Україна в умовах перебудови. Міжнародна ситуація. Відновлення пам’яті про Голодомор.

Про матеріал
Тема: Україна в умовах перебудови. Міжнародна ситуація. Відновлення пам’яті про Голодомор. Мета визначити передумови, протиріччя та наслідки політики перебудови і гласності в СРСР; проаналізувати зміни у зовнішньополітичному житті СРСР; охарактеризувати діяльність Михайла Горбачова; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки; удосконалювати навички роботи в парах, малих групах, вміння працювати з текстом підручника та Інтернет-ресурсами; формувати повагу до історичного минулого України.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

1964-1982 Якого політичного діяча СРСР стосується наведена хмаринка слів?Застійсамвидавдефіцитрозвинений соціалізмправозахисники. Сергій Параджанов. Леонід Биковрусифікація. Косигінська реформа. УГГВ’ячеслав Чорновілурбанізація. Петро Шелестноменклатурахімізаціямеліораціямеханізаціяелектрофікація. Конституція УРСРдисиденство. Олег Антонов. Василь Стус«Тіні забутих предків»

Номер слайду 3

Брежнєв Леонід Ілліч

Номер слайду 4

Номер слайду 5

«ПЕРЕБУДОВА»

Номер слайду 6

Тема: Україна в умовах перебудови. Міжнародна ситуація. Відродження пам'яті про Голодомор.

Номер слайду 7

Горбачов Михайло Сергійович

Номер слайду 8

До влади прийшли Ю. В. Андропов (листопад 1982-1984) К. У. Черненко (лютий 1984-1985)

Номер слайду 9

«Перебудова» - політичний курс, який реалізовувався в СРСР у 1985-1991 рр. Його суть полягала у спробі системно модернізувати суспільство.1. Причини та початок «Перебудови»М. Горбачов

Номер слайду 10

Причини: Науково-технічне відставання СРСР від провідних країн світу. Загроза соціального вибуху і розпаду СРСРНездатність СРСР належним чином реагувати на глобальні проблеми

Номер слайду 11

Вправа “дешифрувальник”

Номер слайду 12

Складові частини «перебудови»В економіці: перехід до інтенсивних методів господарювання. В ідеології: ліквідація цензури, гласність. У соціальній сфері: поліпшення матеріального добробуту людей. У внутрішній політиці: демократизація суспільного життя. У зовнішній політиці: припинення «холодної війни»

Номер слайду 13

2. Відродження пам'яті про Голодомор 1932-1933 рр. Основним об’єктом гласності стали так звані білі плями в історії КПРСУ 1983 р. в Університеті Квебеку (Монреаль) була проведена перша у світі наукова конференція, присвячена ключовим проблемам Голодомору.

Номер слайду 14

У 1986 р. в США вперше вийшло ґрунтовне дослідження про Голодомор Р. Конквеста «Жнива скорботи». У проблематиці Голодомору основним здобутком радянської доби, яка стрімко відходила в минуле, стало видання «Голод 1932-1933 років на Україні: очима істориків, мовою документів». 

Номер слайду 15

Робота з історичним джерелом. З інтерв'ю Леоніда Кравчука після ознайомлення з архівними матеріалами про голод 1932-1933 рр.: «Ви знаєте, тільки нежива людина може не відреагувати на таке. Я з часом зрозумів: усе, що робилося, була суцільна брехня. І партія цю брехню утверджувала, обмежуючи в інформованості навіть тих людей, які повинні були “за службовим обов'язком” знати правду. Це був фарс, фальсифікація, злочин. І я повторюю: якби я знав усе це в 1958 році, я ні за що до цієї партії не вступив би. Ось що я коротко можу сказати про перелом у своїй свідомості». Як українські державні та громадські діячі пояснювали трансформацію свого світогляду внаслідок гласності? Чому правда про Голодомор спонукала українців відмовлятися від комуністичних поглядів?

Номер слайду 16

3. «Нове мислення» та міжнародна ситуація«Нове мислення» - політичний курс на припинення «холодної війни» й відмову від гонки озброєнь, обґрунтування пріоритету загальнолюдських цінностей. У 1987 р. вийшла у світ книжка М. Горбачова «Перебудова і нове мислення для нашої країни і для всього світу»

Номер слайду 17

Домашнє завдання. Опрацювати §16

pptx
Додав(-ла)
Пасіка Юлія
Додано
28 березня 2023
Переглядів
587
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку