Прочитайте текст.
Кома ставиться між однорідними членами речення, з’єднаними безсполучниковим зв’язком (В селі бігли з дворів назустріч чумакам дівчата, діти, поважні діди з палицями (С. Васильченко)).
Якщо однорідні члени речення поєднані за допомогою сполучників, то кома ставиться: 1) при протиставних сполучниках а, але, та (= але), однак, проте, зате (Ніч була темна, але тиха (І. Нечуй-Левицький); 2) при єднальних та розділових сполучниках і…і, або…або, то…то, ні…ні, чи…чи, якщо вони повторюються (Ведмеді бувають бурі, і сірі, і білі (Остап Вишня)); 3) між однорідними членами речення, з’єднаними сполучниками попарно (Оживлялась музика крапель, сумних і веселих, лінивих і жвавих, глухих та дзвінких (М. Коцюбинський)).
Визначте стиль та тип мовлення тексту.
Прочитайте текст.
(1) Недалеко от Богуслава в довгому покрученому яру розкинулось село Семигори. (2) Яр в'ється гадюкою між крутими горами, між зеленими терасами; од яру на всі боки розбіглись, неначе гілки дерева, глибокі рукави й поховались десь далеко в густих лісах. (3) На дні довгого яру блищать рядками ставочки в очеретах, в осоці, зеленіють левади.(4) Греблі обсаджені столітніми вербами. (5) У глибокому яру ніби в'ється оксамитовий зелений пояс, на котрому блищать ніби вправлені в зелену оправу прикраси із срібла.
Однорідні члени речення наявні в реченні...
Правильно розставлені розділові знаки між однорідними членами в реченні...
Прочитайте текст. Визначте його мовні особливості.
Усі вулиці в Вербівці ніби зумисне обсаджені високими вербами: то поросли вербові кілки тинів. Усе село наче в розкішних алеях. Як заллє Вербівку літнє палке сонце, як засипле її зверху золотом та сріблом сонячне марево, то вся кучерява долина здається залитою буйними зеленими морськими хвилями, що десь набігли з моря, й залили, й затопили долину, й скам'яніли, піднявшись високо вгору. Дивишся й не надивишся, дишеш й не надишешся тим чистим гарячим та пахучим повітрям.
Прочитайте текст.
(1) Слова, що почув диякон, пройняли його до серця. (2) Книги. (3) Як він часто думав про них, особливо після того, як померла його дружина і він лишився самотнім з малим сином. (4) Він прагнув знайти якусь вищу втіху. (5) Досі книги були скарбом небагатьох. (6) Місяці й роки переписувалася кожна книга, ретельно оздоблювалася художнім орнаментом, заставками, кінцівками. (7) Її оправляли в розкішну оправу, часто з коштовними каменями. (8) Це все показувало любов і повагу до книги.
Речення, ускладнені однорідними членами, указані в рядку...
Прочитайте текст. Визначте його стиль.
Неймовірна подія! У глухому селі Костилівка Рахівського району Закарпатської області жителі виявили послання від позаземної цивілізації! Вчені багатьох країн світу намагаються вийти на зв’язок з інопланетними істотами. Нарешті буде зроблений перший крок до зближення міжгалактичних планет! Ми пишаємося, що ця подія відбулася саме в нашій країні. Саме завдяки нашим вченим вперше вдасться налагодити позаземне спілкування. Нові відкриття стабілізують економіку нашої країни та зміцнять її позиції на світовому ринку.
Помилку при вживанні розділових знаків між однорідними членами допущено в реченні...
Однорідними членами ускладнено речення...
Однорідними присудками ускладнено речення...
Однорідними підметами ускладнено речення...
Прочитайте речення.
Підвищена потужність освітлювальної апаратури(1) і оновлений смарагдовий газон(2) і осіяний розсувний дах над стадіоном створюють кращі умови(3) як для футболістів(4) так і для трансляції футбольних матчів(5) легкоатлетичних змагань та інших турнірів.
Кому треба поставити на місці всіх цифр, ОКРІМ...
Прочитайте текст.
(1) Ішов справді парубок. (2) На перший погляд — йому, може, літ до двадцятка добиралося. (3) Чорний шовковий пух тільки що висипався на верхній губі, де колись малося бути вусам; на мов стесаній борідці де-не-де поп'ялось тонке, як павутиння, волоссячко. (4) Ніс невеличкий, тонкий, трохи загострений; темні карі очі — теж гострі; лице довгообразе — козаче; ні високого, ні низького зросту, — тільки плечі широкі, та груди високі... (5) Таких парубків часто й густо можна зустріти по наших хуторах та селах.
Однорідними обставинами ускладнене речення...
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома