Тема. Турнір чарівників (за творчістю Ролінг і Толкіна)
Мета: розкрити зміст і головну думку творів;
зацікавити учнів творчістю письменників;
розвинути усне зв’язне мовлення учнів;
виховувати любов до літератури та жагу пізнання.
Обладнання: карти казкових країн, роздатковий матеріал, фломастери, папір, фарби.
Тип уроку. Урок застосування набутих знань
Вид уроку. Урок-турнір
Хід уроку
Клас поділяється на три групи. Кожна група має свого капітана-чарівника. Вони повинні якнайшвидше виконати поставлені завдання. Група, яка виконає це найшвидше, отримає перемогу в турнірі чарівників.
Ведучий-чарівник.
Добрий день вам, люди,
В нашій світлій хаті.
Як гостей найкращих
Раді зустрічати.
Ведуча-чарівниця.
Всіх ми хочем привітати,
Всіх запрошуєм на свято.
Буде усмішок багато,
Тож сідайте всі, будь ласка.
Ведучий-чарівник.
За знання хороші,
Гості дорогенькі,
Щиро вас вітаєм
В нас на посиденьках.
Ведуча-чарівниця.
Покажіть майстерність,
Розум та кмітливість,
Любов до мистецтва,
У розмові – щирість.
Ведучий-чарівник.
Хлопці та дівчата!
Прошу позмагатись.
Гуртом веселіше
Грати та навчатись.
Виходять два учні в костюмах герольдів.
Герольд1.
Сьогодні ми зібралися, щоб провести Турнір Чарівників між цими юними леді та джентльменами. Наш турнір не звичайний, а літературний. Побачимо, хто з вас любить читати, добре знає персонажів літературних творів.
Герольд2.
Щоб стати справжнім чарівником, потрібно мати чари в серці і вірити в чудеса. Як говорив Дені Дідро: „Чудеса там, де в них вірять. І чим більше вірять, тим частіше вони відбуваються.”
Герольд1.
Отже, перше завдання:
Розшифрувати зображення на гербі і вказати, що це за герб.
2. Прочитать зашифрований в головоломці вислів.
„Друж
це гою-
ба свя то”, -
з кни
3. Намалювати емблему або герб країни Фентезі.
4. Впізнай героя за інтер’єром.
Герої, зображені на малюнках, - з вивчених протягом року художніх творів. Назви їх, авторів та твори, в яких вони змальовані.

5. Відгадати, що у висловлюваннях є правдою, а що вигадкою.
6. Написати продовження історії про Гаррі Потера. (свій варіант)
7. Відгадати загадки.
8. Підписати, де знаходиться Вежа чарівників у замку і відгадати пророцтво.

![]()
![]()
РЕ
ШИЙ!
ЖЕ -
ПЕ
МО МУД
РІ НАЙ
Нагородження групи переможців.
Ведучий-чарівник.
Казка житиме вічно, допоки буде потрібна дітям! Казка житиме вічно, бо дитинство без неї – не дитинство!
Ведуча-чарівниця.
Ну що, сподобалось? Отож бо!
Затишно дітям в пазусі казок.
Отак би й слухав про царя Салтана,
Або про те, як весело козак
Обманював турецького султана.
Про карих коней з полуменем грив,
Про чаклуна, що все на світі може.
І хто б там що кому не говорив,
А згине зло, і правда переможе!
Той у Яги царівну одбере,
Той кам’янисте поле переоре,
Кощій Безсмертний непримітно вмре,
І всі безглуздя раптом переборе.
Лише борись, а щастя не втече,
Не схаменешся – півжиття позаду.
І день, і ніч, і тисяча ночей...
Спасибі вам за цю Шахерезаду.