"Творчість Архілоха- засновника ямбічного жанру"Презентація до уроку

Про матеріал
Це додаток до уроку "Творчість Архілоха- засновника ямбічного жанру" 8 клас.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Давньогрецька лірика Пісенна Декламаційна Сольна хорова елегійна ямбічна Гомер Тіртей Архілох Горацій Овідій

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

У чому сила поетичного слова Тіртея?

Номер слайду 7

Творчість Архілоха-засновника ямбічного жанру

Номер слайду 8

Цікавинки: Існує легенда про те, що одного разу юний Архілох за наказом батька погнав у сусіднє селище на продаж корову. При світлі місяця він помітив якихось жінок, що підійшли до нього зі сміхом і жартами, пропонуючи віддати корову в обмін на ліру. Не встиг Архілох відповісти, як вони зникли, залишивши біля його ніг ліру. Удома ніхто не повірив йому, але через те, що корову ніде не змогли знайти, батько пішов у Дельфи й там дістав від оракула відповідь: синові призначено набути безсмертної слави.

Номер слайду 9

Цікавинки: Відомо, що все життя поета супроводжувала бідність і він змушений був стати воїном-найманцем. Воював у Фракії, на острові Евбея, захищав грецьку колонію на острові Фасос, засновану ще його дідом, загинув у бою на острові Наксос.

Номер слайду 10

Цікавинки: Хоч Архілох був мужнім, це вже була зовсім не та «класична» мужність, не та героїка, яку проповідував у своєму епосі Гомер. Якщо для героїв Гомера повернутися без щита означало б довічну ганьбу, «зі щитом (перемога) або на щиті (смерть)». Архілох писав, що під час одного з боїв свого щита загубив і його зараз носить ворог, але він цим не переймається і купить собі нового щита…

Номер слайду 11

Цікавинки: Найбільше прославився Архілох ямбами, віршами іронічного, полемічного і різко сатиричного змісту. Відомо, що частина цих творів була пов'язана з його невдачею у коханні. Він був закоханий у якусь Необулу, чию красу пристрасно прославляв. Але після відмови батька дівчини при сватанні Архілох написав про Необулу, її батька та сестер настільки жовчні вірші, що, за легендою, ті не пережили образи і наклали на себе руки. Ямб у Архілоха не розмір, іронічний вірш.

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Фрагмент Архілохового рукопису

Номер слайду 14

План аналізу поезії: визначити тему, головну думку, до якої лірики належить, художні засоби, розмір

Номер слайду 15

Тіртей спільне Архілох Порівняння Тіртея та Архілоха кульгавий сильний літній патріоти молодий не брав участі добре володіють воїн у походах мистецтвом слова

Номер слайду 16

Чи корисним було для мене знайомство з творчістю Архілоха? я вважаю...(позиція). Тому, що... (пояснення) Приклад... (докази, аргументи). І тому... (висновок).

Номер слайду 17

Алгоритм написання сенкана: 1. Хто? Що? - 1 іменник. 2. Який? - 2 прикметники. 3. Що робить? - 3 дієслова. 4. Що автор думає про тему? - фраза з 4 слів. 5. Хто? Що? - нове звучання теми - 1 іменник.

Номер слайду 18

Архілох Ямбічний, цікавий, Захоплює, міркує, стверджує. Філософське ставлення до життя. Поет

Номер слайду 19

Інформація про домашнє завдання(одне на вибір): 1.Дати відповідь на запитання: «Чи можна вважати поезію Архілоха філософською?» 2. Уявіть, що ви репортер, візьміть інтерв'ю у Архілоха. 3. Порівняйте 2 поезії Архілоха на вибір (спільне-відмінне). 4. Поміркуйте: ямб – жанр поезії і ямб - розмір?

ppt
Додано
7 лютого
Переглядів
173
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку