Урок"Добро і чесність"

Про матеріал

Ознайомити дітей з національною спадщиною українського народу.

Розвивати здіності та почуття до інших людей. Виховувати бажання вживати у повсякденному житті слова вічливості, поваги до їнших людей.Формувати почуття доброти, чесності гідності.

Перегляд файлу

Тема: Добро та чесність

 

Мета:

  • Ознайомити дітей з національною спадщиною українського народу.
  • Розвивати здіності та почуття до інших людей.
  • Виховувати бажання вживати у повсякденному житті слова вічливості, поваги до їнших людей.
  • Формувати почуття доброти, чесності гідності.

Обладнання:

  • вислови видатних людей
  • плакати з правилами доброти та чесності
  • комп’ютер, телевізор, казка « Як дівчинка подружку шукала»

Місце проведення: класна кімната

Форма проведення: година спілкування

План проведення

  1. Вступна частина
  2. Мотивація
  3. Повідомлення теми заходу
  4. Основна частина заходу
  5. Підсумок заходу

 

Список використаних джерел

 

  1. https://infourok.ru/vihovniy-zahid-narodna-mudrist-pro-dobrosovistvichlivist-553637.html
  2. http://psychologis.com.ua/chestnost.htm
  3. Збірник кращих робіт учасників Всеукраїнського конкурсу на кращу методичну розробку «Добро починається з тебе», 2008-2009 рр.; Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000», Університетменеджменту освіти АПН України; Редкол.: Є.Р.Чернишова (голова редакційної колегії), Т.М.Соломатіна (упорядник) та ін.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід заняття

І. Вступна частина.

                                                                                       Перед розумним треба схилити голову,

 а перед добрим серцем стати на коліна.

(В. Сухомлинський)

 Ще здавна люди цінували чесність, щирість, відкритість, вчили  діток не робити  поганих вчинків та лихих намірів. Як говорили наші предки: «Зло, як відомо, породжує зло, а от добро, пород­жує добро». Та обов’язково може повернутисядо людини у сто крат більшим добром.  Не давайте лихим вчинкам  взяти над вами перевагу. Щоб люди вас поважали та добре ставилися до вас, ніколи не забувайте і завжди дотримуйтесь золотого правила вихованості: «Савтеся до людей так, як би ви хотіли, щоб люди ставилися до вас. Як сказав один мудрець:       

«Живи, добро звершай та нагород за це не вимагай. Лише в добро і вашу правду, віра Людини відрізня від мавпи й звіра. Нехай ця істина стара: Людина починається з добра.»

ІІ. Мотивація.

  1. Слухання казки.

-  Діти я  пропоную вам зараз послухати казку «Як дівчинка подружку шукала» .

Жила-була на землі дівчина, яку звали Любов. Невесело було їй жити на світі без подружки. Ось і звернулася вона до сивого, старого чарівника, який прожив уже більше ста років:

 – Допоможіть мені, дідусю, вибрати подружку, щоб я могла дружити з нею все життя.

Подумав чарівник і сказав:

 – Приходь до мене завтра вранці, коли заспівають перші пташки і роса ще не зійде.

 Вранці, коли яскраво сонечко освітило землю, прийшла Любов на призначене місце і побачила: стоять п’ять прекрасних дівчат.

Ось, вибирай, –  сказав чарівник, – одну звати Радість, іншу – Вдача, третю – Краса, четверту – Сміливість, п’яту – Доброта.

Всі вони прекрасні, - сказала Любов. – Не знаю, кого і вибрати…

Твоя правда, – відповів чарівник, – вони усі хороші, і ти в житті ще зустрінешся з ними, а, можливо, і дружитимеш, але вибери одну з них. Вона і буде тобі подругою на усе життя.

 Підійшла Любов до дівчат ближче і подивилася в очі кожній. Вона задумалася, а потім підійшла до дівчини Доброти і простягла їй руку…

  1. Вправа «Мікрофон»

 - Прослухавши казку скажіть, який вона  зробила вибір та чому? (відповіді дітей)

ІІІ. Повідомлення теми заходу.

Є дуже багато висловів видатних людей про добро та чесність прочитавши їх є над чим подумати . Тому пропоную вам прочитати на дошці  вислів Василя Сухомлинського, твори якого ми неодноразово читати на наших уроках.

Робіть так, щоб людям, які вас оточують, було добре…

- Діти скажіть про що ви подумали прочитавши цей вислів?

- На вашу думку що таке добро?

- Про яку людину ми можемо сказати, що вона добра та  на які вчинки здатна?

З давніх давен чесність та доброта є традицією для кожного народу. Допомога знедоленим, нещасним, захистити старість, немічність, порятувати хворого, захистити скривдженого поділитися останнім шматком хліба це все і є частинка доброти. Тому що доброта – це крила, на яких тримається людство.

 

 

ІV. Основна частина заходу

Цю годину спілкування сьогодні ми присвятимо доброті та чесності. Пропоную вам  з вам звернутися до словничка і дізнатися, що ж таке добро, доброта та чесність.

Словничок.

Добро. 1. Усе позитивне в житті людини, що відповідає її інтересам, бажанням, мріям, благо, позитив; протилежне – лихо, зло.

 2. Добра, корисна справа, вчинок.

 3. Задоволення, яке хто-небудь відчуває від певного становища, певних обставин.

Доброта. 1.Чутливе ставлення до людей.

2.Привітність, ласка, прихильність.

Чесність.

  1. Це одна з основних граней людських чеснот, моральна якість, що  відображає одну з найважливіших вимог моральності.
  2.  відкритість і уникнення обману у відносинах з іншими людьми і собою.

Вправа «Мозковий  штурм»

-  Скажіть навіщо людині робити доброта?

-  Треба самому робити добро чи чекати  поки попросять його зробити?

-  Діти до кого ми можемо бути добрими?

-  Давайте порівняємо добру та чесну людину з кольорами та звуками, якими вони будуть?(вислови дітей)

-         А себе ви вважаєте доброю та чесною людиною та поясніть чому?

Гра «Галявина  доброти»

На парті у кожного є квітки червоного, жовтого, синього та зеленого кольорів, кожен колір це риса вашого характеру.

Червоний колір – добро, зелений – чесність, жовтий – відповідальність, синій – милосердя. Пропоную вам взяти ту квітку, яка найбільше відповідає вашому характеру та створити галявину добрих справ, прикріпивши квіточку до стебельця.

- Діти, я побачила, що дехто з вас змінив свою думку, тому на галявині розквітли «квіти доброти» різних кольорів як наша веселка.

- Який ми можемо з вами зробити висновок після цієї гри?(висловлювання дітей)

 

    V.Підсумок заходу

Сьогодні ми крокували стежиною добра та чесності. Тож давайте  підсумуємо це заняття разом продовживши речення.

 «Що треба робити людині , щоб бути…»

  • Чесним – не оманювати.
  • Ввічливим – висловлюватися вічлими слова та поводити себе ввічливо
  • Добрим – робити добрі вчинки
  • Розумним – багато вчитися та слухати поради вчителя і батьків.

Я сподіваюсь, що цей час, який ми провели сьогодні з вами дасть змогу нам робити більше добрих вчинків. Будьте добрими, людяними, терпеливими, чесними.

«Нехай не черствіють ваші душі в щоденних клопотах, бережіть свої серця від усього злого».

docx
Додано
31 січня 2024
Переглядів
485
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку