Мета: українська мова: розширювати знання учнів про прикметник, вчити
визначати (впізнавати) прикметник запитанням, значенням, і роллю в
нашому мовлення; розвивати творчість учнів, увагу, спостережливість,
збагачувати словниковий запас, виховувати уважне ставлення до мови,
любов до пори року – зими;
трудове навчання: повторити види декору; удосконалювати уміння
працювати з різноманітним матеріалом; розвивати естетичний смак;
виховувати старанність при виконанні роботи.
Обладнання: підручник, картки, таблиця «Прикметник», аудиозапис.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Девіз уроку: ми будемо працювати:
Завзято
Наполегливо
Майстерно
Старанно
Пролетіли в трійці коні – скакуни,
У санях повезли дівчину вони.
Має біле личко дівчина чудова,
Рукавом махнула – у дерев обнови.
Все навкруг іскриться, все переливається,
Білокоса дівчина дітям усміхається.
Ви ж часу не гайте, швидко відгадайте:
Що за трійка мчалась?
Як дівчина звалась?
(Зима і зимові місяці)
ІІ. Підготовка до вивчення нового матеріалу.
Складання вірша про зиму.
(Яка?)… …. зима
До міста в гості прийшла.
(Які?) … стеле килими.
(Які?) … наші дітлахи!
ІІІ. Вивчення нового матеріалу: українська мова.
Довідка.
За тлумачним словником пояснюється, що прикмета – характерна риса, яка відрізняє один предмет від іншого, розповідає про когось або про щось більш детально.
От випав сніг. Яка обнова!
Зима тоді така … (чудова).
Міста чистенькі, білі села –
Зима і радісна і …(весела).
Кружляють вальс сніжинки … (ніжні).
Зима пухка і … (білосніжна),
А як насуне хмара сива,
Зима по-своєму … (красива).
ІV. Вивчення матеріалу: трудове навчання.
Зима. Добрий день, діти,
Щось у вас тепленько,
Ось завію, замету –
Стане холодненько.
Вчитель. Ну що ти, зимонько,
Зима. Та не бійтеся, дітоньки
Мене, зими-тітоньки.
Хоч морозна, та не зла
І вас не ображу,
Я весела й чарівна.
Жовтий, холодний, м’яч, м’який, пухнаста, біла, квіти, мороз, квітень, грудень, сніжинка, дощ, завірюха. (присідання на «зимові слова»)
Декорування ялинок.
Завдання чарівної зими припорошити сніжком гілля ялинок.
Робота проводиться в групах.
Виконання пісні «Зимонька – зима»
V. Підсумок уроку
Гра «Закінчи речення»
Вчитель. Ну що ж зимонька-зима,
Будемо прощатись.
Зима. Так, біжу я, дітвора,
Сипати сніжком пора,
Зустрінемось надворі,
В сніговій коморі.
VІ. Домашнє завдання.
Скласти твір-есе на тему «Якою я хотів би бачити зиму?»