Тема уроку.
Розпізнаю числівники. Пригадую числівники.
Мета уроку:
познайомити учнів з частиною мови, яка називає числа; вправляти у навичках знаходити числівники; формувати орфоепічні та орфографічні навички;розвивати дослідницьку діяльність на основі надбаних знань;виховувати наполегливість в отриманні кращого результату.
Формування предметних компетентностей:
поглибити знання учнів про частину мови-числівник; вправляти у складанні розповіді за поданими запитаннями, вмінні знаходити потрібну інформацію з наданого у підручнику «квитка».
Формування ключових компетентностей:
вміння вчитися;громадянської;загальнокультурної; соціальної.
Елементи інтеграції: Математика, Я досліджую світ,Літературне читання.
Тип уроку: комбінований .
Обладнання: карта України, Етимологічний словник,різнокольорові картки,інтерактивна дошка.
Хід уроку.
І.Організація класу.
Лагідний дзвіночок до уроку кличе,
Ми всміхнемось йому і швиденько в клас.
Нашу рідну мову будемо вивчати,
Бо без мови людство не може існувати.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Метод « Асоціативний кущ».
Відгадайте загадку:
Число і кількість означає,
А ще - порядок при лічбі.
Усе на світі дозволяє
Порахувати він тобі.(Числівник)
1.Проблемне запитання:
- Пригадайте,як називається частина мови,яка називає числа?
- Що ви знаєте про нього?
(Відповіді учнів)
2.Робота за підручником ст.103 впр.1
3.Проведення дослідження.
4.Перевірка своїх знань за правилом.
5. Повідомлення теми уроку.
Сьогодні ми навчимося знаходити числівники у тексті та правильно їх записувати .
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1.Робота з картою України впр.2
2.Робота з Етимологічним словником.
«Значення слова Кропивницький» .
3.Презентація «Історія походження назви міста Кропивницький».
4.Каліграфічний диктант.
Випишіть числівники з впр.3 ст.104
5.Робота в групах
Об’єднайтеся у групи за обраними кольорами.
Розгляньте квиток Читалочки впр.5 та дайте письмово відповіді на запитання Щебетунчика впр.6 ст .104
1 група –Якого числа відбулася вистава?;
2 група –Коли був початок дійства?;
3 група –На якому місці сиділа Читалочка?;
4 група –Скільки коштує квиток?
(Презентація відповідей).
ІV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.
Проблемні питання:
1.Чи доводилося вам відвідувати театр?
2. Чи хотілося б побути актором/акторкою?
3.Яку роль мрієте зіграти?
Скласти та записати про це текст
( Презентація відповідей).
4.Творча робота в парах
Порахувати і записати відповіді на запитання:
Скільки в класній кімнаті :
-ламп;
-дверей;
-парт;
-вікон;
-дівчат;
-хлопців.
(Презентація відповідей).
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
1.Що нового ви дізналися на уроці?
2.Що таке числівник?
3.Яке запитання можна до нього поставити?
VІ.Домашнє завдання.
Вправа 9,ст.104