ТЕЗИ до науково-дослідницької роботи "АНОРМАТИВИ В ПЕРІОДИЦІ (НА ПРИКЛАДІ ГАЗЕТИ «УКРАЇНА МОЛОДА»)"

Про матеріал

Основні ідеї науково-дослідної роботи "АНОРМАТИВИ В ПЕРІОДИЦІ (НА ПРИКЛАДІ ГАЗЕТИ "УКРАЇНА МОЛОДА")" коротко викладені в тезах, які формують думку читача про наукову працю загалом та впливають на рішення про потребу ознайомитися з нею повністю. Зазначений матеріал допоможе й при написанні тез до наукової роботи, адже основна складність полягає у необхідності значного зменшення обсягу тексту за максимального збереження його змісту.

Перегляд файлу

ТЕЗИ

Автор:  Гаврилко Альона Юріївна, слухач секції «Українська мова»

 Роменської міської Малої академії наук учнівської молоді,   учениці 11 класу Роменської загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. №7  Роменської міської ради Сумської області

Науковий керівник: Молодика Наталія Іванівна, керівник наукової секції «Українська мова»  Роменської міської Малої академії наук учнівської молоді

 

АНОРМАТИВИ В ПЕРІОДИЦІ 

(НА ПРИКЛАДІ ГАЗЕТИ «УКРАЇНА МОЛОДА»)

Культура писемного мовлення журналістів – одна з найважливіших передумов для якісної репрезентації друкованих ЗМІ. Мовне оформлення багатьох текстів сучасної преси часто не відповідає чинним лінгвістичним нормам. У зв’язку з цим потреба вдосконалення процесу редагування, підвищення мовної культури в сучасній періодиці набуває особливої актуальності. 

Актуальність дослідження зумовлюється відсутністю комплексного аналізу мовних помилок на матеріалі текстів ЗМІ, браком конструктивної класифікації анормативів. 

Метою пропонованого дослідження є систематизація різнотипних мовних помилок, що трапляються на сторінках всеукраїнської газети «Україна молода», та окреслення частотності помилок кожного типу під час редагування журналістських повідомлень.

Основні завдання дослідження:

1)            описати й проаналізувати аспекти вивчення феномена помилки в різних галузях наукового знання;

2)            опрацювати термінологічний апарат, з’ясувати лінгвістичну суть таких понять, як помилка, девіація, анорматив, норма, мовна норма тощо;

4)                      встановити частотність різнотипних помилок;

5)                      систематизувати й узагальнити негативний мовний матеріал, вилучений з газет.

Об’єкт дослідження: мовні одиниці, що засвідчують порушення норм сучасної української літературної мови. 

Предмет вивчення становлять типові помилки, що зафіксовано у медіаматеріалах.

 Джерельна база дослідження. Для вирішення поставлених у роботі завдань добирався фактичний матеріал шляхом вибіркового лінгвообстеження всеукраїнської газети «Україна молода». Вибір джерела дослідження мотивується кількісним переважанням цього типу видання над місцевими та обласними газетами, а також більшою ймовірністю об’єктивного відображення в них рівня грамотності сучасних друкованих ЗМІ.

Наукова новизна роботи полягає насамперед у тому, що в ній уперше здійснено спробу системного аналізу феномена помилки газети «Україна молода» за період з серпня по листопад 2017 року.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Шульга Юлія Геннадіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pdf
Додав(-ла)
Молодика Н. І.
Додано
9 грудня 2021
Переглядів
1222
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку