«Українці – хто ми?»

Про матеріал
Розробка уроку з інтегрованого курсу «Я досліджую світ» 1 клас на тему «Українці – хто ми?»
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розробка уроку з інтегрованого курсу

«Я досліджую світ» 1 клас

 на тему

«Українці – хто ми?»

 

 

 

 

 

 

 

 

                               Коробки Тамари Іванівни,

                                вчителя початкових класів

                                  ОНЗ «Міловська гімназія»,

                                           вища категорія, учитель-методист

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                 смт Мілове

                                   2020р.

        Тиждень 32. Ми – українці. Ми - європейці.

Тема дня: Українці – хто ми?

Мета: дослідити, хто такі українці; закріпити знання дітей про Україну; закріплювати вміння читати виразно, розуміти прочитане писати слова під диктування;спонукати до позитивних емоцій від зустрічі з учителем, школою, однокласниками; розвивати громадянську позицію; формувати прагнення до дослідження, творчу фантазію, креативність мислення; виховувати громадянські і патріотичні почуття.

Очікувані результати навчання:

  1.   Уважно сприймає усні репліки вчителя і однокласників при ранковій

             зустрічі.

  1.   Ставить питання до розповіді і відповідає на запитання.
  2.   Підтримує і ініціює діалог на теми,що цікавлять.
  3.   Ділиться своїми почуттями і емоціями від прослуханого.
  4.   Розповідає про те,що його вразило.
  5.   Спілкується з однокласниками і учителем.
  6.   Читає вголос короткі тексти з метою отримання інформації.
  7.   Ставить запитання, щоб більше дізнатися про історію своєї країни.
  8.   Підтримує та приймає інших.

10. Працює в групі.

11. Презентує результати своєї роботи.

12. Усвідомлює почуте про Україну.

13.Знає правила написання власних назв іменників.

14.Уміє писати під диктовку.

                                                                                                          

Обладнання: карта України, картки для групової роботи, роботи в парі, відеофільм «Легенда про Україну», відеофільм про Київ, дитяча карта України.

                                

 

                             Хід уроку:

І. Ранкова зустріч

1. Привітання

В кожного із нас в руці

Українські прапорці.

А на наших прапорцях

Сяє сонце в промінцях.

І жива водичка синя –

Гарно жити в Україні!

Українці  - я і ти –

Будем радісно рости!

(Діти повторюють за учителем)

2) Вправа «Покажи настрій»

- Поплескайте у долоні, у кого сьогодні гарний настрій.  Потупайте ніжками, у кого сумний настрій.

  3) Вправа «Ти подобаєшся мені».

  Учасники об'єднуються в пари, стають обличчям одне до одного, беруться за руки і ведуть діалог:

— Ти подобаєшся мені.

— Чому?

— Ти подобаєшся мені, тому що...

  Називають одну характерну рису, що подобається у партнерові. Потім міняються ролями

2. Обмін інформацією.

 - Діти, скажіть, що таке Батьківщина?  Хто ми?

Прослухайте вірш А.Костецького «Батьківщина» і доповніть свої міркування.

Знаєш ти, що таке Батьківщина?

Батьківщина – це ліс осінній,

це домівка твоя і школа,

і гаряче сонячне коло.

Батьківщина – це труд і свято,

Батьківщина – це мама й тато,

це твої найщиріші друзі

і бджола у веснянім лузі.

Батьківщина – це рідна мова,

це дотримане чесне слово.

     Гра «Кубування»

На гранях куба завдання-запитання. Діти кидають куб, даючи відповіді на запитання і виконуючи завдання.

  • Назва нашої держави
  • Назви державні символи України
  • Назви дерева-символи України
  • Назви 2 українських пісні
  • Розкажи прислів’я чи приказку

3. Групове завдання

Гра «Юні дизайнери»

  - А зараз пропоную вам спробувати себе в ролі дизайнерів, людей, які прикрашають, оздоблюють, створюють красу. Перед вами аркуші паперу. Намалюйте на них те, чим би ви прикрасили наш рідний край, щоб усім хотілося сюди приїжджати.

4. Заповнення щоденних новин

- Дата…

- Місяць…

- Сьогодні…(день тижня)

- Який день тижня за порядком? Який день був учора? Буде завтра?

- Яка сьогодні погода?

- Опади…

Учитель назначає помічників дня

ІІ.  Основна частина

1. Повідомлення теми тижня і дня

- Тема цього тижня «Ми – українці. Ми - європейці.», а тема дня «Українці – хто ми?»

    Вправа «Очікування»

- Що ви очікуєте від сьогоднішнього заняття?

 - А як ви гадаєте, яким воно повинно бути?

 - Я сподіваюся, що сьогодні заняття буде цікавим, ви дізнаєтесь багато нового: хто такі українці, поговоримо про нашу рідну землю, на якій ми народилися і живемо.

2. Бесіда з елементами розповіді

Наша Батьківщина велика і прекрасна. ( Показую на карті Україну) А як же зветься ця земля?

 3. Вправа  «Крісло автора»

(Підготовлений  учень читає вірш)

У всьому світі кожен зна:

Є Батьківщина лиш одна.

І в нас вона одна-єдина

Це наша славна Україна.

4. Розповідь учителя

  - Річки немає без джерел, дерева без коріння, людини без Батьківщини, без роду. Кожна людина зажди з великою любов’ю згадує місце, де народилася, де живуть її батьки, дідусь, бабуся, брати і сестри, де жили їхні предки. Для кожного з нас рідний край – це найдорожча і найрідніша Батьківщина, мила серцю Україна, тому, що тут ми народились і живемо, тут зустрічаємо вперше росяні світанки, спостерігаємо, як сходить і заходить сонечко. Це для нас навесні співають невгамовні солов’ї і цвітуть білесенькі сади, а чарівна осінь дарує найтеплішу гаму золотих кольорів. Це для нас зима-чарівниця обсипає інеєм усі рослинки, щоб здивувати і причарувати серце, напоїти його любов’ю до рідного краю. Бо та земля, на якій ми народилися, усім нам, як мати – одна на цілий світ, найдорожча, найдобріша і наймиліша. І недаремно свою Вітчизну українці з прадавніх віків називають Ненькою Україною.

  • Український народ склав безліч прекрасних казок, прислівїв, приказок, загадок, легенд. Послухайте одну з них -  легенду про створення нашої рідної України.

5. Перегляд відео «Легенда про Україну»  

https://www.youtube.com › watch

6. Бесіда про Київ

  • Яке місто є столицею України?

Так, Київ – це столиця України. Він розкинувся на берегах славної ріки Дніпро Це найзеленіше місто нашої країни. Особливо красиві його вулиці, коли свічками зацвітають тисячі каштанів.

7. Перегляд відео про Київ     

         https://www.youtube.com › watch

8. Бесіда про Державні символи

   «Людина хороша, коли на себе схожа», говорять у народі. Кожна нація намагається виявити себе і свою суть у національних символах. Тому кожна держава світу має свої символи. Назвіть державні символи України. Що ви про них знаєте? (Відповіді дітей)

                Фізкультхвилинка

Усі вдихніть на повні груди

Потягніться догори.(Вдих)

Хай з вас вийдуть добрі люди.

Раз, два,три,

Раз, два, три.(Видих)

9. Народні символи України

    1.) Розповідь учителя

 -    Кожен народ має  свої символи – рослини, тварини, без яких неможливо уявити цю державу. Але на відміну від державних, народні символи не записані у Конституції. Вони живуть у серці та пам’яті народу.

До рослинних символів відноситься верба, дуб, тополя, калина, мальва, барвінок, чорнобривці, любисток тощо. З рослин дівчата плели вінки, і кожна квітка в них щось символізувала.

Деревій – нескореність. Ромашка - доброту і ніжність. Калина – красу та дівочу вроду. Барвінок – життя. Любисток – людську відданість.

Чорнобривці – вроду. Безсмертник – довголіття. Незабудка – пам’ять.

Ружа – любов.

Кажуть люди «Без верби і калини нема України». Як ви розумієте це прислів’я?

 2)  Виготовлення аплікації калини

                         (  Робота в парі)

  • А зараз ми зробимо аплікацію калини.

(Із заготовлених частин діти роблять аплікацію)(Додаток 1)

3.) Розвиток математичних умінь

 - А зараз розв’яжіть задачу:

Іра намалювала 5 чорнобривців, а Таня – на 3 більше. Скільки чорнобривців намалювала Таня?

10.Читання тексту «Українці – хто вони?»

                     (Ілюстрація українців. Додаток 2)

 Українець – той, хто визнає Україну своєю державою, піклується про Україну, поважає її традиції, знає мову, той, хто любить Україну всім серцем. Українці живуть у багатьох країнах світу, але розмовляють українською, відзначають національні свята,допомагають своїй державі та її громадянам у скрутні часи. Українці носять різний одяг, їм до вподоби різна музика, різні страви. Але вони єдині в одному – в бажанні жити в мирі, дружбі та злагоді.

11. Бесіда за текстом.

 -  Хто такі українці?

 - Як називається Батьківщина українців?

 - Яка мова є державною в Україні?

 - Де ще, крім України, живуть українці?

 - В чому єдині українці?

12. Гра «Докажи словечко»

- Багато віршів складено про Україну. А зараз я пропоную вам теж скласти вірш.

Ось небо блакитне і сонце в зеніті!

Моя Україна найкраща у…(світі)!

Моя Україна – це ліс і озерця,

Безмежні степи і чарівні …(джерельця).

Красиві пейзажі і гори високі,

Маленькі струмочки і ріки… (глибокі).

Міста старовинні і замки прекрасні.

Великі будови і наші,…(сучасні).

Сади чарівні, мальовничії села.

Це щира, багата, як світ, її мова,

Крилата, така мелодійна,… (чудова).

Її обереги – верба і калина.

Найкраща у світі моя…(Україна).

Бо нам найрідніша Вітчизна і мати.

То як же нам, дітям, її не … (кохати)!

Моя Україна – козацька слава!

Така волелюбна і мирна  …(держава).

Вона дорога нам, і рідна, і мила.

Бо світ перед нами великий …(відкрила).

Вітчизно свята, дорога Україно,

Для кожного з нас ти у світі …(єдина).

13. Письмо слів під диктування

 Україна, народ, українці,  Київ.

    - Які слова пишемо з великої букви? Чому?

Фізкультхвилинка

https://www.youtube.com/watch?v=8HvWHkDLDqM

 

14. Складання прислів’я (Додаток 3)

       ( Робота в групах.)

    - У багатьох віршах оспівується любов до України. Про неї складено багато прислів’їв. Ви теж знаєте багато прислів’їв про рідний край.

   - Відшукайте продовження прислів’я.

  1.                    Рідний край – земний рай.
  2.                    Кожному мила своя сторона.
  3.                    Що країна, то родина.
  4.                    Людина без Батьківщини, що соловей без пісні.

 

15. Вправа «Склади пазл»

 (Робота в групах.)

Складання із пазлів  Дитячої карти України .(Додаток 4)

16. Вивчення вірша напам’ять 

 - А зараз вивчимо вірш.

 Ми усі – одна сім’я

 Неповторні – ти і я!

 Будемо усі дружити,

 В злагоді і мирі жити.

17.  Гра «Мікрофон»

  • Кожна країна має свою …(столицю).
  • Столиця України - …(Київ).
  • Київ розташований на берегах річки …(Дніпро)

 -  Ми пишаємося  …(Україною).

- Люди, які живуть в Україні  … (українці)

Підбиття підсумків

  • Що нового ви дізналися?

    Ось на цьому урок закінчується. Мені б дуже хотілося, щоб любов до свого народу, до своєї Батьківщини, до традицій, звичаїв ви пронесли через своє життя, пишалися своєю країною, примножували її багатства.

- Послухайте пісню «Це моя Україна»

Слухання пісні «Це моя Україна»

    https://z1.fm/song/12747950

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                       Додаток 4

Картинки по запросу "дитяча карта україни фото""Картинки по запросу "дитяча карта україни фото""Картинки по запросу "дитяча карта україни фото""Картинки по запросу "дитяча карта україни фото""Картинки по запросу "дитяча карта україни фото""Картинки по запросу "дитяча карта україни фото""Картинки по запросу "дитяча карта україни фото""

Картинки по запросу "дитяча карта україни фото""

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                       Додаток 1

 

 

Картинки по запросу "ілюстрації калини""

 

 

 

 

 

                                                                                                            Додаток 2

 

                                                                                                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                   Додаток 3

 

 

 

1. Рідний край – земний рай.

2.Кожному мила своя сторона.

     3.Що країна, то родина.

4.Людина без Батьківщини, що соловей без пісні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                   

  Використана література:

 

  1. Дмитренко.Л.Г. Морально-етичне виховання(1клас). Харків: Видавнича група «Основа», 2013.
  2. Зібровська К.Г. Уроки позакласного читання(3 клас). Харків: Видавнича    група «Основа», 2012.

   3.   Кравцова Н.М.. Новий словничок для сучасних діточок. Харків: 

     Видавнича група «Основа», 2017

   4. Куріпта В.І.. Корисне дозвілля (20 сценаріїв виховних заходів у 3  

    класі). Харків: Видавнича група «Основа», 2016.

    5. Куріпта В.І.. Корисне дозвілля (20 сценаріїв виховних заходів у 4  

    класі). Харків: Видавнича група «Основа», 2016.

     6. Ласкавцева. Я.Д. Виховуємо на традиціях. Харків: Видавнича група   

   «Основа», 2016.

     7. Чернова. Н.О. Моя країна – Україна. Видавнича група «Основа», 2016.

     8.  Ягупа  І. Д.. Інтегровані уроки курсу «Я досліджую світ» у1-му класі,  

   ч. 6. Харків: Видавнича група «Основа»,  2019

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додав(-ла)
Коробка Тамара
Додано
21 листопада 2020
Переглядів
1587
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку