Додатковий матеріал вивчення теми Української греко-католицької церкви, одного із найвизначніших її митрополитів Андрея Шептицького, його діяльності для розвитку українського народу.
Українська греко-католицька церква. Створена 1596 р на Берестейському соборі.
Номер слайду 2
Глава УГКЦ на початку ХХ ст.
Номер слайду 3
Андрей Шептицький. Шептицький казав, що його завдання будувати «хату» – Україну та усе українство, яке розкидане по всьому світі.
Номер слайду 4
Радянська влада зробила усе, аби знищити національну пам’ять про людину, яка відіграла визначну роль в історії української держави, тож тепер наше завдання – її відновити. З 1901 р. по 1944 р. главою УГКЦ був Роман Марія Александр Шептицький (таке ім’я він отримав при хрещенні), походив зі стародавнього русинського роду. У 1888 р. Шептицький вступив до Добромильського монастиря отців Василіян, де склав чернечі обіти і прийняв ім’я Андрей.
Номер слайду 5
Шептицький – церковний та громадський діяч«Андрей Шептицький одна з тих фігур, яку повинні знати на всій території України, а не тільки на території Західної України, де його вже давно вшановують. Через це ми говоримо про Шептицького не тільки як про діяча греко-католицької церкви, а і як громадсько-політичного діяча, про людину, яка відстоювала українські національні інтереси, людину, яка організовувала допомогу в роки Голодомору, в роки Голокосту», – говорить В’ятрович.
Номер слайду 6
Засновник і покровитель монаших чинів і згромаджень. Свято-Успенська Унівська лавра. Свято-покровський жіночий монастир
Номер слайду 7
МонастиріЗгромадження сестер-мироносиць. Василіанський монастир у Дрогобичі
Номер слайду 8
Митрополит Андрей – опікун і добродій молодіжних організацій. СиротинціІз листа дітей-сиріт до митрополита«…У нас немає ні Батенька , ні Нені. Бозя забрала їх до кращої країни. Тою країною є Небо… Ми остали самі, але не самотні, бо Бог дав нам і Вашій особі дорогого Батечка. Ваше серце велике, подібне до серця Христового.»
Номер слайду 9
Учасник організацій
Номер слайду 10
Меценат. Покровитель і знавець мистецтва.1905 р. Андрей Шептицький заснував у Львові приватну фундацію «Церковний музей» (нині – Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького). На переконання Владики, музей був «покликаний стояти на сторожі національної традиції та старанно зберігати все, що в національному житті заслуговує на увагу…»Витратив 34 тис. доларів для купівлі цього приміщення для музею.
Номер слайду 11
Врятовані твори мистецтва
Номер слайду 12
Перша Українська мистецька школа в Галичині1907 року Митрополит придбав віллу польського художника Яна Стики. 1913 року. На запрошення Митрополита в будинку оселились Олекса Новаківський з дружиною Анною Марією Пальмовською. За фінансової підтримки митрополита тут діяла мистецька школа
Номер слайду 13
З турботою про народне здоров’я. Український шпиталь «Народна лічниця»Перша українська лікарня
Номер слайду 14
Великий українець
Номер слайду 15
«Шептицький був постаттю, навколо якої об’єднувався народ і його діяльність була спрямована на консолідацію. В Києві на білбордах зараз поширюються цитати Шептицького і вони є надзвичайно важливими для теперішньої України: «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею любіть Україну!».
Номер слайду 16
Підготувала вчитель історії Загальноосвітньої середньої школи І-ІІІ ст. с. Тур’є, Стрілківського ТГ, Самбірського району, Львівської області Лівчак Марія Йосипівна