Навчаємося розрізняти поняття «тема» і «основна думка тексту», усвідомлюємо, що таке заголовок тексту. Робота в зошиті з розвитку мовлення, с.61-64. Складаємо і записуємо розповідь за малюнком.
РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯТема, заголовок, основна думка
Номер слайду 2
Повідомлення теми уроку . Робота з опорною схемою.{E6 F42 CBB-F27 C-448 B-95 B1-1 C6436 AB8230}Заголовокповідомляє, про що буде розповідатися в текстіТемапро що/кого розповідається в текстіОсновна думкащо хотів сказати автор. Діти, ви знаєте, що таке текст, як пов’язані речення в тексті. На уроках української мови, читання ми часто працюємо з заголовком тексту, його темою, визначаємо головну думку. Кожне з цих понять виконує свою функцію (роботу) в тексті. Яку? Вам підкаже схема. Яку «роботу» виконує заголовок у тексті? Як визначити тему тексту, основну думку?
Номер слайду 3
Робота із зошитом. Усвідомлення поняття «тема» тексту. (Завдання 1, с.61).
Номер слайду 4
Закріплення поняття «заголовок тексту». Виконання завдань 2-4 на с.62.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Визначення основної думки тексту. Виконання завдань 5, 6, на с.63.
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Складання тексту-розповіді за малюнком і опорними словами (Вправа 7, с.64). Самостійний запис тексту-розповіді учнями. Самоперевірка написаного. Розгляньте малюнок. Прочитайте слова для довідки. Чи здогадалися ви, про що треба скласти розповідь. Який заголовок доберете? Про що ви розповісте в зачині, основній частині, кінцівці тексту? Якою темою будуть об’єднані речення у вашому тексті? Яку основну думку висловите?
Номер слайду 10
Підсумки уроку.- Про що йшлося на уроці сьогодні? Як ви будете визначати тему , основну думку тексту? Що таке заголовок тексту? Доберіть заголовок до тексту. Лелека – сонячний птах. Ранком він зустрічає сонце. На зорі лелеки злітають високо в небо. Там радісно клекочуть. Вони вітають новий день. (За В. Сухомлинським)