Початок президентства В. Януковича Після приходу до влади В. Янукович та уряд М. Азарова було проголошено проведення податкової, пенсійної, судової та інших реформ, скорочення бюрократичного апарату, просування в бік європейської інтеграції. Наочним втіленням активної діяльності нової команди мала бути успішна підготовка до проведення чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012». 27 квітня 2010 року – підписано Харківські угоди, які на 25 років продовжували базування Чорноморського флоту Росії в Криму. Україна натомість отримувала знижку на природний газ у розмірі 100 дол. за тисячу кубічних метрів Почалася підготовка Угоди про асоціацію з ЄС. У той самий час було ухвалено рішення про позаблоковий статус України. 30 вересня 2010 р. рішенням Конституційного Суду України Закон «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 р. було визнано неконституційним «у зв’язку з порушенням конституційної процедури його розгляду та прийняття».
Номер слайду 3
Податковий Майдан. Ув’язнення лідерів опозиції. Податковий Майдан (22 листопада — 3 грудня 2010 р.). Причина: прийняття Верховною Радою Податкового кодексу, який у народі прозвали КАТ (кодекс Азарова—Тігіпка). Вимоги: накласти вето на документ. Результат: Через п’ять днів на Майдан до протестувальників вийшли В. Янукович та М. Азаров і заявили, що ймовірність ветування Податкового кодексу «досить висока», а влада і підприємці мають «одну мету». 30 листопада 2010 р. Президент частково ветував кодекс, але мітингувальники відмовилися залишати Майдан, вимагаючи повного ветування. У ніч на 3 грудня силовики та комунальники під приводом розчищення території для установки новорічної ялинки знесли наметове містечко. Розправа з Податковим Майданом засвідчила, що влада була впевнена в безкарності своїх дій.
Номер слайду 4
2011 – РІК РОЗПРАВИ НАД ОПОЗИЦІЄЮ5 серпня 2011 року – заарештовано Ю. Тимошенко, а 11 жовтня суд визнав її винною в перевищенні службових повноважень і завданні матеріальних збитків «Нафтогазу» в розмірі 189,5 млн дол. Її було засуджено до семи років ув’язнення й зобов’язано виплатити збитки.27 лютого 2012 р. після тривалого утримання в слідчому ізоляторі було засуджено лідера опозиційної партії «Наша Україна — Народна Самооборона», колишнього Міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. призначено покарання: чотири роки позбавлення волі з конфіскацією майна; позбавлення права обіймати посади, що пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов’язків на термін до трьох років; позбавлення 1-го рангу державного службовця.8 червня — 1 липня 2012 р. в Україні та Польщі відбувся чемпіонат Європи з футболу «Євро-2012»
Номер слайду 5
Мовний Майдан. Вибори до Верховної Ради України 2012 р. Мовний Майдан (3 липня — 8 серпня 2012 р.)Причина: Закон «Про засади державної мовної політики» (так званий «закон Ківалова—Колесніченка»), який фактично розширював сферу офіційного вживання російської мови. Результат: сутички з силами “Беркута “, 8 липня, незважаючи на акції протесту, що проходили не тільки в Києві, а й в інших містах України, В. Янукович підписав скандальний закон, який передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де частка представників національних меншин становить понад 10 %.28 жовтня 2012 р. Чергові вибори до ВРУ. Партія регіонів -30 % КПУ — 13,18 %«Батьківщина» - 25,54 %«УДАР» — 13,96 %«Свобода» — 10,44 %Вибори 2012 р., як і попередні, засвідчили підтримку Партії регіонів у східних та південних областях. У новообраному парламенті різними способами поступово була утворена фракція Партії регіонів із 207 осіб (частково це були «тушки» з опозиційних партій). У союзі з КПУ це давало фракції змогу ухвалювати потрібні рішення.
Номер слайду 6
Євромайдан. Революція Гідності. Причина: 21 листопада 2013 р. за кілька днів до саміту «Східного партнерства» ЄС у столиці Литви - Вільнюсі, де мала бути підписана Угода про асоціацію з ЄС, уряд Януковича відмовився від її підписання, що призвело до початку революційних подій. Події революції: 30 листопада 2013 р. – спроба розігнати акцію протесту. Уночі загони міліції «Беркут» напали на студентів, наступного дня почались протистояння між міліцією та мирним населенням.1 грудня 2013 р. - Київ зібрався на перше віче, вимоги: відставка Кабінету Міністрів і розслідування подій 30 листопада 2013 р.8грудня 2013р. – “марш мільйона”. з 10 на 11 грудня 2013 р - кілька тисяч бійців «Беркуту» та внутрішніх військ зробили спробу звільнити («зачистити») вулицю Хрещатик та Майдан Незалежності від протестувальників 16 січня 2014 р. – влада ухвалила «диктаторські закони», за яким передбачався арешт за організації мітингів. Населення не розійшлось.ронні органи застосували проти протестувальників вогнепальну зброю. 22 січня 2014 р. загинуло троє осіб: вірменин Сергій Нігоян та білорус Михайло Жизневський, українець Юрій Вербицький. 18-20 лютого 2014 р. – найжорстокіші протистояння влади та населення. В результаті цих протистоянь з’являється Небесна Сотня (загибліучасники протесту). 20 лютого 2014 р. – ВРУ засудила насильство. Янукович утік з країни. Головою ВРУ став Олександр Турчинов, на нього також було покладено виконання обов’язків Президента.