріал
«Самі, працюючи, ви багато що зробите для себе і близьких, а якщо при праці успіху не буде – буде невдача, не біда – спробуйте ще». Д.І.Менделєєв
Перегляд файлу

Англійський хімік, фізик і філософ, один із засновників Лондонського королівського товариства. Поклав початок новому напрямку у хімії, в основі якого була вимога вивчення складу речовин експериментальним методом.

Уперше запровадив наукове поняття про хімічний елемент.

 Британський священник - дисентер, натураліст, філософ, громадський діяч. Увійшов до історії перш за все як видатний хімік, який відкрив кисень і вуглекислий газ.

                а) Фрідіріх Велер                                                                      б) Антуан Лавуазьє

в) Джозеф Прістлі

Німецький хімік, за освітою лікар. Вперше синтезував з неорганічної речовини органічну сполуку і тим самим завдав удару поширеному віталістичному вченню про так звану «життєву силу». Відкрив щавлеву кислоту.

               а) М. Бертло                                                                              б) Г. Кольбе

в) Ф. Велер

4.

Російський учений-натураліст, геохімік, поет, видатний природодослідник дійшов висновку, що на землі постійно відбуваються зміни, і вони є причиною мінливості рослин і тварин, сформулював висловлений ще Лукрецієм Титом Каром закон збереження маси речовин. Деякий час навчався в Україні у Києво-Могилянській академії. Потім його разом з іншими найкращими учнями направили навчатися за кордон.

               а) М. Ломоносов                                                                     б) О. Бутлеров

в) Д. Менделєєв

 Російський хімік, автор фундаментальних досліджень з хімії, фізики, метрології, метеорології, економіки, автор основних праць з повітроплавання, сільського господарства, хімічної технології, народної освіти та інших робіт.У 1893 році був призначений хранителем Головної палати мір і ваги.

                                                                     б) М. Ломоносов

Італійський вчений, фізик, хімік. За освітою юрист, самостійно вивчав математику, фізику і хімію. Став першим хіміком який ввів постійну одиницю. Досліджував різні фізичні і хімічні явища. Заклав основи молекулярної теорії (1811), обґрунтувавши думку, що атоми можуть сполучатися в молекули, встановив важливий фізичний закон, на підставі якого визначають атомну і молекулярну масу. Ім'ям вченого названа універсальна стала

               а) Л. Больцман                                                                         б) М. Планк

в) А. Авогадро

7.

Французький науковець, один із засновників сучасної хімії.

Експериментально довів, що повітря — не просте тіло, як вважалося на той час, а суміш різних за властивостями газів. Запропонував назву«оксиген» і пояснив його роль у процесах випалювання, горіння, дихання. Навів визначення хімічного елемента, встановив хімічний склад води, оксидів нітрогену, багатьох мінералів. Довів закон збереження маси речовини. Склав першу таблицю простих речовин. Один із засновників термохімії.

Гільйотинований у період Французької революції за звинуваченням в участі «у змові з ворогами Франції проти французького народу». У 1796 році був посмертно реабілітований.

                а) Джон Дальтон                                                                       б) Антуан Лоран Лавуазьє

в) Жозеф Луї Гей-Люссак

Перша Нобелівська премія з хімії.  Голландський фізик і хімік, лауреат Нобелівської премії з хімії 1901 року «на знак визнання величезної важливості відкриття законів хімічної динаміки і осмотичного тиску в розчинах». Є одним з засновників стереохімії, створив модель тетраедричного атома Карбону, пояснив геометричну цис-транс-ізомерію олефінових сполук. Передбачив ізомерію алленів, вивів одне з основних рівнянь термодинаміки , а також рівняння ізотерми. Сформулював основні постулати хімічної кінетики.

                                                            б) Шарль Адольф Вюрц

Природознавець, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології, вчення про біосферу, ноосферу, космізм.

Один із засновників Української академії наук.

Засновник Національної бібліотеки Української держави в Києві Організатор та директор Радієвого інституту, Біохімічної лабораторії . Почесний член багатьох академій (Паризької, Чеської, низки інших) та наукових товариств. Перед смертю науковець передав до Академії наук України свої спогади, в яких зазначав:

«Я вірю у велике майбуття і України, й Української академії наук…»

                                                             б) І. Я. Горбачевський

Французький фізик, хімік, педагог, громадська діячка польського походження.

1898 року оголосила про можливість існування нового, сильнорадіоактивного елемента в руді уранової смолки, стала першим двічі лауреатом Нобелівської премії.

                 а) Ана Маєр- Канськи                                                           б) Марія Склодовська-Кюрі

в) Марія Телкеш

Перша жінка на посаді Федерального канцлера Німеччини. Людина року журналу «Тайм» (2015). Найвпливовіша жінка планети за версією журналу «Форбс». У дитинстві та юності мала прізвисько серед своїх ровесників "Касі" від її прізвища Каснер.

1978 року закінчила фізичний факультет Лейпцизького університету, 1986-го захистила дисертацію. З 1978 року до 1990 працювала в Центральному інституті фізичної хімії Академії наук НДР.

                                                           б) Ангела Меркель

Про присудження премії Джону Гуденафу з Техаського універистету, Стенлі Уіттінгему з

Університету штату Нью-Йорк та Акірі Йосіно з Університету Мейдзі повідомив у Стокгольмі Нобелівький комітет. Генеральний секретар Шведської Королівської академії наук Горан Хенссон наголосив, що премія стала відзнакою за створення "світу, який можна підзарядити".Троє вчених отримали Нобелівську премію у 2019 році в галузі хімії за:

          а) створення літій-іонних акумуляторів.                   б) направлену еволюцію ферментів

         в) розробку методу мікроскопії

Ключ до тесту

1. а (1 балів)

2. в (1 балів)

3. в (1 балів)

4. а (1 балів)

5. а (1 балів)

6. в (1 балів)

7. б (1 балів)

8. а (1 балів)

9. в (1 балів)

10. б (1 балів)

11. б (1 балів)

12. а (1 балів)

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Бахчевникова Наталія Іванівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pdf
Пов’язані теми
Хімія, Матеріали до уроків
Додано
9 травня
Переглядів
85
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку