Українська мова."Правильно читаю числові вирази",3 клас НУШ

Про матеріал
Дана розробка до теми:"Правильно читаю числові вирази",яка вивчається у шостому розділі"Розпізнаю числівники" за підручником Катерини Пономарьової та Любові Гайової "Українська мова та читання" ,3 клас,частина 1
Перегляд файлу

Тема уроку.

Правильно читаю числові вирази

Мета уроку:

продовжити знайомство  учнів з числівником; вправляти у навичках  правильно читати і записувати числові вирази; формувати орфоепічні та орфографічні навички;розвивати дослідницьку діяльність на основі надбаних знань;виховувати наполегливість в отриманні кращого результату.

Формування предметних компетентностей:

поглибити знання учнів про частину мови-числівник; вправляти у складанні  розповіді  за поданими запитаннями, вмінні правильно читати й обчислювати числові вирази.

Формування ключових компетентностей:

 вміння вчитися;громадянської;загальнокультурної; соціальної.

Елементи інтеграції: Математика, Я досліджую світ,Літературне читання.

Тип уроку: комбінований .

Обладнання: відео «Екскурсія до Дніпрогесу», презентація «Перший флот запорозьких козаків»,різнокольорові картки,інтерактивна дошка.

                                               Хід уроку.

І.Організація класу.

Встали ,дітки, всі  рівненько,

Посміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли

Й працювати почали.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Метод « Асоціативний кущ».

Відгадайте загадку:

Що шумить без вітру?

(річка,водоспад,море)

Що тече і не зупиняється?

                    (вода,річка)

Чого в руках не втримаєш?

                        (воду)

1.Проблемне запитання:

- Що спільного в цих загадках?

- Пропоную вам дізнатися нові цікаві факти про воду.

Розповідь вчителя.

Вода є не лише джерелом життя, а ще потужним джерелом енергії. Енергія води є привабливою,оскільки вона є дешевою. Людина давно навчилася використовувати енергію річок.

2.Віртуальна подорож на Дніпровську ГЕС.

Перегляд відео «Екскурсія до Дніпрогесу».

3. Повідомлення теми уроку.

Сьогодні ми продовжимо знайомство з числівником. Навчимося  правильно читати числові вирази.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1.Прочитайте ,що найбільш вразило Родзинку в Запоріжжі.

Робота над завданням вправи 1.

2.Виконайте письмово завдання вправи 2.

Самостійна робота.

- Спишіть текст про Дніпрогес.

- Числа запишіть словами.

- Поставте наголос у числівниках.

(Взаємоперевірка).

3.Робота в групах.

Об’єднайтеся у групи за обраними кольорами та виконайте завдання вправи 3:

1 група – пригадати назви зимових місяців і поєднати їх із поданими числами;

2 група - пригадати назви весняних місяців і поєднати їх із поданими числами.

(Презентація робіт)

4.Робота в парах.

Допоможіть Ґаджикові правильно прочитати й обчислити числові вирази.

3.Презентація «Перший флот запорозьких козаків».

4.Творча робота в парах вправа 6.

 - Обчисліть,скільки одиниць вогнепальної зброї було на одному козацькому човні.

- Число запишіть словами.

ІV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

1.Творча робота в парах.  

Ґаджикові цікаво:

  • Чи подобається вам математика?
  • Де використовуєте знання з математики?
  • Разом із сусідом /сусідкою за партою запишіть про це текст.

 (Презентація відповідей)

V. Підсумок  уроку. Рефлексія.

1.Що нового ви дізналися на уроці?

2.Яка довжина  та висота греблі Дніпровської  ГЕС?

3.Як називалися військові човни запорозьких козаків ?

  VІ. Домашнє завдання.

Вправа 8,ст.107.

 

 

    

 

 

 

                                    

                                   

docx
Додано
16 лютого 2022
Переглядів
3784
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку