План тижня трудового навчання з розробками виховного заходу та відкритих уроків. Фото творчої виставки робіт учнів , майстер-класів та інших заходів.
ТИЖДЕНЬ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
Девіз тижня
«Не махай на все рукою, не лінуйся і учись.
Бо, чого навчишся в школі, знадобиться у житті!»
План тижня
Дата |
Назва заходу |
Клас
|
Час
|
Вівторок 10 квітня
|
Відкриття тижня. Ознайомлення з планом проведення предметного тижня. |
|
Лінійка |
Відеоролик у холі школи «Реконструкція футболок» |
|
На великих перервах |
|
Презентація класичного стилю одягу |
10 і 9 |
||
Майстер-клас від учнів «Плетення футболки» |
9 |
||
Майстер-клас від учнів «Зачіска за 5 хв» |
11 |
||
Майстер- клас від вчителя «Пришивання гудзика» |
вчитель |
||
Урок з трудового навчання «Ізонитка» урок проводить учениця 10 класу Васільєва Каріна. |
10-А |
7 урок |
|
Середа 11 квітня
|
Відеоролик у холі школи «Оригінальні ідеї з втулкою від туалетного паперу» |
|
На великих перервах |
Презентація фольклорного стилю одягу |
|
||
Майстер-клас від учнів «Розгадай головоломку» |
|
||
Майстер-клас від учнів «Художнє тату» |
|
||
Квест «Вмієш сам – навчи іншого» |
8 |
||
Четвер 12 квітня |
Відкритий урок з трудового навчання «Виготовлення упаковки для цукерок». |
11 |
5 урок |
Відеоролик про лайфхаки в одязі |
|
На великих перервах |
|
Презентація стилю «ретро» |
|
||
Майстер-клас від учнів «Плетення браслета» |
11 |
||
Майстер- клас від учнів «Квіти для подарунку» |
|
||
Виставка творчих робіт учнів |
|
||
П’ятниця 13 квітня
|
Урок з трудового навчання «Виготовлення ляльки- травянки» |
5 |
4 урок |
Презентація джинсового стилю одягу |
|
На великих перервах |
|
Відеоролик про лайфхаки на кухні |
|
||
Майстер-клас від учнів «В’язання руками» |
|
||
Майстер- клас від вчителя «Карвінг» |
|
||
Етно-рейс «До вічних істин через сучасне буття» |
6 |
5 урок |
|
Виховний захід «Подорож океаном моди» |
8 |
6 урок |
|
|
Закриття тижня: підбиття підсумків, нагородження. переможців. |
|
Лінійка |
На протязі тижня: Інформаційні хвилинки на уроках трудового навчання про айпсайклінг.
Вівторок 10 квітня
Презентація класичного стилю одягу
10-А клас 9-Б клас
9-А клас 6-Б клас
Майстер-клас від учнів «Зачіска за 5 хв»
Майстер-клас проводили учениці 11 класу Костенко Катя і Кирган Маргарита та учениця 7-Б класу Джуринська Валерія
Майстер- клас від вчителя «Пришивання гудзика»
Майстер-клас провела учениця 10-А класу Борсук Ангеліна і вчитель трудового навчання Титаренко Н.М.
Середа 11 квітня
Презентація фольклорного стилю одягу
10-Б клас 10-А клас
6 –А клас
5-Б клас
Майстер- клас «Розгадай головоломку»
Майстер – клас проводив вчитель трудового навчання Волянський М.М.
Квест «Вмієш сам - навчи іншого»
Квест провів вчитель трудового навчання Волянський М.М.
Завдання: виготовити драбинку для вазону.
Учасники: учні 8-А і 8-Б класів.
Четвер 12 квітня
Майстер- клас «Квіти для подарунку»
Майстер – клас проводила учениця 10-Б класу Лещук Ілона
Майстер-клас «Плетення браслета»
Майстер – клас проводила учениця 11 класу Кирган Маргарита
Відкриий урок з технологіїї
Тема урока: Виготовлення подарункової упаковки.
Мета: Спробувати відтворити у класі виробничий процес виготовлення подарункової упаковки.
Навчальна:
- узагальнити вміння виготоленя подарункової упаковки.
- формувати вміння планувати свої дії у відповідності до поставленої мети та успішної її реалізації.
Розвивальна:
- розвивати вміння розв’язувати художньо – конструкторські і технологічні завдання;
- розвивати творче мислення та підприємницькі здібності.
Виховна:
- виховувати вміння приймати самостійні рішення ;
- виховувати впевненість у собі;
- виховувати вміння працювати у групі.
Тип уроку: ділова гра, урок-практикум.
Обладнання: матеріали та інструменти для виготовлення виробу (листки А4, кольоровий папір, клей, олівець, лінійка, степлер).
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Доброго дня! Сьогодні ви будете працювати у групах. Для того, щоб ваша робота була успішною будьте уважними як на уроці так і по відношенню один до одного.
ІІ. Мотивація та актуалізація навчальної і пізнавальної діяльності учнів.
Ми з вами завершуємо роботу над проектом «Подарункова упаковка» під час якої ви дізнались про матеріали з яких виготовляють упаковки, про різні способи та технології її виготовлення, удосконалили креслярські вміння, навчились виконувати необхідні економічні розрахунки – собівартість і ціна.
І саме сьогодні ви зможете використати всі знання і вміння, які отримали на попередніх уроках. Отже, ви зрозуміли, що сьогодні ви знову будете виготовляти подарункову упаковку, але не кожен індивідуально, а у групах.
Тобто урок буде проходити як ділова гра «Я підриємець».
IV. Повідомлення теми і мети заняття.
Ділова гра « Я підприємець».
V. Пояснення нового матеріалу.
Сьогодні у нас на уроці у нас є представники 4 підприємств.
Ваше завдання – виготовити якнайбільше оригінальних конкурентноспроможних подарункових упаковок.
1. Кількість
2. Якість.
Вимоги до якості виробу:
1.функціональні – зберігає свою цілісність;
2. естетичні: має бути охайною, приємної кольорової гами.
3. ергономічні – має бути зручною у використанні (невеликого розміру);
4. технологічні: не надто складний у виготовленні;
5. економічні – матеріали мають бути недорогі та доступні.
3. Дизайн (креативність). Ви отримуєте всі однаковий шаблон. Але для кожного підприємства є свій напрямок роботи, який саме - є у завданні. (8 Березня, 14 лютого, Новий рік, 1 вересня.
4. Економічні розрахунки.
Вартість матеріалів:
1. Картон - 1 упаковка (10 листків) - 18 грн.
2. Ножиці – 1 шт. - 10грн.
3. Лінійка - 1 шт – 12 грн.
4. Олівець - 1 шт. – 5 грн.
Інші витрати………
5. Презентація виробу.
Отже, умови гри
Попередні умови: для кожної групи було завдання принести необхідне обладнання для роботи.
Додаткові умови: у кожної групи є необхідне обладнання для роботи.
(група №1 – олівці, група №2 – ножиці; група №3 - лінійка, група №4 - картон) під час роботи ви можете здійснювати обмін, або навпаки не здійснювати. Це ви вже вирішуєте вашим колективом. Умови обміну у вас вказані у завданні.
VІ. Практична робота.
1. Виготовлення упаковки.
2. Презентація свого виробу.
VІІ. Підсумок уроку.
Виставка творчих робіт учнів
П’ятниця 13 квітня
Презентація джинсового стилю одягу
10-Б клас
Урок з трудового навчання «Виготовлення ляльки- травянки»
5-А і 5-Б класи
Урок провела вчитель трудового навчання Титаренко Н.М.
Майстер-клас «Складання серветки»
Майстер-клас проводила учениця 5-Б класу Шереметова Асоль
Майстер -клас «Карвінг»
Майстер-клас проводив вчитель трудового навчання Волянський М.М.
Виховний захід «Подорож океаном моди»
Виховний захід провела вчитель трудового навчання Титаренко Н.М.
Тема : Подорож океаном моди.
Мета: вчити учнів звертати свою увагу на зовнішність, на стиль;
виховувати інтерес до професії дизайнера;
розвивати художні смаки, творчі здібності , вміння створювати різні образи;
Обладнання : комп’ютер, проектор, кольорові олівці;
Основні поняття : мода, стилі одягу, дзайнер, метод біоніки.
Структура заняття
1. Мотивація
2. Конкурс дизайнерів .
Кількість учасників: 1 дівчинка від кожної команди.
Завдання: намалювати ескіз моделі «Калина» і «Верба».
3. Інформаційна хвилинка.
Кількість учасників: 1 дівчинка від кожної команди.
Завдання: розповісти про відомого українського дизайнера.
4. Дебати «Шкільна форма».
Кількість учасників: вся команда.
Завдання: одна команда висловлює свої аргументи «за», інша - «проти».
5. Конкурс загадок.
Кількість учасників: вся команда.
Завдання: відгадати загадки, які підготувала кожна команда вдома про одяг
6. Конкурс луків.
Кількість учасників: 2-3 дівчинки від кожної команди. .
Завдання: продемонструвати 3 луки (образи).
7. Конкурс «Хто більше»
Кількість учасників: 1 дівчинка від кожної команди. .
Завдання: продемонструвати якнайбільше способів зав’язування косинки чи шарфа.
8. Конкурс «Хто швидше»
Кількість учасників: вся команда.
Завдання: якнайшвидше назвати, що саме використали під час методу біоніки.
9. Повідомлення про айпсайклінг.
10. Демострація відео про напрямки моди для підлітків.
11. Підведення підсумків.