У музичному театрі. Балет.

Про матеріал
Вступ. Ось уже понад три століття французьким словом балет називають виставу, в якій поєдналися музика і танець, драматичне і образотворче мистецтво. Звідки ж веде свій початок цей вид мистецтва? Мабуть, від сюжетних танців, де музика об'єднувалася
Перегляд файлу

Урок 30. У музичному театрі. Балет.

Мета:

Вступ. Ось уже понад три століття французьким словом балет називають виставу, в якій поєдналися музика і танець, драматичне і образотворче мистецтво. Звідки ж веде свій початок цей вид мистецтва? Мабуть, від сюжетних танців, де музика об'єднувалася

Пригадайте, що таке балет. Чим цей вид мистецтва відрізняється від опери?

Літературною основою балетної вистави, які оперної, є лібрето. У створенні балету беруть участь танцівники і балетмейстер, симфонічний оркестр і диригент, художники по костюмах та художники - декоратори.

Балет, як і опера, зародився в Італії, де полюбляли і веселі танцювальні сценки на карнавалі, і пишні урочисті видовища з величавими танцями знатних дам і кавалерів. У Франції в той самий час розквітло мистецтво придворного балету та сформувалася його специфічна хореографічна мова.

Прагнучи зробити свій танець легким, повітряним, танцівниці намагалися встати на кінчики пальців, що привело до винаходу пуантів, розвитку техніки жіночого танцю.

Балет складається із класичного танцю, характерного танцю і пантоміми.

Але потрібно розуміти особливості його складових. Класичний танець — дуже граціозний. Всі його рухи і пози витончені та піднесені.

Характерний танець побудований на основі не класичних, а народних хореографічних елементів.

І, нарешті, не менш важлива ще одна складова частина балету — пантоміма (від грецького — «все відтворюючий наслідуванням»). Це рухи, жести, якими актори ніби розмовляють одне з одним. За допомогою пантоміми передається зміст вистави, розвиток її сюжету.

«Лускунчик» Петра Ілліча Чайковського — один із найпопулярніших у світі балетів, який у багатьох країнах став частиною новорічно-різдвяного святкування. В основу лібрето цього балету покладено сюжет казки Е. Т. Гофмана «Лускунчик та мишачий король». Композитор створив геніальну музику, найголовніша тема якої — пошуки людиною своєї справжньої суті.

Чудова музика П. Чайковського вабила багатьох хореографів, тому балет пережив рекордну кількість постановок. Його трактували і як просту дитячу виставу, і як розкішну різдвяну казкову феєрію, балет-свято, балет-гру. В різний час на різних сценах свої сценічні версії «Лускунчика» втілювали різні хореографи.

Пригадайте, про що розповідається в казці «Лускунчик та мишачий король». Які фрагменти з цього балету ви слухали раніше?

Слухання Петро Чайковського «Лускунчик», фрагменти а балету: «Вальс снігових пластівців», «Вальс квітів», сцена битви Лускунчика з мишами.

Що виникає в уяві під час сприймання цієї музики?

Які почуття охоплюють?

Порівняйте характер та настрій «Вальсу снігових пластівців» та «Вальс квітів».

Що в них є споріднене? Чим вони відрізняються?

Як композитор підкреслює казковість подій і національні особливосте танців гостей на балу в казковому місті солодощів?

Слухання пісні «Школярі школярики» сл.О.Вратарьова, муз.О.Злотник

1.На підвіконні в класі квіти,

Навпроти — Гоголя портрет.

А ми блукаємо по світу

Через мережу Інтернет

Якби не вчилися у школі,

Ніколи б не почули ми

Про теорему Піфагора

І про частинки «не» і «ні».

Приспів:

Школярі-школярики, очі, як ліхтарики...

По законах фізики – зимно край вікна.

Школярі-школярики, очі, як ліхтарики...

По законах лірики – круглий рік весна!

 

2.Але найкращий час у школі,

Це добре знає кожен клас,

Коли співа веселий дзвоник

І на перерву кличе нас.

У всіх такі цікаві теми –

Про макіяж і Брітні Спірс.

І тільки мій рудий Ромео

Про мене знов складає вірш.

 

Підсумок уроку.

 

doc
Додано
28 березня 2020
Переглядів
2349
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку