Тема. Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені
Мета уроку: узагальнити та систематизувати знання учнів про квадратні
корені, закріпити навички тотожних перетворень
ірраціональних виразів;
розвивати логічне мислення, пам’ять, культуру математичних
записів, пізнавальний інтерес до історії математики, вміння
користуватися мультимедійними засобами;
виховувати працьовитість та позитивне ставлення до
навчання
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань
Обладнання:
презентація «Історія математичних позначень»,
презентація «Багатозначні терміни. Радикал»,
картки із завданнями для самостійного тренування
ХІД УРОКУ
I Організаційний етап
II Перевірка домашнього завдання
Зібрати зошити з домашнім завданням
III Формулювання мети і завдань уроку
Поняття кореня і дії з ними є основою для багатьох тем у подальшому курсі математики. Тому мені б хотілося, щоб ви могли спиратися на знання з цієї теми у своїй роботі, як цей імпровізований чоловічок, символ нашого уроку.
Про що говорить вислів Кузьми Пруткова « Зри в корень», тобто дивись в суть чого-небудь.
Ви здібні, працелюбні. Успіхів Вам!
Творче домашнє завдання. Презентація « Історія математичних позначень».
IV Узагальнення і систематизація знань
1.Бліц-інтерв’ю
2.Визнач ОДЗ
Необхідно визначити, яке з чисел входить, а яке не входить в область визначення даного вирази: √ 1-х , х = 3; 0,9; 6; -1 4 / 5; 150.
Малюнок 1
При яких значеннях змінної вираз має зміст:
Хотілося б вам повідомити таку інформацію. У нашій країні:
• кожен 3 підліток курить;
• 6 кожен житель країни наркоман або пробував наркотик;
• на 150 жителів країни 1 людина інфікована СНІДом.
Дуже хотілося, щоб серед всіх цих категорій вас не виявилось, як і цих чисел немає в області визначення виразу.
3.Гра « Мікрофон»
Учні знаходять квадратний корінь із заданих вчителем чисел і передають уявний мікрофон наступному.
4. Відгадай логічне завдання
61/4 2/5
17/9 ? (3/4)
5. Виберіть правильну відповідь
Вправи Відповіді
6. Віднови втрачені записи
7.Робота в групах
Кожна група отримує завдання, самостійно вибирає спікера і доповідача.
Завдання I групи
№1 Звільнитися від ірраціональності в знаменнику дробу
а) ; б)
№2 Скоротити дріб
а) ; б)
Завдання II групи
№1 Спростити вираз
а) ;
б) ;
в) ;
Завдання III групи
№1 Порівняти числа
а)
№2 Спростити вираз
б)
а)
Завдання IV групи
№1 Спростити вираз
а)
№2 Винести множник з- під знака кореня
а), якщо а>0 , b>0
б) , якщо х<0 , y>0
Захист роботи кожної групи біля дошки.
Творча робота учня. Презентація «Багатозначні терміни.Радикал»
V Підсумок уроку
Що ми сьогодні робили? Що повторили? Що нового дізналися?
Оцініть свою роботу і підрахуйте суму балів.
|
|||
Лист самооцінки |
|||
Учня(учениці) |
|||
Вид роботи |
Кількість балів за вид роботи |
Бали |
|
Усні вправи |
Від 1 до 3 |
|
|
Теоретичний матеріал |
Від 1 до 3 |
|
|
Робота в групах |
Від 1 до 4 |
|
|
Корекція роботи товариша |
1 |
|
|
Творче завдання |
1 |
|
|
Сума балів: |
|||
А зараз, будь-ласка, прикріпіть до цієї земної кулі квіточку, що показує вашу самооцінку:
біла( ромашка справжня) – високий рівень;
жовтогаряча – достатній рівень;
червона – середній рівень.
Хотілося, щоб на земній кулі були лише білі справжні ромашки – справжні високі знання! Менше червоного кольору- кольору небезпеки!
VI Домашнє завдання
Збірник завдань с 183 КР № 3