Тема уроку.
Правильно записую дієслова на -ться, -шся
Мета уроку:
познайомити з дієсловами на -ться,-шся; вправляти у навичках правильно вимовляти і записувати дієслова на –ться,шся; формувати орфоепічні та орфографічні навички;розвивати дослідницьку діяльність на основі надбаних знань;виховувати наполегливість в отриманні кращого результату.
Формування предметних компетентностей:
поглибити знання учнів про частину мови-дієслово; вправляти у правильному вимовлянні та написанні дієслів на –ться,-шся, вмінні будувати текст на основі прочитаного.
Формування ключових компетентностей:
вміння вчитися;громадянської;загальнокультурної; соціальної.
Елементи інтеграції: Я досліджую світ,Літературне читання.
Тип уроку: комбінований .
Обладнання: карта України, різнокольорові картки,інтерактивна дошка.
Хід уроку.
І.Організація класу.
Встали ,дітки, всі рівненько,
Посміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Робота з картою України
1.Проблемне запитання:
- Знайдіть на карті місто Дніпро.
- Центром якої області є це місто?
(Відповіді учнів)
2. Повідомлення теми уроку.
Сьогодні ми продовжимо подорож Дніпропетровщиною. Дізнаємося нове про це місто. Відкрийте підручник на сторінці 110 і прочитайте текст вправи1.
(Відповіді учнів)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1.Допоможіть Ґаджику виконати завдання вправа 4.
Робота в групах.
Об’єднайтеся за обраними кольорами ваших карток. Спишіть речення,вставляючи пропущені букви:
1 група-перше речення;
2 група-друге речення;
3 група- третє речення.
(Презентація відповідей)
2.Доповніть діалог запитаннями. Запишіть їх
Робота в парах.
(Презентація відповідей)
ІV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.
Творча робота в групах. Розгляньте малюнки.
- Що роблять діти?
- Який у них настрій?
- Складіть і запишіть текст(3-4 речення)
1 група - до першого малюнка;
2 група-до другого малюнка.
(Перевірка робіт)
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
1.Що нового ви дізналися на уроці?
2.Як вимовляються дієслова на -ться,-шся?
3.Як пишуться ці дієслова?
VІ. Домашнє завдання.
Вправа 7,ст.111.