Тест "Типи мовлення"

Про матеріал
Тест можна використати під час уроку узагальнення знань з теми "Типи мовлення"або під час контрольної роботи з даної теми для дітей з порушенням інтелекту.
Перегляд файлу

Українська мова Тест по темі “Типи мовлення” 9 клас 1. Які типи мовлення є в українській мові?

а) Розповідь, опис, роздум

 б) Означення, обставина, додаток,

в) Кут, коло, квадрат

2.  На яке питання відповідає текст — розповідь?

 а) Який? б) Що сталося? в) Чому так сталося?

3.  На яке питання відповідає текст — опис?

а) Який? б) Що сталося? в) Чому так сталося?

4.  На яке питання відповідає текст -роздум?

а) Який? б) Що сталося? в) Чому так сталося?

5.  Калина Калина — чарівний та яскравий кущ. Навесні калина приваблює своїми квіточкамивіночками, білим лебединим цвітом, а восени — червоними ягодами, що палахкотять ясним вогнем у променнях осіннього сонечка. Листя калини восени жовкне, а потім падає на землю. Калина — дуже гарна рослина. Якого типу мовлення цей текст? а) Розповідь б) Опис в) Роздум

6.  Бійтеся байдужих! Байдужість — то найстрашніша хвороба нашого часу. «Не бійтеся друзів, — писав польський письменник Бруно Ясенський. — Найгірше, що вони можуть, — це вас зрадити. Не бійтеся ворогів. У найгіршому разі вони можуть вас знищити. Бійтеся байдужих. З їхньої мовчазної згоди творяться і зради, і вбивства». Замислись на мить, читачу. Чи не «мовчав» і ти часом там, де треба було кричати на весь світ? Чи не втікав задля власного спокою в життєві кущики, щоб нічого «не бачити», «не чути», «не знати»? Якого стилю мовлення цей текст?

 а) Публіцистиний б) Офіційно-діловий в) Розмовний г) Науковий д) Художній

7.  - Привіт, Мишко, як справи? - Привіт! Ти бачиш, Яночко, я по вуха у пригодах. Вчора їздили на велосипеді з другом до річки, так назад пленталися пішки сім кілометрів, ще велосипеда на собі несли. - І як, прийшли? - Ха, краще сказати: «доповзли» або

«дошкандибали». - А чому ж ви добиралися пішки? - А тому що біля річки хтось швендяв. Поки ми купалися, поцупив переднє колосо та й учимчикував. Зробив нам сюприз! Якого стилю мовлення цей текст?

а) Публіцистичний б) Офіційно-діловий в) Розмовний г) Художній д) Науковий

pdf
Додав(-ла)
Сипало Наталя
Додано
29 листопада 2023
Переглядів
250
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку