Українська мова."Дізнаюся більше про дієслова",3 клас.НУШ

Про матеріал
Дана розробка до вивчення сьомого розділу "Дізнаюся більше про дієслова" за підручником Катерини Пономарьової та Любові Гайової "Українська мова та література",3 клас,частина 1.
Перегляд файлу

Тема уроку.

Дізнаюся більше про дієслова. Розпізнаю дієслова

Мета уроку:

познайомити з новою частиною мови-дієсловом; вправляти у навичках  знаходити дієслова у тексті та ставити до них запитання; формувати орфоепічні та орфографічні навички;розвивати дослідницьку діяльність на основі надбаних знань;виховувати наполегливість в отриманні кращого результату.

Формування предметних компетентностей:

поглибити знання учнів про частину мови-дієслово; вправляти у утворенні дієслів, вмінні будувати текст на основі прочитаного.

Формування ключових компетентностей:

 вміння вчитися;громадянської;загальнокультурної; соціальної.

Елементи інтеграції: Математика,Я досліджую світ,Літературне читання.

Тип уроку: комбінований .

Обладнання: відео «Аерокосмічний музей  Дніпра», презентація «Українські міста.Дніпро»,різнокольорові картки,інтерактивна дошка.

                                               Хід уроку.

І.Організація класу.

Встали ,дітки, всі  рівненько,

Посміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли

Й працювати почали.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Метод « Асоціативний кущ».

Відгадайте загадку:

Тут і робить,і сидить,

Одна частина мови,

Інші все оце не вміють,

Що ж це за частина мови?    (Дієслово)                   

1.Проблемне запитання:

- Пригадайте ,як називається ця частина мова?

- Що ви знаєте про дієслово?

- З яких двох частин слова утворилася його назва?

(Відповіді учнів)

2. Повідомлення теми уроку.

Сьогодні ми продовжимо знайомство з частиною мови - дієсловом. Дізнаємося нове про нього. Відкрийте підручник на сторінці 108 і прочитайте текст вправи1.

  • Знайдіть слова,що є багатозначними;
  • Прочитайте виділені слова в тексті.
  • Проведіть дослідження.

(Відповіді учнів)

3.Перевірка знань за правилом.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1.Презентація «Українські міста. Дніпро».

- До якого  нового міста ми з вами потрапили?

- Виконайте самостійно завдання вправи 2.

(Взаємоперевірка)

2.Проблемне питання

1.Робота в парах

Ґаджик підібрав слова,які називають його улюблені дії. Прочитайте їх. Чи погоджуєтеся ви з ним?

 Робота над завданням вправи 3.

2.Словотворча робота

Виправте помилки. Утворіть від його слів дієслова вправа 4.

 (Презентація відповідей)

3.Відео «Аерокосмічний музей Дніпра».

4.Самостійна робота. Робота над завданням вправи 5.

- Спишіть текст ,розкриваючи дужки;

- Підкресліть дієслова двома лініями.

 (Взаємоперевірка).

5.Робота в групах.

Об’єднайтеся у групи за обраними кольорами та виконайте завдання вправи 6:

- Чи хотілося б вам побувати в аерокосмічному музеї?

- Чому?

- Напишіть про це текст(3-4 речення).

 (Презентація робіт)

ІV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

1.Творча робота в парах. Робота на завданням вправи 7.

-  Прочитайте, що зацікавило у Дніпрі Родзинку.

- Спишіть виділену частину тексту.

- Вставте замість крапок дієслова з довідки.

(Перевірка робіт)

V. Підсумок  уроку. Рефлексія.

1.Що нового ви дізналися на уроці?

2.Скільки мостів з’єднують правий та лівий береги Дніпра?

3.Яким  за розміром являється метрополітен Дніпра?

4.Скільки станцій він об’єднує?

5.Скільки мешканок та мешканців проживають у Дніпрі?

  VІ. Домашнє завдання.

Вправа 8,ст.109.

 

 

    

 

 

 

                                    

                                   

docx
Додано
17 лютого 2022
Переглядів
1141
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку