У кожній рослині – життя на стеблині.

Про матеріал
поглибити знань дітей про рослинний світ; визначити важливості дбайливого ставлення людей до рослин; ; піклуватися про рослини і збільшення кількості зелених насаджень; виховувати любов і дбайливе ставлення до природи; зрозуміти, у чому полягає цінність рослин, вчитися піклуватись про них.
Перегляд файлу

1

 

 

 

Скрікеря Л.А..

 

Методична розробка уроку 

курсу за вибором «Уроки для сталого розвитку» для 2 класу

 

ТЕМА: У кожній рослині – життя на стеблині.

 

МЕТА: поглибити  знань дітей про рослинний світ;

                            визначити важливості дбайливого ставлення людей до рослин;

 

РОЗВИВАЮЧА:вчити аналізувати життєві ситуації ;

                            піклуватися про рослини і збільшення кількості зелених насаджень;

 

ВИХОВНА:        виховувати любов і дбайливе ставлення до природи;

зрозуміти,  у  чому полягає цінність рослин,

вчитися піклуватись про них.

 

ОБЛАДНАННЯ: -  телевізор;

   -  ноутбук;

-  навчальна презентація.

    -  картки для індивідуальної роботи .

                            -  для практичної роботи (насіння, земля,)

 

ТРИВАЛІСТЬ: 40 хвилин.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент

-Девізом нашого уроку будуть слова:

 

Ми всі любимо природу:

Турбуємось про чисту воду,

Дерева, квіти доглядаємо,

Гілочок ми не ламаємо.

Землю  любимо і світ,

Тут ви бачите нас всіх.  (сл.№2)

 

ІІ. Формування мети й завдання уроку

 

- Ми з вами на уроках сталого розвитку багато говорили про збереження нашої  блакитної планети.

- Сьогодні ми починаємо нову тему вивчати «Рослини – діти Землі». А допоможе нам в цьому наш  гість – РОСТОЧОК.

Ми дізнаємося , чому і як треба турбуватися про рослини.(сл.№3)

 

 

РОСТОЧОК:

Зупинися , людино, на мить…

І відчуй, як планеті болить.

Як із серця крик вирина –

Зупинися, земля в нас одна!

 

Як у серці тліє любов,

Щоб колись розгорітися знов.

Зупинися, людино, на мить….

І відчуй, як планеті болить…

 

-Давайте пригадаємо , що треба людству па мятати за для збереження краси нашої планети.

- А що може трапитися з Землею , якщо зникне рослинний світ?  (сл.№4)

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

-Нас з вами оточує жива природа. Ми теж є її частиною.  Отже  людина це старший товариш для рослин, тварин, тому вона  повинна оберігати і любити їх.

_ Чи так Росточок?

РОСТОЧОК

Все на землі нам треба берегти:
І птаха, й звіра, і оту тваринку.
Не чванься тим, що цар природи ти.
Бо врешті, ти – лише його частинка. 

 

ІV. Формування нових вмінь і навичок

1. Розгадування кросворду (сл.№ 6)

D:\школа\картинки\autumn_leaves_PNG3597.png    -Ачи добре ви знаєте рослинний світ ми зараз дізнаємось , розгадавши кросворд.

1.Батько сто синів має,

   Всім шапки справляє. (дуб,жолуді)

 

2. Як крізь землю він ішов

    Гарну шапочку знайшов.  ( гриб)

D:\школа\картинки\гриб.png

3. Навесні цвітуть , мов свічі,

    Заглядають сонцю в вічі,

    А під осінь ті свічки

    Одягають з голок кожушки. (каштан)

D:\школа\картинки\каштан.png

4. Як дерево назівається ,

    Що влітку в білий пух одягається (тополя)

 

5. Як листки її пом яти

D:\школа\картинки\мята.jpg    Добре чути запах .. ( м’ята)

 

-Яке слово отримали?  ЖИТТЯ. (сл. № 7)

- У рослини життя починається з корінця .

 

2. Робота над малюнками підручника.

 


- А що ви думаєте про такі вчинки дітей?

 - А що скаже наш гість?

 

РОСТОЧОК

Рослини – це нетількикраса довкілля. Вони дають нам їжу, ліки, матеріал для меблів, олівців і зошитів. Вони збагачують повітря киснем, щоб люди могли дихати! Тому важливо не лише зберігати їх, а і дбати, щоб кількість рослин збільшувалась. І робити це дуже про-сто. Достатньо кожній людині посадити й доглянути хоча б одну рослину.

 

 

Мікрофон :

Питання РОСТОЧКА

- Як ти можеш долучитись до цієї доброї справи?

- Дійсно, рослині без турботи людей важко.От наше деревце підросло. (стовбур)

 

3.Робота в парах

- У вас на партах конверти , які вам приготував РОСТОЧОК.

Вам треба скласти прислів я і пояснити їх значення.

 

А) Багато лісу – не губи,

Мало лісу – бережи.

 

Б) Не бережеш росточки

Не побачиш і дерева.

 

В)Увійди в  природу другом

І світ буде чудовим.

 

Г)Дерево тримається корінням,

А люди – своїми друзями.

 

-Чого вони вчать? (Відповіді дітей)

3. Релаксаційна пауза. (Тихо звучить музика). (сл.№ 9)

Вчитель. А зараз, заплющивши очі, уявіть себе у найпрекраснішому місці на землі. Це велика квітуча галявина, на якій зелена трава. Ви відчуваєте, як ноги ступають по ранковій росі, як тіло огортає ранкова прохолода. Повіває ніжний вітерець, і вам хочеться бути тут, серед цієї краси. Вдихніть глибше свіже повітря. Чуєте якісь звуки? Може, цешумлять дерева чи співають пташки, а може, ви, чуєте як звучить тиша? Залишайтесь серед цього прекрасного буяня природи, і відчувайте як у вас вливаються нові сили…

C:\Users\User\Desktop\стальий розвиток\P1210899.JPGА тепер, розплющивши очі, повільноозирніться довкола. Спробуйте зберегти свіжість, бадьорість і гарний настрій до кінця дня.

 

4. Асоціативний кущ ( ГІЛОЧКИ)

-А що ми повинні робити, щоб такі гарні місця не зникли?

-Як людина повинна  піклуватися про рослини?

 

-         Поливати

-         Не зривати

-         Садити

-         Рихлити

-         Доглядати

-         Удобрювати

5.Робота в групах.

- Давайте зробимо плакат, який буде нагадувати людям, що рослини – це діти Землі і їх треба берегти.

D:\школа\картинки\mini_5.jpg

 

 

 

 

V. Закріплення нових знань

1. Чого не вистачає – листочків.

У вас на партах у кожного є листочки. Напишіть, як ви тепер будете піклуватися про рослинний світ.

 

2. Практична робота . (Звучить українська народна пісня «Чорнобривці»)

    Зараз ми з вами будемо займатися висадкою рослин. Це квіти Чорнобривці і вони будуть прикрашати майданчик нашої школи.

- А чи знаєте ви , чому квіти мають таку назву? (Легенда  про квіти)

C:\Users\User\Desktop\стальий розвиток\P1210902.JPGДавайте пригадаємо з чого почався урок. Ми з ясували, що життя рослин починається з міцного кореня. Але спочатку в землю попадає зернятко. Майже таке як у вас лежить на парті. Зараз ми його висадимо у землю, але що потрібно зробити спочатку :

        Інструкція :

- підпушити землю;

- трохи  налити води;

- покласти зернинку і присипати землею;

- полити ще раз;

- поставити на сонячне місце  і поливати через кожні 3 дні.

VІ.Підведення підсумків уроку

- От і завершується наш урок.

Вправа «Мікрофон». РОСТОЧОК
Які завдання вам сподобалися найбільше? 
Які завдання було виконати важко? 
Що ви будете робити, щоб наша планета була гарною? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
31 січня
Переглядів
125
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку