Тема: Художнє оздоблення та дизайн. Виготовлення Українського віночка.
Мета:
навчальна: навчити учнів виготовляти український віночок (бісероплетіння); естетично оздоблювати виріб; удосконалювати навички роботи з ножицями; учити економно використовувати матеріал;
розвивальна: розвивати творчі здібності, фантазію, акуратність, образне мислення, дрібну моторику рук, вміння доводити роботу до кінця;
виховна: виховувати охайність у роботі, старанність, естетичні смаки, культуру праці.
Вік: 4 клас
Обладнання: крупний бісер жовтого та блакитного кольору, дротик для бісеру (20-30см), ножиці, тоненька атласна стрічка (жовта та блакитна, по 20см кожна).
Хід уроку
І. Організаційний момент Слайд 1
Нумо, діти, підведіться!
І приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок.
- Доброго дня. Мене звуть Христина Юріївна. Я сьогодні проведу у вас урок трудового навчання.
(Перевірка готовності учнів до уроку)
– У кожного на парті має бути крупний бісер, дротик для бісеру (20-30см), ножиці, тоненька атласна стрічка (жовта та блакитна, по 20см кожна).
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Слайд 2.
До барвистого віночка
Вишиваночка сорочка,
Фартушок і чобітки,
Й різнокольорні стрічки.
Це Оленка – українка,
Як вона співає дзвінко!
Як сміються оченята,
Як танцюють ноженята!
- Чи сподобався вам цей вірш? Про кого розповідається в ньому? (Про дівчинку – українку). Як би ми не читали цей віршик, можна сказати, що ця дівчинка – українка? (Можна). Чому? (Дівчинка одягнена в українське національне вбрання).
ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу. Слайд 3
У незалежній Україні, особливо тепер, зважаючи на піднесення патріотичних настроїв народу, увійшла в моду національна символіка – повернулася із забуття і розквітла. Слайд 4,5
- Які техніки декорування ви знаєте?( Аплікація, вишивка, плетіння з природних матеріалів, бісероплетіння, ткацтво, витинанка)
Для українського народу здавна традиційним оберегом був вінок. Зображення вінків було на одязі, скатертинах, рушниках, досить часто його використовували як елемент декорування будинку. Слайд 6,7
- Що таке декор (Сукупність елементів, що становлять зовнішнє оформлення архітектурної споруди або його інтер'єрів.)
- Що таке бісер? (Маленькі різнокольорові намистинки зі скла, металу чи пластмаси з отвором для нани- зування на нитку, волосінь або дріт)
- А що таке бісероплетіння? (Бісероплетіння — різновид декоративно-ужиткового мистецтва з використанням дрібних скляних або металевих намистинок.)
- Отже, сьогодні ми будемо виготовляти оберіг - віночок.
Інструктаж
- Приступаємо до роботи, пам’ятаємо про правила безпеки. Слайд 14
Фізкультхвилинка Слайд 15
Учні встали біля парт,
Будемо відпочивать.
Руки вгору, потягнулись,
Вниз, до ніжок, всі нагнулись,
І на місці пострибали
Раз, два, три.
Дружно всі поприсідали,
І за парти посідали.
ІV. Практична робота учнів. Слайд 16
V. Виставка та оцінювання робіт учнів.
- Який віночок вам сподобався найбільше?
- Чи все у вас вийшло?
- Що б ви хотіли виправити? Покращити?
VI. Підсумок уроку.
- Над чим ми працювали сьогодні на уроці?
— Який настрій створив у вас урок?